Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wykład prof. AWF Małgorzaty Sobery nt. rozciągania
#11

Wino, z całym szacunkiem ale nie jest to prawdą.
#12

To nie jest jakaś magia kalisteniki, tak jest zbudowane ludzkie ciało, że jeśli występuje ruch - zmiana położenia jednych kości względem innych Smile to w tym samym czasie pewne mięśnie się kurczą, a inne rozciągają.

Jednak zależnie od ruchu (ćwiczenia) i intensywności treningu efekty są różne. Jak praktyka pokazuje trenując intensywnie i regularnie układ mięśniowy, to bez skontrowania tego odpowiednim rozciąganiem, na przestrzeni czasu traci się elastyczność ciała. Co w ogólnym rozrachunku ogranicza nasze ogólne możliwości i zaprasza kontuzje Smile. W podobny sposób regularne rozciąganie danych mięśni, bez żadnych bodźców do rozwoju siłowego, prowadzi do spadku siły na przestrzeni czasu.

Gimnastyce (jak ja rozumiem) przyświeca zaś idea zmaksymalizowania wszechstronnego potencjału ludzkiego ciała. Ignorując pewne aspekty treningu na przestrzeni tygodni/miesięcy/lat się to prędzej czy później odczuje.

Ja osobiście preferuję dbać o mobilność swojego ciała, integrując różne ćwiczenia funkcjonalne, siłowe w maksymalnym zakresie ruchu, izometryczne, itp. ale prędzej czy później, jeśli się zwiększa intensywność w konkretnym ćwiczeniu. Jeśli chce by ten bicek urósł bądź mam nadzieje przenieść się na kolejną progresję siłowego ćwiczonka, to po prostu nie ma innego wyjścia jak bezczelnie, statycznie naciągnąć te mięśnie Smile. Inaczej człowiek się czuje jak zombie i nie może wstać z łózka Big Grin.
#13

(2014-02-10, 21:58)Tullar napisał(a):  To nie jest jakaś magia kalisteniki, tak jest zbudowane ludzkie ciało, że jeśli występuje ruch - zmiana położenia jednych kości względem innych Smile to w tym samym czasie pewne mięśnie się kurczą, a inne rozciągają.

Jednak zależnie od ruchu (ćwiczenia) i intensywności treningu efekty są różne. Jak praktyka pokazuje trenując intensywnie i regularnie układ mięśniowy, to bez skontrowania tego odpowiednim rozciąganiem, na przestrzeni czasu traci się elastyczność ciała. Co w ogólnym rozrachunku ogranicza nasze ogólne możliwości i zaprasza kontuzje Smile. W podobny sposób regularne rozciąganie danych mięśni, bez żadnych bodźców do rozwoju siłowego, prowadzi do spadku siły na przestrzeni czasu.

Gimnastyce (jak ja rozumiem) przyświeca zaś idea zmaksymalizowania wszechstronnego potencjału ludzkiego ciała. Ignorując pewne aspekty treningu na przestrzeni tygodni/miesięcy/lat się to prędzej czy później odczuje.

Ja osobiście preferuję dbać o mobilność swojego ciała, integrując różne ćwiczenia funkcjonalne, siłowe w maksymalnym zakresie ruchu, izometryczne, itp. ale prędzej czy później, jeśli się zwiększa intensywność w konkretnym ćwiczeniu. Jeśli chce by ten bicek urósł bądź mam nadzieje przenieść się na kolejną progresję siłowego ćwiczonka, to po prostu nie ma innego wyjścia jak bezczelnie, statycznie naciągnąć te mięśnie Smile. Inaczej człowiek się czuje jak zombie i nie może wstać z łózka Big Grin.

Jednym z celów wykładu było pokazanie właśnie tej kwestii zrównoważonego rozwoju fizycznego człowieka czyli siła bez elastyczności powoduje jego "marmurowieje" a sama elastyczność bez siły powoduje z kolei wiotczenie delikwenta. Wykład może będzie powtórzony, bardzo serdecznie Was zapraszam ponieważ z pewnością wnieślibyście swoimi przykładami ważną wartość dodaną,z punktu widzenia praktyków aktywności bardzo zbliżonych do gimnastyki!
#14

A mógłbys ten wyklad nagrac i umiesic w necie, tak niedawno umieszczono super wywiad z Sommerem?

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#15

(2014-02-11, 09:12)Darren napisał(a):  A mógłbys ten wyklad nagrac i umiesic w necie, tak niedawno umieszczono super wywiad z Sommerem?

Dobry pomysł, postaram się. Może również w formie wywiadu przy okazji seminarium we Wrocławiu.
#16

Tullar, bardzo fajnie wyjaśniłeś o co tu chodziSmile

Tommal, wykład Pani Profesor na seminarium, to świetny pomysłSmile
#17

Darren, dasz link do wywiadu z Sommerem? Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości