Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oddech podczas cwiczen
#1

Mam pytanie odnosnie oddychania podczas cwiczen. Wiem, ze wstrzymanie oddechu daje dodatkową siłe na pewien czas. Jednak czy nalezy tak cwiczyc ? Zachowujac regularny oddech przy cwiczeniach, nieco spada mi wydolnosc, ale wydaje mi sie ze moge cwiczyc dluzej, mniej kreci sie w glowie i ogolnie na nastepne dni mam wiecej sily, ochoty do cwiczen.
W np plywaniu oddychanie jest kluczowe i maxymalne wypuszczenie powietrza, chociaz gimnastyka to nieco inny sport i potrzebna jest ogromna sila na krotki czas.
Podzielcie sie swoimi odczuciami/przemysleniami Smile
#2

Kiedyś mieliśmy przyjemność treningu z Panem Nikolayem który specjalizował się w sile ścisku potrafił zginać metalowe pręty, gwoździe, patelnie itp. pierwszym błędem który powiedział ,że popełniamy jest wstrzymywanie powietrza.
Wstrzymywanie powietrza w trakcie stania na rękach jest błędem, natomiast podczas kół na koniu wymagane. Smile
Odpowiedni oddech to podstawa treningu jeśli chcesz zwiększyć swoją wytrzymałość jest to jeden z prostszych sposobów na jej poprawę.
#3

(2017-08-23, 13:30)Mrowek napisał(a):  Wstrzymywanie powietrza w trakcie stania na rękach jest błędem, natomiast podczas kół na koniu wymagane. Smile

Koła się kręci na bezdechu? O.o

Łoboże. SW to gimnastyka bez zasad... W sumie wiesz jak to brzmi? Jak sztuki walki bez zasad. Kopnij go w jaja, wybij mu oko, wyrwij zęba, no o co wam chodzi? Przecież my się bijemy tak samo jak i wy, dlaczego nas dyskryminujecie, my też robimy sztuki walki! Tylko że takie bez zasad.
Neta
#4

Mistrzowie robią układ na trzech wdechach.
#5

@zahir Tez slyszalem taka opinie. Tylko przypuszczam, ze oddychaja w ten sposob tylko przy jednym waznym wykonie, ale nie cwicza w ten sposob podczas rutynowego treningu ?
#6

Tak samo ćwiczą na treningu. W kręceniu kół bardzo ważny jest rytm a branie oddechu może go zaburzyć.
#7

dla wytrzymałości warto oddychać nosem


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości