Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zachodniopomorski
#1

W zachodniopomorskim są sale tylko jak wiadomo nie wpuszczają między innymi mks kusy w Szczecinie. Macie jakieś pomysły jak załatwić wejście ? Wiadomo że nie mam na myśli "poskakania " tylko o profesjonalne treningi. Chodzi tutaj o polityke klubu bo czasami gdy klub musi sam na siebie zarabiać nie ma problemu z wejściem gdyż administracji się to opłaca bo na wejściach osób trenujących zarabiają. Są osoby z kadry typowi gimnastycy którzy trenują jak chcą za darmo dołączenie do takich osob jest jednak nie realne bo są oni typowymi zawodnikami. Osobiście myśle ze papiery trenerski powinny mi ułatwić sprawę. Ewentualnie myślę nad utworzeniem UKS.
#2

Myślimy nad możliwością wyrobienia licencji zawodniczej, co też ułatwia sprawę.
#3

(2014-02-11, 16:37)Dawidzachpom napisał(a):  W zachodniopomorskim są sale tylko jak wiadomo nie wpuszczają między innymi mks kusy w Szczecinie. Macie jakieś pomysły jak załatwić wejście ? Wiadomo że nie mam na myśli "poskakania " tylko o profesjonalne treningi.

O takich treningi zdecydowanie ciężko, ze względu na to, iż nie ma często godzin dla takich zajęć, a klub rozlicza się głównie z wyników a nie wpływów finansowych, jeśli jest MKSem, który jest dotowany przez miasto.

(2014-02-11, 16:37)Dawidzachpom napisał(a):  Chodzi tutaj o polityke klubu bo czasami gdy klub musi sam na siebie zarabiać nie ma problemu z wejściem gdyż administracji się to opłaca bo na wejściach osób trenujących zarabiają.

Tak ale jednocześnie niszczy się sprzęt jeśli jest źle użytkowany. Dlatego byle komu nie chcą udostępniać sali gimnastycznej ze względu na tych, którzy przychodzą na salę się wyszaleć. Z tym się zetknąłem i podzielam tą opinię, biorąc pod uwagę fakt jak się zużywał przez laty sprzęt na salach i jakie mają wymagania seniorzy. Jeśli w klubie są seniorzy nikt nie pozwoli amatorom z niego korzystać. Podaje przykład w Katowicach, gdzie trener definitywnie zakazał korzystania z drążka wysokiego. Jak również w gdańsku, gdzie do jednej z sal mają studenci AWFu zakaz wstępu.

(2014-02-11, 16:37)Dawidzachpom napisał(a):  Są osoby z kadry typowi gimnastycy którzy trenują jak chcą za darmo dołączenie do takich osob jest jednak nie realne bo są oni typowymi zawodnikami. Osobiście myśle ze papiery trenerski powinny mi ułatwić sprawę. Ewentualnie myślę nad utworzeniem UKS.

Papiery trenerskie nic Ci nie dadzą, jeśli masz zamiar tylko trenować. By wspierać klub potrzebne jest zapotrzebowanie na trenerów. Ja liczę, że może z 2-3 lata będzie takie zapotrzebowanie na Legii, na razie wspieram klub w ramach praktyk trenerskich od dwóch lat. Od czasu do czasu poprowadzę rozgrzewkę albo pomogę w asekuracji, jednak tak naprawdę do niczego tam nie jestem im potrzebny, ponieważ nie mają wielu grup. Co nie zmienia faktu, że pierwszeństwo zawsze mają byli zawodnicy klubowi, jeśli zdecydują się na ścieżkę trenerską i ja to rozumiem. Obecnie poza AWFami realnie można zrobić papiery tylko w związku, ale żeby z okręgu znaleźć 15 osób z umiejętnościami, to marne szanse są na to. U mnie w warszawie bez przeszłości gimnastycznej nie pozwolą uzyskać papierów. Ja na to by je uzyskać pracowałem bite 4 lata udowadniając, że mam wiedzę i podstawowe umiejętności, jak również osiągnięcia w amatorskiej gimnastyce.
#4

Trenując innych zawsze można samemu skorzystać wiadomo to nie to samo co trening ale 2 fliki do potrójnej można skoczyć żeby pokazać Smile licencja trenerska a zawodnicza to co innego jak ma się już te 20 lat to gimnastykiem się nie zostanie to bardzo boli Sad Typowa Polska... graj w piłkę pij piwo ? to nie dla mnie. Sądzę że w innych krajach to sam tumbling co pomponiarze skaczą by mi wystarczył Smile

sprzęt się niszczy wiadomo dlatego jest różnica wyszaleć się a trenować elementy... ja idąc na trening mam na myśli to drugie
#5

to mówisz o akrobatyce i mylisz akrobatykę z gimnastyką sportową. Żeby zostać instruktorem trzeba umieć wykonać układ przynajmniej u mnie z 6 elementów na każdym przyrządzie i była ocena względem błędów jakie się wykonało i na tej podstawie dostawałeś zaliczenie + egzamin teoretyczny z metodyki i techniki, nomenklatura oraz asekuracja, na trenerkę przeszłość zawodnicza, umiejętności klasa przynajmniej III + elementy z II klasy + teoria z zakresu treningu, obciążenia, intensywność, okresy, podokresy, mikro/makro/mezocykle, podstawy sędziowania, asekuracja, historia gimnastyki, jednostka treningowa i umieć poprowadzić trening z zachowaniem okresu i podokresu treningowego
#6

Pisząc o licencji zawodniczej miałem na myśli zawody dla amatorów w formule gymnastic for all, jakie są na całym świecie a u nas jeszcze nie ale jest projekt by coś takiego uruchomić.
#7

Czy na forum są gimnastycy ze Szczecina chcący ćwiczyć na świeżym powietrzu? Możnaby było umówić się na wspólny trening.
Z miejsc które znam: ścieżka zdrowia, Park Andersa (jednak może być tam duży ścisk, ćwiczy tam grupa SW Szczecin), i boisko przed internatem na Racibora. Podobno dobre miejsce do ćwiczeń jest koło Błękitnej, jednak nigdy tam nie byłem.
#8

jak ćwiczę na świeżym powietrzu, jak coś to się odzywaj na priv, można się zgrać, pozdro


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości