Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przeceniana siła
#11

Darren, całkowicie się z Tobą zgadzam. Też uważam, że siła wyniesiona z gimnastyki lepiej sprawdzi się w walce, niż ta z trójboju siłowego. Podam dwa przykłady:

1) Kółka gimnastyczne dają wielką niestabilność i powodują przez cały czas mikro drgania. Zawsze podczas tych ćwiczeń mam wrażenie, że doskonale imituje to przepychanie się z przeciwnikiem który nie działa liniowo, lecz raz szarpnie, raz popuści itp.
2) wymachy na poręczach generują duże przeciążenia, aby sobie z nimi poradzić potrzebny jest mocny chwyt który wyrabia się w tym ćwiczeniu. A czym jest mocny chwyt w walce, chyba nie potrzeba nikomu wyjaśniać.

Już nie wspomnę o tym, jak na siłę używaną w walce przekłada się wspinanie po linie.

Nie jestem przeciwnikiem siły. Wręcz przeciwnie. Jestem jej fanem. Ale moim zdaniem bycie silnym ma sens tylko wtedy, gdy w parze z siłą idzie sprawność. Jeśli jej nie ma, to niewiele ona pomoże. Gimnastyka ma do zaoferowania bardzo wiele. Poza siłą także skoczność, szybkość, doskonałą koordynację ruchową (według mnie najistotniejszy czynnik w walce), szybkość reakcji itd. itp. Do tego niezwykłe wyczucie równowagi i świadomość ciała. Dlatego nie warto się ograniczać. Warto natomiast być wszechstronnym i na to chciałem zwrócić uwagę. Wśród wielu ludzi panuje mit, że jeśli będziesz silny osiągniesz sukces w walce. A to nieprawda. Poza tym dla wielu ludzi to ślepa uliczka, bo nie mają odpowiedniej genetyki i nigdy nie osiągną siły Pudziana.
#12

Jeden z najbardizej znanych trenerow baseball coach Summers mawia "Strength without balance, agility, coordination and explosiveness is strength that’s athletically unusable.”

Bruce Lee mowil "Technique and strength are useless if you lack the requisite endurance to carry them out"

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#13

Czyli jeśli chce uzupełniać trening sportów walki gimnastyka z każdego zakresu( koordynacja, moc, sprawność i sila), a pomimoto tego chce zbudować kilka kilo masy żeby lepiej się czuć w swoim ciele to najpierw powinienem ćwiczyć na silowni z planem na mase a potem zająć się gimnastyka? Czy dam rade to zrobić przy pomocy treningu gimnastycznego?

Piszę z tel. więc mogą być błędySmile przepraszam z górySmile
#14

Dasz radę zbudować metodą gimnastyczną lecz efekt będzie wolniejszy niż na siłowni i masa mniejsza ale za to mięśnie gęste.
#15

Chodzi mi o 5/6 kg. Czas nie jest aż tak ważnySmile
#16

Nie ma z tym problemu. Widziałeś kiedyś nie umięśnionego gimnastyka?! Metodą gimnastyczną można zbudować bardzo ładną muskulaturę. Nie będzie tak wielka jak u zawodowego kulturysty ale za to każdy gram mięśnia będzie bardzo wartościowy bo w tym sporcie chodzi o to by z jak najmniejszej masy wyciągnąć jak najwięcejSmile
#17

Gimnastyka to nie miejsce na budowanie 5/6 kg masy ciała, i nie jest to łatwa sprawa nawet z zewnętrznym obciążeniem metodą kulturystyczną w sposób naturalny.Wyjątkiem jest gdy jesteś początkujący, ale to nawet wtedy nie idzie sam mięsień.
Jeżeli zaczniesz teningi na siłowni, to stracisz efekty uzyskane w gimnastyce.Natomiast gdy pójdziesz w gimnastyke twój mięsień nie bedzie juz taki nabity, co nie oznacza że będzie źle wyglądał.
Gdyby można było to uzyskać gimnastyką, nie wymyślono by kulturystyki Smile.

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#18

Na budowanie tej masy chce poświęcić 1/2 lata. Też nie dam rady w takim czasie osiągnąć tego gimnastyka? Myślałem że kulturystyka to najszybszy sposób budowania masy a nie jedyny.

Zresztą nie chodzi mi o 15/30 kg masySmile
#19

Zawodowi judocy potrzebują kilku miesięcy na zmianę kategorii wagowej (10% w górę).
#20

Podstawowym błędem jest patrzenie na gimnastyke jako sposób na budowanie masy mięśniowej.Gimnastyką budujemy sprawność, zwinność itp itd.Mięśnie są tutaj skutkiem ubocznym i to czy przybędzie tobie 1 kg czy 5 kg w ciagu 5-10 lat jest indywidualna predyspozycją.Popatrz na gimnastyków, wszyscy mają dobrą sylwetke i kształt mięśni ale jedni są więksi a inni mniejsi.
Możesz robić jak chcesz ale tym sposobem nie uzyskasz konkretnych rezultatów ani w gimnastyce ani na siłowni.

toowee ale nie metodą gimnastyczną Wink

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości