Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mój projekt na plac do ćwiczeń
#1

https://plus.google.com/photos/113877754...6996530044Na tą chwilę tylko na kartce ale to jest to co chcę zbudować na moim ogrodzie oczywiście centralnym punktem są kółka gimnastyczne umieszczone na 4m wysokości .
#2

W sumie spoko, ale Ameryki nie odkryłeś Big Grin

Nie napisałeś jaka jest długość rurki, na której będą wisiały kółka, ale po obrazku wnioskuję, że można ją przedłużyć, żeby wygodnie się robiło wszelkie ćwiczenia na kółkach wymagające miejsca wokół. Smile
#3

(2013-09-04, 20:43)Seth napisał(a):  W sumie spoko, ale Ameryki nie odkryłeś Big Grin

Nie napisałeś jaka jest długość rurki, na której będą wisiały kółka, ale po obrazku wnioskuję, że można ją przedłużyć, żeby wygodnie się robiło wszelkie ćwiczenia na kółkach wymagające miejsca wokół. Smile
Długość rurki na której będą kółka to 4 metry . W sam raz bo ja mam 178cm wzrostu więc będę miał 20 cm luzu nawet podczas HS czy elevatora to w pionie a w poziomie to troszkę więcej niż rozstaw wyprostowanych rąk do iron cross, co do drązków i stacji do dipsów to jeszcze w fazie planowania
#4

Tomo, na swoim placu myślałem o drążku pod kółka na wysokości 3,5m ale zrezygnowałem na korzyść 3m. według mnie to zdecydowanie wystarcza nawet przy Twoim wzroście. Na wyższą wysokość ciężko zarzuca się taśmy i są one za krótkie do niskich kółek. elevatora i tak nie będziesz robił z wysokich kółek, więc myślę, że 4 m Ci nie potrzebne. co do szerokości, to myślę, że 2,5m w zupełności wystarcza. Nawet robiąc rozpięcie zmieścisz się pomiędzy słupkami.
#5

(2013-09-07, 16:07)zahir napisał(a):  Tomo, na swoim placu myślałem o drążku pod kółka na wysokości 3,5m ale zrezygnowałem na korzyść 3m. według mnie to zdecydowanie wystarcza nawet przy Twoim wzroście. Na wyższą wysokość ciężko zarzuca się taśmy i są one za krótkie do niskich kółek. elevatora i tak nie będziesz robił z wysokich kółek, więc myślę, że 4 m Ci nie potrzebne. co do szerokości, to myślę, że 2,5m w zupełności wystarcza. Nawet robiąc rozpięcie zmieścisz się pomiędzy słupkami.
W pracy mamy taką "bramę" podtrzymującą kable itp , jest wysoka na 4,20 . Fakt troche za duża ale ja tam na swojej chcę dołączyć ta drabinkę więc problemu z zawieszeniem kółek nie będzie tylko zmienię wysokość drabinki do połowy ze względów bezpieczeństwa , nie chcę żeby pod moją nieobeznośc któreś z dzieciaków się tak wysoko wspinało . też myślę czy inwestować w stacje do dipsów , bo teraz to praktycznie robię tylko ćwiczenia na kółkach gimnastycznych i dipsy normalne , bułgarskie i koreańskie to lepszy progress na kółkach niż poręczach. ;-p Może zrobię tylko plac pod kółka z wysoką bramą i niską do pompek na kółkach bo z wysokości 4m taśmy brakuje do samej ziemi wiem bo teraz mam zaczepione na mocnej gałęzi około 4,5 metra.
#6

No tak, jeśli będzie drabinka, to po problemie a do pompek i tym podobnych ćwiczeń możesz zawiesić kółka na drążku. Ja bym Cię namawiał na poręcze. Nie pod kontem dipów ale elementów dynamicznych, machowych. Moim zdaniem one tez nieźle rozwijają ciało a są chyba najbardziej niedocenianym przyrządem.
#7

Tomo, i jak realizacja budowy placyku?
#8

budowa placyku wstrzymana - pogoda,sprawy rodzinne czyli na tą chwile pauza .
#9

Jak już zrobisz, wrzuć fotoSmile
#10

Przeglądam forum trafiłem na ten wątek i się zastanawiam czy udało się zrealizować plany czy też temat umarł śmiercią naturalną??


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości