Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dziwny rozwój klatki piersiowej
#1

Nie związane to z gimnastyką, bardziej pod kulturystyke podchodzi, ale może tutaj uzyskam pomoc.
Przez ostatnie 2 lat męczy mnie moja klatka piersiowa, rozwinęła się tylko na dole i po bokach, środkowa i górna część nie istnieje.
Przez ten nierównomierny rozwój psychika cierpi, po prostu jestem bezsilny. Wiem że może się to wydawać śmieszne, ale ja się wstydzę chodzić w zwykłym t-shircie czy podkoszulku.

Jeśli ktoś umiałby mi pomóc jak naprawić tą klatkę tzn. jakie cwiczenia naprawiłyby ją itp to bardzo proszę.


Załączone pliki Obrazki
           
#2

Nie napisałeś o sobie nic - wiek, staż treningowy, co trenujesz. Pomijam fakt, że sposób w jaki trenujesz też ma znaczenie. Klatka jak klatka, może trochę lejkowata, sam taką posiadam. Ponoć kształtuje się to w okresie niemowlęcym bądź wczesnego dzieciństwa najczęściej spowodowane silniejszą pracą przepony. Inni twierdzą, że ta część środkowa to zupełnie oddzielna część mięśnia piersiowego, z którą rodzą się tylko nieliczni. W Twoim wypadku jest to bardzo lekko widoczne. Nie zbudujesz tego środka prawdopodobnie nigdy, bo tam fizycznie nie ma mięśni - możesz jedynie rozbudować mięśnie na tyle, że ta przerwa zostanie w jakimś stopniu przykryta. Ogólnie po zdjęciach nie widać nic co kwalifikowało by się do wstydzenia się t-shirtu. Wink

btw. Pan na naszym logo w górze strony ma taką samą przerwę. Wink
#3

Dzięki za odpowiedz.

A jakie ćwiczenia i metodykę byś mi polecił, aby zbudować tą klatkę?
Wystarczą mi dipy z obciążeniem i wyciskanie hantlami skos dodatni?

Trenuje już około 4 lat, kalistenika i ciężary.
18 lat mam.

I jak z tym jedzeniem w końcu jest, liczyc kcal czy jesc duzo, do syta?
#4

Trening powinien być wszechstronny. Ja polecam pompki z rożnym rozstawem rąk (np.wąsko,szeroko itd.),w podporze zwieszonym leżąc przodem, z użyciem paraletek (poręczy do pompek). Smile


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
#5

Aby po prostu zbudować klatkę? Trzymać dodatni bilans kaloryczny i ćwiczyć klatkę metodami kulturystycznymi. Ćwiczeń w atlasach i internecie jest mnóstwo, na tematy związane z budowaniem masy mięśniowej z pewnością znajdziesz szczegółowe informację na forach związanych z kulturystyką. Wink

Cytat:I jak z tym jedzeniem w końcu jest, liczyc kcal czy jesc duzo, do syta?
A widzisz to zależy jak to z Tobą jest. Big Grin Jedząc dużo do syta, nabijasz ponad wydatek czy masz blokadę i nie dojadasz nawet by w pełni zregenerować? Wink Imo każdy zaczynając przygodę ze sportami sylwetkowymi musi zaliczyć okres liczenia kalorii by wiedzieć mniej więcej czego kiedy i ile zjadł. Ty mi wyglądasz na niezłego metabolicznego dzika, więc bardziej bym się skupiał nad tym by zjeść dużo, niekoniecznie trzymać jakąś specjalną dietę.
#6

Metabolicznego dzika? Mam nadzieję że to ironia.

Próbowałem już liczyc kcal mam zapotrzebowanie jakos 3500 kcal, ale jak zjem jednego dnia to drugiego juz ledwo sniadanie wpycham, takze ciezko mi te 3500 jesc, a do syta jak jadlem to waga stala caly czas, no teraz tez stoi.
#7

Bo kaloryczności posiłków nie zwiększa się z x kcal na ustawiony maksymalny pułap, tylko skokowo o 200-300 kcal tygodniowo. Wink
#8

Generalnie to po zdjęciach wnioskuję, że nie widzę jakichś szczególnych dysproporcji. Sam też jestem w podobnej sytuacji jak Ty, z tym że mam trochę większą masę niż Ty i u mnie to bardziej widać. Jednak widzę u siebie, i mówię Ci to z doświadczenia, że jest poprawa dzięki odpowiedniemu treningowi. Sprawa jest prosta:

1. Pompowanie skosem dodatnim (dłonie wyżej niż stopy), wyciskanie skosem ujemnym (głową w dół), i dipsy wpływają na rozwój dolnej części klatki.
2. Pompowanie skosem ujemnym (stopy wyżej niż dłonie), wyciskanie skosem dodatnim (głową w górę) rozwijają górną część klatki.
3. Prowadzenie łokci szeroko, umieszczenie dłoni szeroko podczas pompowania/wyciskania wpływa na rozwój zewnętrznej części klatki.
4. Prowadzenie łokci wąsko blisko ciała, umieszczenie dłoni wąsko (ale nie węziej niż szer barków) wpływa na rozwój środkowej części klatki.
5. Opuszczanie się obojczykami do dłoni podczas pompowania, opuszczanie sztangi do obojczyków podczas wyciskania angażuje górę klatki.
6. Opuszczanie się mostkiem do dłoni podczas pompowania, opuszczanie sztangi do mostka podczas wyciskania angażuje dół klatki.

Wiedząc to możesz ukierunkować ćwiczenie na obszary klatki piersiowej jak tylko chcesz. Np żeby rozwinąć obszar gdzie znajduje się krzyzyk na Twoich zdjęciach, należy robić:
1. Wyciskanie hantli chwytem młotkowym skosem dodatnim. Chwytem młotkowym żeby prowadzić łokcie przy ciele i opuszczać hantle w okolice obojczyków. Hantle prowadzić na szerokości barków.
2. Pompki na paraletkach ustawionych wzdłuż ciała na szerokości barków z nogami na dość wysokim podwyższeniu. Opuszczać się obojczykami do dłoni.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości