Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pierwszy trening gimnastyczny
#1

Cześć wszystkim, jestem nowy na forum więc jeśli coś źle robię pisząc tutaj to dajcie znać Wink
Mam pytanie w sprawie mojego pierwszego treningu, który wygląda tak:
1)Rozgrzewka: krążenia, skłony, lekkie rozciąganie
2)Mobilność barków: pompki, podciągnięcia i dipy łopatkami (na pewno wiecie o jakie ćwiczenia chodzi Wink
3)Sylwetki gimnastyczne: hollow body, hollow bokiem 2x, utrzymanie supermanki, plank, plank bokiem 2x, wszystko to robię około 15-20s w 5 seriach
4)Progresja pozycji: aktualnie zajmuje się L-sitem, utrzymuje do 60s łącznie
5)Stanie na rękach: przeznaczam około 5-10min
6)Mostki: robię aby wzmocnić odcinek lędźwiowy, bo przeniosłem się z street workoutu a tam zaniedbałem tę część ciała
7)Progresja: zajmuje się aktualnie przewrotami w przód oraz sprężynką
8)Skoki
9)Rozciąganie
Trening zajmuje mi około 2 godzin, ćwiczę pon,wt, czw,pt w sobotę czasem zrobię jakiś trening ale to taki rekreacyjny. Jak oceniacie mój plan? Nie robię chwilowo ćwiczeń siłowych bo nie mam na nie niestety czasu. Zrezygnować z czegoś i wstawić trening siłowy? A może robić na zmianę siłowy i ogólny?
#2

Ech, po kolei...

(2017-09-21, 17:26)leanio89 napisał(a):  Cześć wszystkim, jestem nowy na forum więc jeśli coś źle robię pisząc tutaj to dajcie znać Wink
Hejka Smile

(2017-09-21, 17:26)leanio89 napisał(a):  Mam pytanie w sprawie mojego pierwszego treningu, który wygląda tak:
1)Rozgrzewka: krążenia, skłony, lekkie rozciąganie
Nie wiem co rozumiesz przez "lekkie rozciąganie", ale do rozgrzewki lepiej wpleść rozciąganie dynamiczne np. wymachy, niż statyczne (siedzenie w szpagacie). Jeśli chcesz koniecznie robić statyczne, to pamiętaj, że nie staramy się teraz zwiększać zakresów i że wypadałoby mięśnie pobudzić po czymś takim. Czyli porobiłem skłony, szpagaty, to biorę się za kilka kolejek podskoków, sprintów, skipów (zaczynając od delikatnych, stopniuję intensywność - żebyś po wstaniu ze szpagatu nie próbował bić życiówki na 60m Tongue )

(2017-09-21, 17:26)leanio89 napisał(a):  2)Mobilność barków: pompki, podciągnięcia i dipy łopatkami (na pewno wiecie o jakie ćwiczenia chodzi Wink
No właśnie kurcze nie za bardzo, bo nazywasz to mobilnością barków, a później wymieniasz ćwiczenia wzmacniające ramiona Tongue Także zdecyduj co jest Twoim celem. Jeśli chodzi o mobilność, to przy barkach królują niepodzielnie wałek (roller), kij i mostek. Pamiętaj, że w przypadku barków zazwyczaj należy duuuuużo więcej czasu poświęcić na rozmasowanie tego wszystkiego niż w przypadku innych elem., gdzie czasem wystarczy po prostu swoje "wysiedzieć" w jednym, czy drugim szpagacie

(2017-09-21, 17:26)leanio89 napisał(a):  3)Sylwetki gimnastyczne: hollow body, hollow bokiem 2x, utrzymanie supermanki, plank, plank bokiem 2x, wszystko to robię około 15-20s w 5 seriach
To jest fajne, ale wrzuciłbym sobie przed poprzedni punkt, zaraz za rozgrzewkę. I dążył do:
a) dłuższych wytrzymań
b) większej różnorodności. Nie leż tylko w jednej sylwetce, bo jest to nudne, a poza tym praca izometryczna nie powinna być jedyną, którą mięsień wykonuje
(na przykładzie hollow) utrzymanie sylwetki; utrzymanie góry (NN na ziemi); utrzymanie dołu (RR na ziemi); scyzoryki; kołyska, z leżenia (płasko) wznos do sylwetki; ostatni przytrzymać; NN pionowo w sufit, dotykamy stóp; NN pionowo w sufit, RR wzdłuż ciała (albo pr. za głowę - trudniej), odrywamy tyłek od ziemi.

(2017-09-21, 17:26)leanio89 napisał(a):  4)Progresja pozycji: aktualnie zajmuje się L-sitem, utrzymuje do 60s łącznie
5)Stanie na rękach: przeznaczam około 5-10min
L-sit -> poziomka Wink
Możesz opisać co robisz przy staniu na RR, to będziemy mogli pomóc. A jeśli nie masz większego pojęcia, to poszukaj tematu Newcia odnośnie stania na RR Wink

(2017-09-21, 17:26)leanio89 napisał(a):  6)Mostki: robię aby wzmocnić odcinek lędźwiowy, bo przeniosłem się z street workoutu a tam zaniedbałem tę część ciała
Dobra, powtarzaj za mną: "Wyrzucę Skazanego na trening z domowej biblioteczki. Mostek nie wzmacnia kręgosłupa." Zrobione? Tongue Do wzmacniania lędźwi w gimnastyce służą głównie sylwetki. Ew. konkretne ćwiczenia, gdy chcesz je wzmacniać pod jakiś element. Jeśli zwykły arch body jest dla Ciebie za mało wymagający, to połóż się na podwyższeniu, tak żeby mieć krawędź pod biodrami i rób wznosy NN lub tułowia (zależy co Ci będzie "zwisać" Tongue )

(2017-09-21, 17:26)leanio89 napisał(a):  7)Progresja: zajmuje się aktualnie przewrotami w przód oraz sprężynką
8)Skoki
9)Rozciąganie
No i najs. Tak z ciekawości - co to są skoki? W sensie chcesz po prostu skakać wyżej/dalej, czy mówisz o akrobatyce?

(2017-09-21, 17:26)leanio89 napisał(a):  Trening zajmuje mi około 2 godzin, ćwiczę pon,wt, czw,pt w sobotę czasem zrobię jakiś trening ale to taki rekreacyjny. Jak oceniacie mój plan? Nie robię chwilowo ćwiczeń siłowych bo nie mam na nie niestety czasu. Zrezygnować z czegoś i wstawić trening siłowy? A może robić na zmianę siłowy i ogólny?
Nie żeby coś, ale każdy trening, chyba każdego z nas na tym forum jest rekreacyjny, bo nikt tu chyba nie jest zawodowcem Wink
A co do treningu siłowego to, po pierwsze masz go w planie (pkt. 2 Wink ), po drugie pewien trener został kiedyś zapytany co zrobić, bo pytający po wstępnych ćwiczeniach rozciągająco-koordynujących nie miał czasu, ani siły na trening siłowy. Odpowiedział, że dodać więcej rozciągania Big Grin

PS. Strasznie się wymądrzam? Tongue

Łoboże. SW to gimnastyka bez zasad... W sumie wiesz jak to brzmi? Jak sztuki walki bez zasad. Kopnij go w jaja, wybij mu oko, wyrwij zęba, no o co wam chodzi? Przecież my się bijemy tak samo jak i wy, dlaczego nas dyskryminujecie, my też robimy sztuki walki! Tylko że takie bez zasad.
Neta
#3

Więc tak:
1) właśnie myślałem ze rozciąganie statyczne jest potrzebne na początku ale skoro nie to będę robił tylko dynamiczne
2) od zawsze myślałem że te ćwiczenia podchodzą pod mobilność Tongue, czyli wystarczy mi wykonywać tylko mostki?
3) ta właśnie robię Smile dopiero zaczynam więc wybrałem tylko takie podstawowe, w dalszych treningach będę dokładał nowe albo zmieniał na trudniejsze warianty
4,5) jeśli chodzi o stanie na RR to teraz staram się skorygować postawę żeby była pionowa, teraz stojąc na RR robie przysłowiowego "banana", przez okres 5-10min staram się utrzymać prostą postawę stojąc na rekach przy ścianie w kilku seriach
6) to mostki wrzucę w mobilność barków Big Grin
7) skaczę tylko w górę i dal, bardziej nastawiam się na robienie salt
8) czyli odpuścić sobie trening siłowy? nie jest aż tak potrzebny? czy po prostu zajmować się poszczególnymi partiami przygotowując się do pozycji np do front levera?
9) nie wymądrzasz Big Grin bardzo dobrze bo dowiem się czegoś nowego i przydatnego Big Grin
#4

Nigdy nie rozciągamy się na rozgrzewce, zwłaszcza, że u Ciebie ogranicza się ona do krążeń i wymachów. mięśnie rozciągamy tylko i wyłącznie wtedy, gdy są bardzo dobrze rozgrzane.
#5

(2017-09-22, 16:50)leanio89 napisał(a):  <ciach>

2) Ćwiczeń na mobilność barków jest, za przeproszeniem, pierdyliard. IMO mostek nie jest jednym z nich - jest rozciąganiem. Różnica (dla mnie) jest taka, że w rozciąganiu celem jest pozycja, a w mobilności... well, mobilność Tongue Nie wiem jak to wytłumaczyć więc może przykładem: mostek=rozciąganie, przeniesienie złączonych rąk nad głową do klepnięcia w zadek=mobilność

8) jeśli przez "trening siłowy" masz na myśli siłę specjalistyczną (fronty, backi, planche'y i inne takie) to tak - odpuść. Obwód siłowo-wytrzymałościowy możesz zawsze sobie zrobić

Łoboże. SW to gimnastyka bez zasad... W sumie wiesz jak to brzmi? Jak sztuki walki bez zasad. Kopnij go w jaja, wybij mu oko, wyrwij zęba, no o co wam chodzi? Przecież my się bijemy tak samo jak i wy, dlaczego nas dyskryminujecie, my też robimy sztuki walki! Tylko że takie bez zasad.
Neta


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości