Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje luty "Pompujemy"!!!
#21
Tongue 

(2014-02-01, 20:20)Anasti napisał(a):  Matko pompeczki.....ummmm słabo to widzę Undecided

Kobiety tradycyjnie mogą pompować z kolan ale znając Ciebie Anasti, chyba nie będzie takiej potrzeby Smile
[/quote]

Kusisz....będę próbować na pewno ale w razie czego poproszę o instruktażowy filmik (z kolan) dla mnie Smile Gdyby nie Adam to chyba 10 bym nie zrobiła Wink
#22

Zapisuje się oficjalnie do konfrontacji ! Smile
#23

Zahir, okej. Tamten filmik to nie był na konkurs, a tylko jako wizualizacja mojej propozycji... Może pompki z odrywaniem dłoni przydadzą się kiedyś, w przyszłych konfrontacjach? W każdym razie, techniki nie dostosowywałem do wymogów.
___
Dla mnie wszelkie pompki nie w pełnym możliwym zakresie ruchu, czyli klatka schodzi do podłogi, to są pół-pompki (czy tam 3/4 pompki, jak zwać, tak zwać). Ale okej, oczywiście się dostosuję. Smile
___
W kontekście pompek w pozycji gimnastycznej piszesz o łokciach zbyt daleko o tułowia - czy to też jest uściślone? Różne ustawienia łokci to różne zaangażowanie mięśni. Może komuś się przyda wiedza, że łokcie idące na zewnątrz to akcent na klatkę, łokcie bezpośrednio przy ciele to większa praca głów bocznych mięśni trójgłowych ramienia, a ustawienie pośrednie, czyli mniej więcej kąt 40-50 stopni między ramieniem a najszerszym grzbietu to akcent na głowy długie tricepsów (oczywiście pamiętajmy, że w pompkach zawsze główną pracę będzie wykonywała klatka). W każdym razie: w normalnych pompkach wszelkie wersje są uważane za poprawne, ale jak jest z tym w pompkach w pozycji gimnastycznej (piszecie o łokciach blisko ciała, mogą być PRZY ciele)?
#24

Czuję, że w tym miesiącu będzie zacięta rywalizacja Big Grin w zeszłym Mrówek odstraszył ćwiczeniami, a w tym widzę już , że dużo osób spróbuje pompeczek i podporu tyłem Smile

(2014-02-01, 22:25)Chudini napisał(a):  Nie lepiej ten podpór tyłem zrobić na prostych nogach, będzie trudniej, bo tak jak widzę 4min Dudo, no to troszkę zbyt łatwe ćwiczenie.

Myślę, że jak dojedziemy do 10 minut to nie będzie już miało rangi łatwe, aczkolwiek dalej wykonalne Big Grin

Chudini wrzuć dzisiaj podpór, z chęcią zobaczę Twoje zmagania Smile

Zapraszam wszystkich na funpage pasjonatów gimnastyki, workoutu, zimowych kąpieli oraz wszelakiej aktywności! Żyć pełnią życia - to nasza pasja, to nasza misja Smile
https://www.facebook.com/gimnastycznyworkout

Siła! Smile
#25

Trzeba przyznać ,że kołyski i stanie okazały się morderczym ćwiczeniem ! Big Grin
#26

Na kolejną polecam siad równoważny...ach ta dolna część pleców Wink
#27

Przychylam się do propozycji Anasti Smile

Zapraszam wszystkich na funpage pasjonatów gimnastyki, workoutu, zimowych kąpieli oraz wszelakiej aktywności! Żyć pełnią życia - to nasza pasja, to nasza misja Smile
https://www.facebook.com/gimnastycznyworkout

Siła! Smile
#28

Dudo poczekam na filmik instruktażowy.
#29

(2014-02-01, 23:15)Chudini napisał(a):  Spoko zahir bardzo dobrze, o to mi chodzi, jak napisałem celem jest wyczyścić technikę na maxa w tym miesiącu i naprawdę się przyłożę, będę miał więcej czasu na to na pewno w porównaniu z ostatnimi miesiącami.

Super podejście Smile

Bylon, zgadzam się z tym, że różne ustawienie rąk angażuje różne mięśnie. Celowo dajemy ręce przy ciele, by utrudnić ćwiczenie jak najmniej angażując klatkę która jest dużą partią mięśniową. Na klatkę możemy wymyślić coś specjalnego w kolejnych Konfrontacjach Smile
#30

Co jest źle oprócz tego że ręce powinny być prostopadle do podłoża?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości