Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przygotowania do zawodów 2009 - Biografia Newcia
#11

he, he czasami warto pamiętać, że kamera jest włączona Smile ale filmiki super. Wielki rep ode mnie Smile
#12

(2013-12-15, 13:27)Newcio napisał(a):  nie znałem tak dyscypliny jak teraz, tak to wyraz imponującej sylwetki, czyli czegoś nadzwyczajnego

Miałem okazję przez jakiś czas ćwiczyć pod okiem Macieja i muszę przyznać, że jego sylwetka jest naprawdę imponująca. A poza tym to bardzo sympatyczny człowiek i ma wielkie umiejętności Smile no bo inaczej nie byłby reprezentantem Polski Wink

Film z ekipą akademicką z Gdańska widziałem już wcześniej, a jeden z nich (Artur) miał nawet prowadzić zajęcia z grupą dzieci w sekcji Gdańskiej gimnastycy.pl ale coś nie wypaliło chyba.
Jestem pod wielkim wrażeniem ich umiejętności i patrząc na pozostałe filmy widzę sporą różnicę poziomów.

Ogólnie bardzo zróżnicowany poziom, można zobaczyć np koślawe salto w przód ale z drugiej strony ktoś inny robi ładną dwójkę w tył.

Ciekaw jestem czy takie zawody amatorskie są organizowane tylko dla studentów uczelni AWF czy może wystartować ktokolwiek.
Może jak powstanie jeszcze kilka sekcji w Polsce to sami zorganizujemy jakieś amatorskie zawody? Smile

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#13

Rafał myślimy o tym. Na całym świecie organizowane są zawody w formule gymnastics for all dając szansę występu takim ludziom jak 86 letnia Johanna Quass. W Polsce PZG nie jest zainteresowany ich organizacją, bo nie dostanie na nie dofinansowania z ministerstwa. Jeżeli uda nam się zbudować odpowiednio dużą społeczność, znaleźć sponsorów itp. to na pewno kiedyś zorganizujemy takie zawody. To nasze wielkie marzenie Smile
#14

Jest tu kilku ambitnych na tym forumSmilei do startu i do organizacji
#15

4 edycje były organizowane tylko dla studentów AWFu, ze względu na to, że tylko te uczelnie mają bazę sportową by móc trenować regularnie i przygotować zawodników pod imprezę dodatkowo mają trenerów, którzy ich poprowadzą. Z kolei jest to drużynowy puchar Polski, nic nie stoi na przeszkodzie by zorganizować indywidualne, ale to wymaga zaangażowania sędziów, którzy to ocenią pod względem przepisów.
Kiedyś takich zawodów za PRL było masa, niestety od 2 lat już edycja się wypaliła, brak zainteresowania PZG ze względu na zmianę prezesa ( pomysł padł od byłego prezesa, który pracował na bielskim AWFie ) i brak kasy u uczelni AWF na takie akcje. Nie mniej jednak chciałbym jeszcze w czymś takim wystartować, dlatego liczę, że może uda się to reaktywować 2014 roku, kwestia opłacenia noclegu, wyżywienia, wynajmu sali, opłacenia sędziów. Na AWFie było o to łatwo, bo baza była za free, noclegi praktycznie za pół darmo no i dojazd i powrót finansowała uczelnia w ramach wyjazdów służbowych.

Jeśli zrobimy to w ramach uczelni AWF to myślę, że własnymi siłami dalibyśmy radę. Jeśli wejdzie sponsor można poprowadzić indywidualne bez problemu i rozszerzyć na 2 dni imprezę, gdzie drużynówkę reprezentując AWFy, a indywidualne chętni + studenci AWF. Niestety w takiej imprezie nie mogą występować zawodnicy z przeszłością zawodniczą lub obecni członkowie klubów sportowych
#16

Newcio, temat do przegadania. Będzie o czym dyskutować w drodze do Mira Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości