Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zamien silownie na gimnastyke
#1

Witam
co Wy na to ?
filmik fajnie pokazuje jak mozna zastapic wiele cwiczen na zlomie
mam nadzieje ze nie dubluje watku

Moze uda sie zebrac wiecej materialu w tym miejscu
#2

Myślę, że ćwiczenia gimnastyczne mogą dać dużo więcej niż tylko zastąpić siłownie. Szkoda, że większość ludzi widzi w nich tylko alternatywę dla siłowni i skupia się tylko na budowaniu masy i siły Sad A gdzie koordynacja ruchowa, gibkość, poprawa wydolności i wytrzymałości ogólnej itp.itd.?
#3

Chyba nie doknca trafilem z tematem
Jeste wiele osob ktore nie maja szansy chodzic na sale i cwiczyc
np. jak ja wiele podrozuje
zakladajac temat mialem na celu zebranie i pokazanie cwiczen ktore mozna wykonac w domu, w hotelu itp.
o tym ze gimnastyka bije na glowe silke to chyba nie musimy sie tu rozpisywac

nazwa tematu zmieniona
pozdro
#4

Mlody, rozumiem Twój dylemat, sam również dużo podróżuje. Polecam trening sylwetek gimnastycznych. Hollow body, planki i wszystkie ćwiczenia utrwalające sylwetki jak kołyski można wykonać wszędzie i stanowią kompletny trening gimnastyczny. Z ćwiczeń koncentrycznych scyzoryki, pistolety, pompki w staniu na rękach też można zrobić wszędzie. Do tego wiosłowanie z pozycji siedzącej z uchwytem za klamkę otwartych drzwi. Z pozycji statycznych stanie na rękach, poziomka, podpór wagą. Jak widać mając kawałek podłogi i ściany jest co robić Smile
#5

Tak dokladnie
staram sie zawsze wykorzystac kawalek podlogi czy sciany.
Warto tu przypomniec o ekspanderku - ci co chodza na zajecia do Adama napewno wiedza jak go uzywac - bardzo przydatny w drodze no i wazy niewiele. Smile
#6

(2014-01-28, 10:02)zahir napisał(a):  Do tego wiosłowanie z pozycji siedzącej z uchwytem za klamkę otwartych drzwi.

Zahir, co to za cwiczonka, bo nie znam i nie moge sobie wyobrazic

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#7

[Obrazek: Frame114_1_.jpg]

Swoją drogą - dlaczego akurat każe się je robić z takiego półprzysiadu, a nie na prostych nogach? Bo klamki są za nisko, żeby optymalnie wykorzystać to ćwiczenie? Tongue
#8

Dzieki, poszedl rep.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#9

Sztangi uzywa sie dlatego, ze dostarcza mozliwosci malych, kontrolowanych progresji. I tak naprawde na jakims poziomie, cwiczenia z ciezarem ciala to male wyzwanie (nie mowie o gimnastyce i np. kolkach). Dla przykladu - jakim wzywaniem mogla byc jakakolwiek pompka dla mnie jak wyciskalem dwa razy mase mojego ciala? (Juz nie wyciskam, kontuzje, szkoda mi stawow).
Wiec jesli sie chce robic wioslowanie, wyciskanie lezac, przysiad, martwy, rwania - to prostej alternatywy nie ma. A ta co jest - zamienia sie w festiwal cwiczen wielopowtorzeniowych, a te robimy juz dla innej "bajki".
Chce sprobowac kolek, bo chce wlasnie duzego obciazenia, malo powtorzen, cwiczen wielostawowych, kordynacji miedzymiesniowej etc.

pozdrawiam
kp
#10

Kubuś, nie tylko kółka ale praktycznie każdy przyrząd gimnastyczny zapewni trudność ćwiczenia.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości