Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konfrontacje luty "Pompujemy"!!!
#11

Tak poglądowo żeby się temat rozwinął Wink



Zapraszam wszystkich na funpage pasjonatów gimnastyki, workoutu, zimowych kąpieli oraz wszelakiej aktywności! Żyć pełnią życia - to nasza pasja, to nasza misja Smile
https://www.facebook.com/gimnastycznyworkout

Siła! Smile
#12

20-30 wiem, że zrobię (efekt spóźniania się na zajęcia u Adama Big Grin na coś jak widać się przydało) choć nie wiem czy w 100% poprawne Wink Chyba teraz będę tylko starać się by te wszystkie wyglądały wzorowo...
#13

(2014-02-01, 20:13)Dudo napisał(a):  nogi proste czy kąt 90 stopni w kolanach? Chodzi mi o podpór tyłem Smile

Zaraz coś zmontujemy Big Grin

Nie da się unieść bioder na wysokość barków przy całkiem prostych nogach. Najważniejsze, żeby zachować wysokie ułożenie bioder a całe stopy przylegały do podłoża.

(2014-02-01, 20:20)Anasti napisał(a):  Matko pompeczki.....ummmm słabo to widzę Undecided

Kobiety tradycyjnie mogą pompować z kolan ale znając Ciebie Anasti, chyba nie będzie takiej potrzeby Smile
#14

Idealne dla mnie ćwiczenia, tym razem ostro zawojuję (w sensie dużo filmików, niekoniecznie dobre osiągi Smile), ale o jednym muszę wspomnieć bezwzględnie: chodzi o bardzo złe uściślenie dot. pompki. To nie ma sensu, bo trudność ćwiczenia nazywanego "pompką" waha się skrajnie zależnie od tego, jak głęboko je wykonujemy. Osobiście PEŁNYCH (klatka w każdym powtórzeniu dotyka podłogi) zrobię 30-35, a pół-pompek (takie typowe, klatka niby schodzi, ale tylko do połowy) 15-25 więcej...
Różnica jest kolosalna i tak małe uściślenie bardzo źle wróży co do uczciwości w wykonywaniu ćwiczenia. Nie wolelibyście np. w 100% równych dla każdego pompek crossfitowych, to jest z każdorazowym oderwaniem rąk od podłogi w dolnej fazie ćwiczenia? Są one także znacznie trudniejsze (rozpoczynanie od bardzo wysokiego rozciągnięcia połączonego z rozluźnieniem mięśnia).
Żeby zilustrować, o co mi chodzi, nakręciłem moim opiekaczem króciutki filmik:


/Jakość to tradycyjne dno, sorry Smile/.
#15

Nie lepiej ten podpór tyłem zrobić na prostych nogach, będzie trudniej, bo tak jak widzę 4min Dudo, no to troszkę zbyt łatwe ćwiczenie.
Moja próba(nagrywałem nie widząc próby Dudo, teraz wiem jak to mniej więcej powinno wyglądać, ale poglądowo wrzucam):
#16

Chudini: "Ugięcia ramion w podporze przodem" xD Nie lepiej: pompki? Wink
#17

Jak to Mrówek napisał "Jak wiadomo są pompki i ugięcia ramion." Pompki każdy robi inaczej, jeśli mówimy o gimnastyce to doskonałe technicznie pompki to ugięcia ramion w moim mniemaniu. U mnie też to słabo wygląda, ale z końcem tego miesiąca cel sobie stawiam, żeby robić tak jak w filmiku instruktażowym będzie, choćby to było 5-10 powtórzeń to będę mega zadowolony. A takie pompki jak większość ludzi robi to 50+ jestem w stanie zrobić, ale pytanie po co? trochę lepsze technicznie jak na filmiku(trochę za bardzo się wychyliłem jestem w stanie zrobić połowę tego)
#18

Ja najbardziej boję się tego zaokrąglenia kręgosłupa, bo jeśli zaokrąglę tak z całej siły prawie, że wygląda jak typowy koci grzbiet, to zrobię ok. 5. Dlatego może poczekam na filmik instruktażowy, żeby było widać jak mocno te plecy zaokrąglać.
#19

Dudo, wielki rep za rozpoczęcie. niestety nie zaliczam obu prób. Podpór tyłem: biodra nie były na linii barków. Postaraj się oprzeć na piętach, podciągnąć biodra jak najwyżej i dopiero dociągnąć palce stóp do podłogi.
Pompki: przez pierwsze osiem powtórzeń biodra zdecydowanie za wysoko, w pozostałych powtórzeniach brakło zaokrąglenia górnego odcinka pleców. Znając Ciebie, wiem, że poprawisz i pokażesz na co cię stać. Trzymam kciuki Smile

Bylon, w pompkach wyraźnie określiłem głębokość. Patrząc z boku na ugięte ręce ma być powyżej 90 stopni, co oznacza, że pół pompek nie zaliczę. Specjalnie wybraliśmy pompki w sylwetce gimnastycznej, bo to charakterystyczne zaokrąglenie pleców pomaga w wielu pozycjach gimnastycznych. Zaprezentowane przez Ciebie pompki były wykonane bez zaokrąglenia pleców a kręgosłup w odcinku lędźwiowym był wklęsły i łokcie zbyt daleko od tułowia. Zachęcam cię do spróbowania na zasadach określonych w pierwszym poście. Jeśli okaże się, że zasady są określone zbyt słabo, będziemy je uściślać Smile

Chudini, wielki szacun za ugięcia ramion robione na grzbiecie stopy. Nie mniej jednak podejścia nie zaliczam ze względu na brak zaokrąglenia w górnej części pleców i zbyt wysoko uniesione biodra. Wiem, że się czepiam tych pleców, choć przeglądając internet ciężko znaleźć takie pompki. Głęboko wierzę jednak w sens tego zabiegu, bo wiem, że nawyk zaokrąglania pleców pozwoli Wam później na duży progres w innych ćwiczeniach Smile
#20

Spoko zahir bardzo dobrze, o to mi chodzi, jak napisałem celem jest wyczyścić technikę na maxa w tym miesiącu i naprawdę się przyłożę, będę miał więcej czasu na to na pewno w porównaniu z ostatnimi miesiącami.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości