Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

101 polskich nazw gimnastycznych. Musisz je umieć.!
#31

no, o coś takiego mi chodziło Smile
#32

Też podałem swojsko.
#33

Swojsko jak swojsko, przetłumaczyć ja sobie umiem Smile, a chodziło mi o coś bardziej formalnego.
#34

Mam pytanie:
Jak się nazywa ćwiczenie/trick, polegający na obrocie w okół drążka o 360 stopni, ale z pozycji siedzącej, tzn.: siedzimy tyłem na drążku trzymając się rękoma, wyrzut ciała do tyłu i obrót 360 stopni aż do pozycji siedzącej.

Zdaję sobie sprawę, że to nie jest typowa figura gimnastyczna, ale nazwa fikołajek mi tez nie pasuje.
#35

kołowrót w siadzie ? Nie za bardzo wiem co znaczy, "siedzimy tyłem na drążku"

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#36

"siedzimy tyłem na drążku" - faktycznie dziwnie to brzmi. Skojarzenie zadziałało, bo chodziło mi o kołowrót w tył Smile
Dzięki
#37

Jak nazywa się po polsku ćwiczenie Pelican?
#38

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bo w filmiku występuje kilka dobrych ćwiczeń których cechą wspólną jest głębokie opuszczenie tułowia połączone z retrakcją łopatek. Myślę, że nazwa pelikan jest dobra i można ją zaadoptować. Gdybym jednak miał coś wymyślać to do każdego ćwiczenia dodałbym określenie ,,głębokie". Np. basic pelikan - głębokie rozpięcie w podporze Smile
#39

2. Inverted iron cross - (odwrócony podpór z rękoma prostymi, ułożonymi bokiem na wysokości kółek/ odwrócony krzyż), - rozpięcie w staniu
3. Iron cross - (żelazny krzyż, podpór z rękoma prostymi, ułożonymi bokiem na wysokości kółek), - rozpięcie
7. Planche - (waga przodem w podporze), - podpór wagą
12. Straddle L - (podpór w siadzie rozkrocznym z rękoma w środku), - poziomka rozkroczna
14. V-sit - (podpór w siadzie wysokim). - wysoka poziomka

Stójki: - stania na rękach
1. Handstand - (stanie na ramionach/rękach), ramionach ???
5. Press headstand - (stanie na głowie ciągiem/siłowe - w pozycji kucznej, rozkroku i o prostych, złączonych nogach), do stania na rękach
5. Ice cream makers - (amerykany), - to jest nasza "własna" nazwa klubowa
6. L-sit pull ups - (podciągnięcia z nogami uniesionymi równolegle do ziemi), podciąganie w poziomce

1. Archer push ups - (ugięcia/pompki w podporze w przodem z jedną ręką wyprostowaną odwiedzioną na bok/pompki łucznika), do boku
2. Dips/dipy - (ugięcia ramion w podporze(support hold)/ pompki szwedzkie), na poręczach

Kołowroty, wahania, itp.:
1. Back hip circles - (obroty na biodrach do tyłu wokół drążka w podporze), kołowroty w przód lub w tył do podporu
2. Fikołek do przodu - (odmyk),
3. Front hip circles - (obroty na udach wokół drążka w podporze),
4. Giant swings - (obroty wokół drążka o prostych rękach/ giganty), - olbrzymy albo kołowroty
5. Pullover - (wymyk).

1. Back flip - (przewrót wolny w tył/salto do tyłu) - wolny przewrót w przód tak samo tyczy się salta w tył
11. Skok tygrysi - (przerzut lotny do przewrotu w przód). przerzut ? lotny przewrót w przód

1. Layout - (pozycja prosta, tj. sylwetka wyprostowana.), Stretched ???
2. Opened - (pozycja otwarta/czwórka - zginamy nogi, a ręce przyciągamy do klatki piersiowej. W tej pozycji można również obracać się wokół własnej osi, to są śruby.),
Kręcąc salta możemy również obracać się wokół własnej osi ciała, to są śruby, które mogą być wykonywane z wielokrotnym obrotem.
1.Full/double/triple/quad twist - (obrót/ śruba o odpowiednio 360, 720, 1080, 1440 stopni wokół swojego ciała). Odnosi się to również do ilości salt, tj. podwójne, potrójne do tyłu/przodu. - tutaj dochodzą jeszcze elementy które kończymy przeciwnie do kierunku w którym zaczynaliśmy.

3.Inverted muscle up/elevator - (odwrotne wejście siłowe/wspieranie ciągiem/winda), - wspieranie ciągiem to coś innego
4.L-sit press to handstand - (wejście z poziomki do stania na ramionach siłowo), - szpiczaga
8. High bar - drążek wysoki (M). - wysoki drążek

Takie moje sugestie do poprawy Smile
#40

Bardzo przydatny słownik Smile
Spotkał się ktoś kiedyś z nazwął MU jako podciągnięcie zwiadowcze? bodajże skazany na trening tak nazywa to ćwiczenie Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości