Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dyskusje o moderowaniu
#1

Wątek wydzielony z "Jakie kółka gimnastyczne kupić?"

Ponieważ zaistniała potrzeba podyskutowania o tym co to jest moderowanie i zarzucono mi bezpodstawne usunięcie postów wydzielam ten wątek żebyście mogli się tu na ten temat wypowiedzieć.

Kilka słów ode mnie - jeśli jakiś wątek płynie na boki i pojawiają się tam dyskusje nie związane z tematem głównym, to staram się takie tematy wydzielać do osobnych wątków. O ile są tego warte. Jeśli to przepychanki, wycieczki osobiste, to takie posty lądują w koszu. Za ignorowanie uwag moderatorów nt OffTopiców będą leciały ostrzeżenia słowne, a potem już "prawdziwe". Ostatecznie bany.
Nie interesują mnie usprawiedliwienia, że "to on zaczął", "ale on nie ma racji" itp. trzymajmy się tematów wątków. Robimy to dla siebie i dla innych użytkowników forum. Chcecie się pokłócić, pogadać o tematach nie związanych z tematyką forum - jest do tego dział Offtopic.
Ja nie mam ochoty przebijać się przez dziesiątki maili z kłótniami po to tylko żeby wyłowić te posty, które są coś warte. Dlatego czyszczę wątki. Takie jest zadanie moderatora.

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#2

Michał,

proszę o podanie postawy, regulującej usunięcie moich postów. Nie widzę żadnego zapisu regulaminu, dającego Ci takie uprawnienia.

Edi
#3

Cytat z regulaminu: Na forum zabrania się publikowania treści prowokacyjnych, obraźliwych, erotycznych, rasistowskich, faszystowskich itp. Zabrania się również pisania zbędnych, nie wnoszących nic do tematu wypowiedzi.

Twoje wypowiedzi nie wnosiły nic do tematu postu i zaśmiecały forum. Każdy kolejny niemerytoryczny post zostanie usunięty a użytkownik zbanowany.
#4

(2013-10-16, 18:52)zahir napisał(a):  Każdy kolejny niemerytoryczny post zostanie usunięty a użytkownik zbanowany.
No trudno, zatem poswiece sie i napisze, ze mi sie to osobiscie nie podoba. Moge sie nie zgadzac z Edim ale wykorzystywanie wladzy i naginanie regulaminu aby postawic na swoim to mi pachnie cenzura i terrorem, czyli stara wydeptana sciezka na sasiednim KP. Przeszlosci nie da sie zmienic a Michal zrobil to (jak on to okresli "przemoderowal" co jest sporym eufemizmem) juz drugi raz. Inteligentny czlowiek z kazdej dyskusji wyciagnie cos dla siebie.
#5

Jugger, ludzie wchodzą na forum po konkretne informacje. W tym przypadku na temat kółek. Niestety w tym przypadku natknęli by się na kilka stron Waszego off topu. Nie ma mowy o żadnym naginaniu regulaminu. Jeśli miałeś wątpliwości mogłeś napisać do nas na priv. Jednak Ty już po raz drugi poświęcasz się. Tym razem otrzymujesz już ostrzeżenie. Każdy następny post nie na temat usuwam. dla mnie nie jest to nadużyciem władzy, tylko dbaniem o przejrzystość.
#6

Zahir,

wiele z tyc postów było na temat, ale one także zostały wyrzucone do kosza...

Zgodnie z regulaminem, nie macie prawa usuwać postów, gdyż dysponujecie tylko narzędziami w postaci, zacytuję: "Jeśli złamiesz któreś z tych postanowień, narazisz się na możliwość usunięcia konta lub zbanowania używanego przez Ciebie adresu IP.".

Ponadto, na Twoje ostrzeżenie przerwaliśmy dyskusję! Więc dlaczego usunęliście te posty, a teraz grozicie karami i zamykacie usta!

Kto tu łamie regulamin?

Pzdr,
Edi
#7

Żaden z usuniętych postów nie był na temat. A już zupełnie nie rozumiem, że robisz nam zarzuty z zastosowania kary łagodniejszej od tej którą mogliśmy zastosować. Prosiłem, by nie zaśmiecać tego wątku. Jeśli chcesz podyskutować na ten temat zapraszam na priv. Po raz ostatni ostrzegam, że jeśli w tym wątku pojawi się jakiś kolejny post nie związany z tematem zbanuję.
#8

To może jeszcze ja 2 słowa...

To jest forum dla ludzi, którzy są nastawieni na gimnastykę i sport. Nikogo nie obchodzi rozmowa o deskach, parkiecie i ogrzewaniu podłogowym oraz jakie drewno sie wypacza przy jakiej wilgotności. Jeszcze raz powtórzę, jeżeli chcecie o tym pogadać (Edi i pokorny) idźcie na forum Zasadniczych Szkół Zawodowych, znajdźcie dział stolarz albo cieśla i tam dzielcie się swoimi przemyśleniami o życiu i jego przejawach. Ja szczerze mówiąc mam gdzieś informacje jak się drewno rozchodzi, jest to dla mnie zbędna informacja, oczekuje gotowego przyrządu do ćwiczeń. Macie lepszą technologie, proszę bardzo, do dzieła, zróbcie coś lepszego, zaistnijcie na rynku, może nawet sprzedajcie swoje produkty dziesiątkom tysiecy sal gimnastycznych w Europie.
Ale... póki siedzicie przed kompem, nie potraficie nic, a na forum gimnastycznym dyskutujecie o twardości drewna na panele podłogowe, to chyba pospadaliście z tych waszych kółek własnej produkcji ostro na banie.

(2013-10-16, 21:23)Edi napisał(a):  Zgodnie z regulaminem, nie macie prawa usuwać postów...

A zabroń nam. A jak będziemy chcieli usunąć całe forum, to co, powołasz się na jaki regulamin? A jak będziemy chcieli zmienić nazwę firmy, to co mi zrobisz konkretnie?
Żaden post nigdy nie został usunięty, nawet krytyczny jeżeli wnosił coś do dyskusji, twoje akurat nie wnoszą nic związanego z gimnastyką.

Poza tym, jeżeli na tym forum będziemy chcieli sprzedawać kółka marki Knorr, z taśmami firmy Pampers, a zaciski będą od firmy Sokołów to będziemy tak robić, jeżeli uznamy, że jest to wartościowy produkt.

Kończąc wypowiedź, namawiam do rzeczowej dyskusji, która odbywa się na płaszczyźnie treningu i sportu gimnastycznego. Takie są zawsze przez nas cenione. Personalne wycieczki, offtopy, tabelki z twardością drewna na panele podłogowe, darujcie sobie, od tego jest priv, osoby które tu przychądzą chcą sie dowiedzieć czegoś o gimnastyce, nie o drewnie.
Skończyłem. Jeżeli nie pomoże, osobiście zbanuje.
#9

Prawa i obowiązki moderatorów
1. Moderatorzy posiadają
wszystkie uprawnienia zwykłych
użytkowników.
2. Moderatorzy mają możliwość
publikowania ogłoszeń i tematów
przyklejonych.
3. Moderatorzy mają prawo do
blokowania i odblokowywania
tematów.
4. Moderatorzy mają prawo
przenoszenia tematów do innych
kategorii w celu poprawienia
spójności poruszanej na danym
forum tematyki.
5. Moderatorzy mają prawo
dzielenia wątków na części.
6. Moderatorzy mają prawo
kasowania postów innych
użytkowników.
7. Moderatorzy mają prawo
edycji cudzych postów,
8. Moderatorzy mają obowiązek
przestrzegać regulamin w sposób
szczególnie rygorystyczny,
ponieważ ich zadaniem jest dawać
przykład innym użytkownikom.
9. Moderatorzy mają obowiązek
czuwać nad porządkiem
panującym na forum, oraz
interesować się publikowanymi
treściami intensywniej niż zwykli
użytkownicy.
10. Moderatorzy powinni służyć
radą i pomocą niedoświadczonym
użytkownikom forum.
11. Moderatorzy mają
pierwszeństwo przy kontaktach z
administratorem, a ich opinie są
szczególnie brane pod uwagę przy
wprowadzaniu zmian na forum.
12. Moderatorzy nie powinni
nadużywać swojej władzy.
#10

Pomijając totalny off top jaki zapanował w wątku który przeczyścił Michał, to mam wrażenie, że miała miejsce próba wykorzystania naszego forum do nieuczciwej walki konkurencyjnej. Jak już pisałem wyrażamy zgodę, by KAŻDY producent sprzętu gimnastycznego brał udział w dyskusji, zwłaszcza, że nie bardzo rozumiem jakim prawem mielibyśmy mu tego zabronić. Warunek jest jeden, robi to oficjalnie pod własną marką. Każdy użytkownik wie, że ma do czynienia z producentem i nie tylko może uzyskać wiążącą informację z pierwszej ręki, lecz również może wziąć poprawkę na ewentualną "reklamę". Ten system jest transparentny w przeciwieństwie do firm logujących się jako zwykli użytkownicy i próbujących anonimowo podważyć wiarygodność konkurencji.

P.S. cieszę się, że jednak ta dyskusja przyczyniła się do rozwoju i zmian w oferowanym nam sprzęcie i konkurencji przestały przeszkadzać "klamry od plecaka" na tyle, że włączyła je do swojej ofertyBig Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości