Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gimnastyka w pigułce
#11

Ufundujemy. Najlepiej coś z ubrania, bo łatwiej go ubrać niż wyżywićWink
#12

Szybka dawka wiedzy, dzisiaj na temat przyrządów Gimnastycznych.

Ćwiczenia na planszy, odbywają się na kwadracie złożonym z mat o długości i szerokości 12x12m, przy muzycznym akompaniamencie. Męskie ćwiczenia cechują sekwencje połączonych elementów, które wykazują siłę, gibkość i równowagę. Każde ćwiczenie składa się z ruchów, które łączą w sobie wiele elementów, takich jak salta, stanie na rękach czy obroty. Wykonanie i konfiguracja elementów musi wyrazić osobisty charakter zawodnika. Cała powierzchnia planszy musi być wykorzystana do pokazu. Maksymalny czas trwania ćwiczenia wynosi 1 minutę i 10 sekund.

Koń z łękami ma 1,15 m wysokości i ma dwa uchwyty (12 centymetry budowa głowicy) przymocowane do korpusu urządzenia, ustawione od 40 do 45 cm od siebie. Układ obejmuję całą powierzchnię urządzenia i przedstawia wahania, koła , nożyce i różne sekwencję ruchów na rękach.

Kółka są zawieszone na strukturze, 2,75m nad ziemią. Układ na kółkach powinien zawierać wahania, stanie na rękach a także podkreślać siłę zawodnika, program musi kończyć się akrobatycznym zeskokiem z przyrządu.

Skok przez Stół, wymaga czystych i potężnych ruchów, które łączą ze sobą wysokość i długość, zakończone jednym lub kilkoma obrotami, lądowanie musi być kontrolowane. Poziom trudności określa wartość punktowa skoku. Punkty przyznawane są także za kontrolę ciała i pozycje w jakiej ląduje zawodnik. Długość nabiegu wynosi 25 metrów a wysokość stołu to 135 cm.

Poręcze symetryczne, składają się z dwóch równoległych drewnianych żerdzi na wysokości 1,95m, każda z nich posiada 3.50m długości. Ćwiczenia na poręczach wymagają kombinacji ruchów wahadłowych, stania na rękach, obrotów i salt. Gimnastycy muszą wykorzystywać całą długość urządzenia jak i wysokość, ponieważ niektóre elementy wymagają przejścia poniżej poziomu żerdzi.

Wysoki drążek, o długości 2,40m, znajduje się 2,75m nad ziemią. Na tym przyrządzie, gimnastyk wykonuje ciągłe i czyste ruchy wahadłowe i nie dotykając resztą ciała drążka. Jest on zobowiązany do wykonywania zmian chwytów, wahadłowych ruchów w przód i w tył a także puszczania i ponownego łapania drążka podczas elementów. Zeskok stanowi ważną częścią układu, często polega na spektakularnym zejściu gimnastyka z przyrządu.
#13

Mrówek jak zwykle konkretnie, krótko i na temat. duży repSmile Zabrakło tylko przyrządów dla kobiet: równoważni i poręczy niesymetrycznychSmile
#14

Szybka dawka wiedzy na temat ćwiczeń gimnastycznych, dzisiaj stanie na rękach.

Podstawowa pozycja statyczna w gimnastyce, jest podstawowym ćwiczeniem, które przekłada się na prawie każdy element gimnastyczny.

Zwróć uwagę na :
Ułożenie dłoni, palce powinny być skierowane w przód
Łokcie zablokowane
Barkami staramy się "odepchnąć od ziemi" (barki i dłonie powinny znajdować się w osi pionowej)
Wzrok skierowany miedzy dłonie
Odcinek lędźwiowy i brzuch "wciągnięte" (brak wygięcia)
Nogi napięte i palce obciągnięte
Całe ciało powinno tworzyć jedną linię od dłoni po palce stóp.

[Obrazek: paw_2275.jpg]
#15

To zdjęcie akurat jest złym przykładem, ręce przeprostowane w stawach łokciowych aż boli
#16

U kobiet fizjologiczny zakres stawu jest większy niż u mężczyzn, dodatkowo na samym zdjęciu widać ,że nie boli aż tak bardzo Wink.
Zdjęcie zostało zrobione u Adama na zajęciach.
#17

Z tego pamiętam z tego forum to wzrok powinien być skierowany na palce 'jak przez brwi' żeby bardziej schować głowę.
#18

Wattie - dostajesz repa za poradę, oczywiście spojrzenie przez "brwi" ułatwi nam stanie na rękach, można powiedzieć ,że jest to porada szczegółowa jak schować głowę. Cały temat ma na celu wyszczególnienie najważniejszych elementów na które trzeba zwrócić uwagę podczas ćwiczenia. Na temat stania na rękach można napisać książkę ponieważ jest to bardzo złożone ćwiczenie. Więc ciężko mi było wybrać informacje które chce przekazać, często taka drobna rada odmienia całe ćwiczenie, oczywiście najważniejszą jest utrzymywanie barków w osi pionowej, nie zaokrąglanie odcinka lędźwiowego i utrzymywania prostych nóg z obciągniętymi palcami.
#19

Mrówek patrząc na zdjęcie, spójrz na dłonie, gdzieś już to widziałem, jak jest poprawnie: tzn. na zdjęciu widać jakby dziewczyna próbowała chwycić podłogę, tzn nie przylegają do końca palce i wtedy jest łatwiej skorygować pozycję? Czy ja źle widzę po prostu.
#20

Jest tak jak napisałeś, stara się "chwycić" podłogę przez co łatwiej jest utrzymać sylwetkę.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości