Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening 28.11.13 - Podsumowiani
#1

Tym razem mieliśmy wprowadzenie do salta w przód.

Ćwiczenia zwinnościowo-akrobatyczne:

Salto w przód ( lotny/wolny przewrót w przód )

ćwiczenia przygotowujące:

- przewrót w przód
- W zwisie na drabinkach podciąganie kolan do klatki piersiowej i opuszczanie do poziomu
- pół scyzoryki - z leżenia tyłem, ramiona przy uszach, ugięcie nóg z jednoczesnym pochyleniem tułowia w przód, opust ramion do poziomu kolan

Jak zacząć ?

Wykorzystując dół z gąbkami, ustawiamy się na krawędzi. Ramiona w górze, patrzymy się przed siebie, uginamy nogi z jednoczesnym ugięciem ramion, tak by łokcie były ugięte przed nami ( nie na bok bo prostujemy tułów i ściągamy łopatki !! - mamy wtedy proste plecy i nie ma prawidłowego zgrupowania !! ), po odbiciu prostujemy ramiona tuż przed głową ( jakbyśmy chcieli zrobić wsad ), grupujemy się i WAŻNE łapiemy za podudzia i dociskamy nogi do klatki piersiowej i lądujemy w gąbkach.

- Z pół przysiadu
- Z pozycji zasadniczej

Ćwiczenia pomocnicze:

- Z krótkiego rozbiegu naskok na odskocznię, odbicie do salta i lądowanie na wysoką stertę materacy
- Z krótkiego rozbiegu naskok na odskocznię/ bez odskoczni i wykonanie salta do gąbek
- Z krótkiego rozbiegu naskok na odskocznię/ bez odskoczni i wykonania salta na jeden materac
- Z krótkiego rozbiegu naskok na odskocznię/ bez odskoczni i wykonanie salta na ścieżce
- Z krótkiego rozbiegu naskok na odskocznię i wykonanie salta nad materacem tworzącym ścianę

I na sam koniec wykonanie salta z rozbiegu na ścieżce
#2

może na ten czwartek coś na kółkach? wagi przodem, tyłem?
#3

faktycznie zaniedbaliśmy kółka, owszem miałem w tym tygodniu zrobić coś na kółkach. Wagi trudna sprawa ale wszystko pokolei


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości