Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening nóg
#1

Jak wiadomo parkour, jest dyscypliną blisko leżącą gimnastyki, wymagany jest równomierny rozwój całego ciała. Jednak większość skoków i przejść opiera się na sile nóg, w tym wątku przedstawie kilka ćwiczeń wpływających właśnie na tą partie mięśniową.

Przysiady - najbardziej znane ćwiczenie , poprawnie bardzo trudne do wykonania
Pistolety - rozwinięcie podstawowych przysiadów , jedno z najlepszych ćwiczeń na nogi.
Wykroki - bardzo ciekawe ćwiczenie posiadające szereg wariacji, z zmianą nóg w powietrzu , podskoku z przykurczem nogi wykrocznej, chodu bądź w podstawowej formie wraz z zamachem nogi wykrocznej podczas wyprostu.
Skipy - ćwiczenie wpływające na krok biegowy, idealne do poprawy szybkości i techniki
Wieloskoki - pozornie proste ćwiczenie wymagająće wysokiego poziomu koordynacji
Ćwierć skoki - baza wyjściowa do poprawy skoczności
Skoki - różnego rodzaju podskoki jedno nóż, obunóż, zeskoki , wyskoki, kuczne
Ćwiczenia statyczne - pół przysiad w oparciu pleców o ściane, pół przysiad w rozkroku, leżenie tyłem z unoszeniem bioder i jednej nogi w góre itp.

Krótki plan wzmacniający mięśnie nóg:
Marsz - > Trucht ->
Krążenia ramion w przód i w tył
Podskoki z krążeniem ramion w przód i w tył
Podskoki z nogi na noge z wymachami
------
Skipy A B C - Wieloskoki (2-3 długości około 20m)
Wykrok, Wykrok z przykurczem nogi wykrocznej (3x10)
Skoki jedno nóż lewa i prawa (2 długości)
Ćwierć skoki - dynamicznie(5x5)
Podskoki obunóz nad przeszkodami - 5 przeszkód (x3)
Przysiady/Pistolety - powolne zejścia - dynamiczne wyjśćia w góre (5x5)
Ćwiczenia statyczne - pół przysiad w oparciu pleców o ściane (2x15s)
przysiad - nogi przyciagamy do klatki piersiowej i staramy utrzymać się taką pozycje (2x30s)
Rozciąganie.

Czekam na wasze pomysły Smile i propozycje ciekawych ćwiczeń.
#2

Wspięcia na palce (Calf raises)- na jednej nodze lub obu, wznosimy ciało do góry i w dół stojąc na palcach stóp
Odwrotne wspięcia (reverse calf raises)-Podobne do tego co powyżej, tyle że stajemy na piętach i wykonujemy ruch przodem stopy góra-dół
Żuraw (glute ham raises):
Jak ktoś dobry to nie musi pomagać rękami Wink
#3

A klasyczne żabki którymi od lat katuje się adeptów sztuk walki i skoki na skakance? Te ostatnie nie wyrobią może dużo siły ale wytrzymałość i "lekkość" nóg. dobre też są chyba skoki na miękkim materacu.
#4

Są jeszcze syzyfki (tu akurat z obciążeniem)

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#5

Falling tower:
Mocne ćwiczenie, ale wydaje mi się, że mocno obciąża kolana.
#6

Przysiad bułgarski:

Shrimp:

I przysiady tylko dla rzeźników: pistolet w staniu na piłce. Big Grin
#7

Dodatkowo utrudniony shrimp - na podwyższeniu. Ostatnio próbowałem, ale z zakwasami nie dałem rady.
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/h...0786_n.jpg
#8

Też chciałem spróbować - w ogóle shrimpa, ale we wtorek tak zjarałem sobie nogi na treningu, że wczoraj ledwo chodziłem, a dzisiaj ciąg dalszy bólów potreningowych. Big Grin
#9

Ja bym dodał wszelkie ćwiczenia na niestabilnym podłożu, co dla mnie oznacza poduszkę sensomotoryczną (beret ortopedyczny), ale wiem, że też można stosować rozmaite piłki, czy nawet liny.
#10

tutaj się w stu procentach zgadzam, ze do treningu warto dołożyć przynajmniej 1,2 ćwiczenia na niestabilnym podłożu , tutaj miałem okazje pocwiczyc na platformie ortostabil, fajna sprawa Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości