Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Siła i wytrzymałość brzucha.
#1

Cześć, jestem dość nowy na forum gimnastyków. Dłuższy czas ćwiczyłem Street Workout (Hmm... w zasadzie dalej nie wiem czym się różni od gimnastyki po za tym, że robi się wszystko technicznie dokładnie). I tutaj moje pytanie chciałbym się zaklimatyzować na owym forum, tylko nie wszystko rozumiem Tongue a w zasadzie to nic nie rozumiem. Czytałem i czytałem, ale nic nie wywnioskowałem, więc chciałbym zadać pytanie jak ćwiczyć brzuch by mieć siłę np. zrobienia Smoczej Flagi/Wagi Przodem (Waga tyłem trochę wychodzi). Podstawy mam w miarę opanowane. A i jeszcze czy jest potrzebna jakaś specjalna sala czy wystarczy drążek i pomieszczenie 5m^2?
#2

Jeśli chodzi o siłę mięśni brzucha to są potrzebne ćwiczenia które ją kształtują. Czyli wykorzystują różne rodzaje bodźców (pracy mięśniowej), dużo izometrii. Reasumując: sylwetki gimnastyczne. Do tego trzeba dodać poziomki, wznosy nóg i próby smoczej flagi (są różne progresje).
Odpowiedź na pytanie czy wystarczy zwykła sala z drążkiem nie jest prosta. Gimnastyka tym różni się od street workout, że trenujemy tu wszechstronnie, najlepiej na wszystkich przyrządach a do tego sala by się przydała. Ale jak się nie ma co się lubi....


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości