Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening gimnastyczny - schemat
#11

Julo, mój schemat treningu jest podobnydo Twojego. I również zauważyłem,że w naszym wieku trzeba być rozsądnym, bo łatwo przesadzić.
#12

Mój to był: rozgrzewka z 5 minut, statyki, trening, rozciąganie.
#13

Chęci są oczywiście wielkie, ale trzeba samemu wyczuć gdzie jest próg rozwoju a gdzie już jego brakSmile.Tak, tak wiek i inne czynniki dnia codziennego mają wpływ na nasze możliwości treningowe.

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#14

no tak na mieście mamy mniej przyrządów i mniej elementów do opanowania, nie musicie mieć przynajmniej 7 elementów na przyrządzie. Jest zdecydowanie łatwiej, ale jak słyszę jacy to ludzie nie mają treningów i w ogóle takie trudne, że Chodakowska przy tym wymięka, to jak widzicie gimnastyka strasznie dużo wymaga rzeczy, które trzeba robić i najlepiej 6 razy w tygodniu inaczej poziomu światowego się nie osiągnie a i tak już trudno dostać się przynajmniej w Polsce do europejskiego. Patrząc na ten poziom a na własny trening widzę jak się obijałem przez te lata, wymagało to ode mnie zdobywania doświadczenia, dopiero po 5 latach wiem już mniej więcej jak trzeba trenować. Wcześniej to była zabawa, teraz staram się pamiętać o wszystkim inaczej elementy nie powtarzane, skłony pogłębiane itp. po prostu będą się cofać te efekty osiągnięte jeśli nie zostaną utrwalone. Po prostu zmarnowany czas, dlatego szuka się najszybszych rozwiązań w gimnastyce, jeśli chodzi o naukę elementów gimnastycznych. Dlatego wiele osób z SW nie zdaje sobie sprawy z tego, czemu tak trudno się nauczyć wielu elementów a Ci najlepsi coraz więcej osiągają i ten dystans się poszerza. Po pierwsze genetyka, na 100 trenujących jeden zawsze będzie fenomenem i będzie lepiej się rozwijał niż inni
#15

Cytat:2a Sylwetki
- statyczne
- koncentryczne
- izotoniczne
jakie to sylwetki koncentryczne i izotoniczne, obszukuje forum i nie znajduję
koncentryczne to te z kołyską ?


"Bieganie to coś więcej niż sport, to styl życia!"
"Gry wymagają zręczności. Bieganie wymaga wytrzymałości, charakteru, dumy, odporności psychicznej. Bieganie jest testem, a nie grą. Testem wiary, przekonań, woli i pewności siebie."
#16

5s szukania: http://gimnastycy.pl/forum/watek-metody-...0#pid11500
#17

(2014-08-25, 12:50)Hannibal napisał(a):  
Cytat:2a Sylwetki
- statyczne
- koncentryczne
- izotoniczne
jakie to sylwetki koncentryczne i izotoniczne, obszukuje forum i nie znajduję
koncentryczne to te z kołyską ?

Koncentryczny, ekscentryczny , aukstoniczny, izometryczny itp. jest rodzaj pracy mięśniowej a nie typ sylwetki. Wątek o rodzajach pracy mięśniowej, ich przełożeniu na trening itp. uważam za jeden z ważniejszych na tym forum. Szczególnie posty napisane przez Roberta Smile
#18

kwestia jak podejdziemy do tematu, określenia te bardziej dotyczą pracy mięśniowej, możemy te ćwiczenia inaczej sklasyfikować np.: utrzymanie pozycji, pogłębienia, ruchy wahadłowe/kołysanie

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#19

W skali tygodnia w jakim schemacie gimnastycy łączą ćwiczenia na danym przyrządzie? Np. łączą kółka z drążkiem, a może planszę z koniem itd? Jest jakaś zasada co do tego?
#20

podpór, zwis, skok jeśli startowy okres

podpór = koń, poręcze

zwis = kółka, drążek

skok = stół, akrobatyka

I kombinacja tak, by zrobić mniej więcej 3 razy w tygodniu każdy przyrząd

Jeśli system dwu przyrządowy np. okres przygotowawczy to dowolnie raczej podpór + podpór / czy zwis + zwis się nie robi, chodzi o to by był zmienny charakter pracy i pozwolić na odciążenie pracy mięśniowej w danej pozycji.

I kombinacja tak by zrobić przynajmniej 2 razy w tygodniu każdy przyrząd

w BPS jeśli chodzi o 6ciobój to wedle kolejności przyrządów występujących na zawodach

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości