Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GIMNASTYKA VS. AKROBATYKA czyli cd. sekcji wrocławskiej
#1

Ciekawy jestem co myślicie o tym porównaniu. Dla mnie obie dyscypliny to jak rodzeństwo. Wprawdzie w jednej są przyrządy, w drugiej plansza i piramidy jednak i tu, i tu jest wiele wspólnych elementów (genów jak w rodzeńśtwie). Tymczasem na etapie treningu są dość duże różnice.
Ile w waszych treningach jest gimnastyki a ile akrobatyki?
Pytam ponieważ jest duża szansa, że do sekcji wrocławskiej akrobatyka zagości na dłużej. Kilku trenerów akrobatyki chętnie pokazałoby swoje wyjątkowe umiejętności na seminarium we Wrocławiu.
Żeby nieco rozgrzać atmosferę włączę kilka filmików pokazujących nasze wrocławskie przymiarki akrobatyczne. Oczywiście jak zwykle krytyka mile widziana, zwłaszcza konstruktywna.
http://tomaszmalecki.wordpress.com/gwiazda/
http://tomaszmalecki.wordpress.com/stojka/
#2

No u mnie akrobatyka już nie gości, choć szczerze powiem, zawsze chciałem się śrubki do tyłu nauczyć. Wink Jednak umiem tylko zwykłe salto w tył. Wink
#3

Dyscypliny wprawdzie pokrewne ale jednak inne. Wiele elementów występujących w obu tych dyscyplinach wykonuje się trochę inaczej. wynika to między innymi z faktu zastosowania przyrządów w gimnastyce i niektóre elementy muszą być zmodyfikowane tak, by dało się je zastosować na przyrządzie. Myślę, że szerzej rozwiną temat instruktorzy. W Waszym przypadku dużym plusem jest to, że Paweł robi również akrobatykę powietrzna a to poszerza spektrum o siłę.
#4

akrobatyka jest zbyt łatwa, zamyka się w kilku figurach i siłówka nie jest wymagającaw porównaniu do gimnastyki, podstawy te same jeśli chodzi o sylwetkę, a jeśli chodzi o elementy to tylko pogłębianie wchodzi w grę z ciężarami często. Na pewno układy są wymagające, trampolina, ścieżka czy mini double skierowana jest głównie na koordynacje w czasoprzestrzeni, dlatego nie stanowi to wyzwania dla gimnastyków. W Legii nie było nigdy sekcji akrobatycznej, bo gimnastycy by uciekali z sekcji, ponieważ akrobatyka i jejże trening w porównaniu do gimnastyki to łatwizna


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości