Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przeceniana siła
#21

(2014-06-28, 22:44)julo1976 napisał(a):  toowee ale nie metodą gimnastyczną Wink

Żelazem! A potem obróbka skrawaniem - to sport dla ślusarzy i za to go kocham! Big Grin
#22

Czyli najpierw budowanie masy na siłce?
#23

Tak na logikę: kulturystyka jest chyba jedyną dyscypliną sportu, w której budowanie masy mięśniowej jest celem samym w sobie. Chcąc osiągnąć cel kulturystyczny, należy prowadzić trening kulturystyczny. Dla celu gimnastycznego - jest trening gimnastyczny, a dla przyjemności - można ćwiczyć to, co się chce i lubi.
#24

Kulturystyka to kultura ciała. Nie chodzi tu jedynie o masę. To, że większośc kulturystów w tych czasach chce za wszelką cenę masy, nie znaczy, że głównie o to w tym chodzi.

W ogóle to 5-6 kg to nie jest dużo jak na trening bez sprzętu, gimnastyczny. Oczywiście potrwa to dłużej niż na siłowni bo siłownia to najlepsze co może byc na masę.
Musicie też wiedziec, że trening gimnastyczny w domu to co najwyżej kółka, a nie wymyślne układy dynamiczne, które z masa mają niewiele wspólnego.
#25

(2014-06-28, 22:14)julo1976 napisał(a):  Gimnastyka to nie miejsce na budowanie 5/6 kg masy ciała, i nie jest to łatwa sprawa nawet z zewnętrznym obciążeniem metodą kulturystyczną w sposób naturalny.Wyjątkiem jest gdy jesteś początkujący, ale to nawet wtedy nie idzie sam mięsień.
Jeżeli zaczniesz teningi na siłowni, to stracisz efekty uzyskane w gimnastyce.Natomiast gdy pójdziesz w gimnastyke twój mięsień nie bedzie juz taki nabity, co nie oznacza że będzie źle wyglądał.
Gdyby można było to uzyskać gimnastyką, nie wymyślono by kulturystyki Smile.

To zależy oczywiście od tego w jakim stanie jest teraz. Jeśli ktoś ma dużą masę, to na skutek treningu gimnastycznego będzie ją redukował. Natomiast jeżeli jest osobą początkującą to nie widzę problemu ze zrobieniem 5kg. Większość gimnastyków zrobiła swym treningiem dużo więcej. Jednak specyfika tego sportu jest taka, że dbamy tu o funkcjonalność mięśnia. Więc nie powiększamy go za wszelką cenę , lecz zagęszczamy różnymi rodzajami pracy mięśniowej. Idzie to wolniej niż na siłowni ale według mnie efekt wizualny lepszy i masa bardziej stabilna a nie wahająca się w zależności od cyklu.
#26

cos wiem to sie wypowiem..!

Ok widze ze kwestia jest i kulturystyki i gimnastyki oraz czesci sylwetkowej

1. masa i redukcja = dieta
2. sila, wytrzymalosc itp = trening

Gimnastycy rowniez maja diete i rowniez chca przybrac czesciowo na masie, kiedy kulturysta w rok przybiera 15kg, gimnastyk 4kg, bo tak ma ulozona diete, chodzi o dodatni bilans kcal aby gimnastyk nie mial przetrenowania, komfort psychiczny, i dobre samopoczucie w raz z najwiekszymi mozliwymi osiagami, a jak wiemy trenuja 6 razy w tygodniu po kilka h

Kulturystyka to sport sylwetkowy, cwiczac metodami gimnastycznymi nie jestesmy w stanie wygladac jak kulturysci, tu wychodza predyspozycje genetyczne, wieksza/mniejsza klatka, szerokie/waskie plecy z litere V itp, sam mam maly i silny biceps ale malutki, za to plecy calkiem duze^^

W gimnastyce chodzi o zwiekszanie swoich mozliwosci, pobudzanie CUN, dlatego jezeli gimnastyk uzywa silowni to ma w tym glebszy sens
#27

HA! - argument jak na zawołanie:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...=1&theater

- ta pani na pewno extra kilogramów nie szuka, a na siłownie poszła...
Najpierw cel - potem metoda! Jak w sporcie, tak i w życiu...
#28

problem z kulturystyka jest taki, ze owszem mozna zbudowac iles tam kg masy miesniowej i jest to relatywnie latwe - jest to wynikowa specyficznego treningu i odzywiania. Ale wystarczy jeden z tych czynnikow odrzucic albo obydwa - i... albo wracamy dosyc szybko do wagi poprzedniej, albo jesli trzymamy sie (kulturystycznych) nawykow zywieniowych i zostajemy (to najczestsza przez mnie obserwowana opcja) z kilkunastoma kg tluszczu w nadmiarze.

w moim przypadku np. po okresie budowania masy (aczkolwiek bez jakiegos napiecia, bo nigdy ona nie byla priorytetem), wystarczylo, ze zaczynalem sezon rowerowy (bez szalenstw), troche poplywalem i juz znowu wazylem te 8 kg mniej i cala masa poszla sie r....

refleksja jest taka - trzeba uszanowac swoja... nature, jednym z czynnikow badania swoje potencji co do masy - jest wazna cecha konstytutywna - np. grubosc kosci nadgarstka - jesli masz cienkie (w necie mozna znalezc gdzies nawet tabele na ten temat), to nie nadajesz sie na ciezkiego atlete. Bo zeby byc ciezkim atleta... trzeba byc ciezkim Cool.

a jak chcesz zdobyc kilka kg masy to rob.... nogi... poprawianie umiesnienia nog nawet w nieznacznym zakresie, powoduje, ze jestes duuuuzzzzooo ciezszy. ale nie wiem, czy masywne nogi to dobry pomysl do gimnastyki. jak sadze nie bardzo.

co do sily w sportach walki. to parametr akurat najlatwiejszy do zdobycia, wiec dlaczego mielibysmy go oddawac walkowerem? oczywiscie jaki bysmy rodzaj sily nie mieli, to bez techniki, koorydynacji, timingu etc. sama "sila" nie wystarcza (szczegolnie w sportach uderzanych - dlatego bokserzy nie robia ciezkich przysiadow, po co mieliby to robic?, ale "sila" uderzenia to jak najbardziej oczekiwana cecha i raczej jest wrodzona, sztanga tu nic nie pomoze).

zwlaszcza w sportach grapplingowych i mma ta "sila" jest bardzo wazna. rosjanie "sila" zdominowali judo w latach 70. i od tamtego momentu nikt juz tej "sily" nie odpuszcza. oczywiscie robiac te "sile" korzysta sie z repertuaru gimnastyki, podnoszenia ciezaru, specyficznych cwiczen pod dyscypline etc.
Ktory rodzaj sily najwazniejszy? Sklanialbym sie ku wytrzymalosci silowej.

Owszem GSP mocno pracowal gimnastycznie, ale tez sztanga nie jest mu obca.
jeden z jego rywali Nick Diaz - chyba nigdy nie robil zadnej szczegolnej gimnastyki i ze sztanga tez go ciezko spotkac, ale za to robi triathlony. on z reguly jest w stanie przetrwac kazdego kondycyjnie. potrafi narzucac ogromne tempo walki, co przy jego agresywnosci i nieustepliwosci - przynosilo mu to jak dotychczas sporo sukcesow. (Choc jak juz przy nim jestesmy, to znowu jego psychika przeszkadza mu byc najlepszym. wielu ludzi uwaza, ze cos z jego rownowaga w tej sferze jest nie tak).
a hendrix (kiedys zapasnik wielkiej klasy), a teraz zawodnik mma rownie wielkiej - jest zwyczajnie "silniejszy" od gsp, w kazdej plaszcyznie, i ja sadze kolek gimnastycznych raczej nie widzial, przynajmniej ja ich nie widzialem w repertuarze przygotowania fizycznego wiekszosci zapasnikow, a taki worek bulgarski, to i owszem). jest obddarzony atomowym ciosem. i jakos teraz wylania sie czolowka swiatowa, w ktorej prawie kazdy ma te ceche. moze inaczej - brak tej cechy determinuje to, ze walke toczy sie na tzw. wstecznym, a majac silne uderzenie - szachuje sie caly czas oponenta.

slowem - najpierw ogolna sprawnosc fizyczna, a potem sie martwic o reszte. Do ogolnej naprawde gimnastyka swietnie sie nadaje.

I powiem pewnie cos co zbulwersuje - pudzian wcale nie jest silny i to jest jego problem obok slabych umiejetnosci walki. np. w ogole nie dysponuje sila eksplozywna, co widac w jego uderzeniach i jak na moj gust tak juz zostanie. A jego przewaga nie wynika wcale z "sily" tylko z reguly dysponowal wieksza masa, w przypadku naturalnie ciezkich byl dosyc bezradny. Pomijajac fakt, ze on z nikim powaznym nie walczyl, a wielu jego oponentow dzien przed walka i nie tylko, forme szlifowalo w... barze z alkoholami (mialem informacje od swiadkow).
Wyobrazmy sobie walke Pudziana np. z emerytowanym juz Fedorem Emelianenko! Po pierwszej akcji - jak sadze - Pudzian by szukal glowy na widowni.

pozdrawiam
kp
#29

Pomijacie też kwestie taką, że te 15 kg lub ciut więcej masy(nawet do 20 kg przy dobrych lotach!) można zrobic do roku stażu, na siłowni. Potem nie da się z roku na rok, przy większym stażu, robic 15+ kg w rok bo po prostu się tak nie da z kilku czynników. Tylko nienaturalnie można robic sobie dwa miesiące masy gdzie przybędzie Nam 10 kg, 2 miesiące redukcji i efekty są ok, ale naturalnie to tak nie wygląda. Przykładem bardziej znanym mogą byc chłopaki z WK, gdzie redukują nawet 9 miesięcy! A w domu w pierwszym roku stażu to wygląda znacznie skromniej..
#30

Postanowiłem że założę dziennik tu na forum i sprawdze jak wygląda zdobywanie lekkiej masy (nie zależy mi tylko na tym) przy treningu gimnastycznym i diecie z dodatnim bilansem kalorycznym zależnym od ilości dni treningowych. Myślę że może się to również przydać dla kogoś w przyszłościSmile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości