Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zamien silownie na gimnastyke
#21

Do znudzenia będę powtarzał, że rolę treningu bez sprzętu, świetnie spełniają sylwetki gimnastyczne. wystarczy kawałek podłogi i można przerobić wszystkie grupy mięśniowe, przy okazji ucząc się bezcennych nawyków, które pomogą w wykonywaniu elementów gimnastycznych. między innymi dlatego katujemy wciąż w Konfrontacjach podpory, kołyski itp. Problem leży jednak w tym, że bardzo często są one źle wykonywane. Podpór przodem (plank), czy tyłem, jest dość popularnym ćwiczeniem. Trudno jednak znaleźć na yt filmik który pokazywał by prawidłowe gimnastyczne wykonywanie tych ćwiczeń. Prawidłowo i gimnastycznie to znaczy w taki sposób, by te pozycje wręcz masakrowały mięśnie. By to było możliwe, konieczne jest zwrócenie uwagi na detale techniczneSmile
#22

zahir
zgadza sie ciezko jest znalesc sylwetki dobrze wykonane
rowniez czekam na te obiecane z osobnego watku
z sylwetkami tez jest tego typu problem ze potrzebujemy kogos by je korygowac i poprawiac
bedac na wyjezdzie ciezko,mozna kombinowac z lustrem czy kamerka,
i tak jak napomnialem jest temu poswiecony osobny watek

pozatym nie chcialbym wdawac sie w dyskusje
temat zalozylem zeby pozbierac ciekawe filmiki z korzyscia dla wszystkich

Smile
#23


Trafiłem na taki filmik i zastanawiam się jak się ma siłownia do gimnastyki?

Czy trenując na siłowni i tylko na niej można wypracować mięśnie potrzebne do statycznych pozycji?
#24

Za siłę mięśni, oprócz zgromadzonego w nich paliwa, które można przekształcić na energię Smile, w ogromnej mierze odpowiedzialny jest układ nerwowy. Dlatego jesteśmy silni w tym, co trenujemy. Jeśli nawet ktoś by tak ćwiczył na siłowni, żeby się równomiernie i proporcjonalnie rozwijać, to nie wykona akurat planche, dopóki nie będzie trenował planche (choć może się ustawić tak na maszynach czy z hantlami, żeby symulować częściowo wymogi tego ćwiczenia).
Tak samo możesz mieć dobrą pamięć, ale po angielsku nie będziesz gadał, dopóki się go nie nauczysz Smile.

Btw. ja mam taką osobistą definicję, że dane ćwiczenie jest łatwe, tak długo, dopóty jesteś w stanie znaleźć kogokolwiek, kto zakładając, że nigdy go nie trenował, wykona je za pierwszym razem Smile. (my po prostu jesteśmy słabi ;( )
#25

Hmy
Mnie sie nasowa inne pytanie odnośnie tego filmiku.
Skąd wiesz co trenował kolega z filmiku?
Może uzupełnia trening typowo zlomowy treningami gimnastycznymi Smile
Gdzieś na forum jest zamieszczony filmik jak gość z kulturystyki robi ćwiczenia typowo gimnastyczne
Cześć 1 do znalezienia na YouTube cześć 2

Pozdro
#26

praca na siłowni to inne bodźce, przerzucając worki z piaskiem wcale nie oznacza, że gorzej będziesz pracował kopiąc doły, nie mniej jednak stricte praca z łopatą jest lepsza niż przerzucanie worków z piaskiem by osiągnąć lepsze wyniku w kopaniu dołów. Gdyby ten kulturysta zaczął trenować stricte pod dany element zastosowałby po prostu inne bodźce do rozwoju mięśni. Co szczególnie spowodowałoby zmiany struktury mięśnia, a w jego przypadku tylko lepiej, ponieważ w kulturystyce szuka się rozwiązań takich by jak najwięcej różnych bodźców zastosować w rozwoju masy mięśniowej, dzięki czemu mięsień nabiera lepszej definicji. Różnica jest taka między kulturystyką a gimnastyką, to to że w gimnastyce stawia się głównie na rozwój siły i kondycję 5 powtórzeń, 10-20 powtórzeń i dużo różnorodnych ćwiczeń, a w kulturystyce 6-12 powtórzeń w zależności od mięśnia bo inne wymagają więcej powtórzeń i w treningu najwyżej kilka ćwiczeń, ale w dużym okresie czasu zmiana ich na inne ćwiczenia, a w gimnastyce im więcej zrobimy ćwiczeń na treningu tym lepiej Wink
#27

No tak to jednak logiczne, bo jaki miałby sens trenowania gimnastyki jeśli osiągnęlibyśmy to samo w łatwiejszy sposób na siłowni.

Nie umniejszam wysiłku ludziom chodzącym na siłownie, ale trzeba przyznać, że gimnastyka wymaga dużo więcej cierpliwości i czasu.
#28

Ja uważam, że to jest błędne myślenie Smile.
Żaden sport od ciebie niczego nie wymaga, ale trenujący może w niego wkładać, czas, wysiłek, cierpliwość, inteligencje i głód wiedzy (oj wbrew pozorom tych ostatnich trza dosyć dużo).
Tak więc, z czasem może się okazać, że "koks na siłowni", systematycznie ostro trenując, ucząc się anatomii, fizjologii, dietetyki... wkłada w swoją pasję o wiele więcej swojego życia, niż "przeciętny domowy gimnastyk".
Z tej samej racji nie ma sensu się porównywać do otoczenia (poza zbieraniem danych statystycznych Big Grin) a tylko do siebie samego. Sukces w jednej dziedzinie, zależenie od otoczenia i własnych predyspozycji, może być niewspółmierny do sukcesu kogoś innego, w czymś innym Smile.
Stąd, powtarzane do znudzenia "jedyna osoba, od której musisz być lepszy, to ty z dnia wczorajszego" Smile.
"Róbta co chceta, ale róbcie to porządnie Big Grin".
#29

szperajac po YouTube natrafilem na dosc ciekawy kanal
koles zamiescil dosc spora liczbe tutoriali i w mojej skromnej ocenie wykonanych dosc przyzwoicie

link do kanalu na YouTube

http://www.youtube.com/user/bboySaza
#30

odswiezam temat
jesli macie ciekawe filmy na ktorych pokazane sa cwiczenia ktore z powodzeniem mozna wykonac w podrozy itp.
to dajcie je tutaj
a teraz pare cwiczen na drazku



Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości