Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podpór na drabinkach tyłem
#1

Jak wygląda prawidłowe wykonanie tego ćwiczenia:
https://www.youtube.com/watch?v=KDCr_lXDd64
Na filmie wprawdzie Ido Portal, ale czy to jest prawidłowa sylwetka - tzn. czy biodra powinny być wysunięte do przodu? Co robić, aby unikać przeprostów w łokciach?
#2

Z perspektywy gimnastycznej sylwetka nie jest poprawna. Powinno się dążyć do tego, by przykleić całe plecy do drabinek. Przeprostów w łokciach nie unikamy.
#3

robiąc takie przeprosty można sobie bardzo zaszkodzić...
#4

To unikając przeprostów można sobie zaszkodzić, zwłaszcza jeśli jeszcze trenujemy siłowo. Trening skraca mięśnie i jeśli nie są one rozciągane, dochodzi do przykurczów. W efekcie przy gwałtownym wyprostowaniu kończyny (w gimnastyce nie do uniknięcia) może dojść do zerwania mięśnia. Między innymi dlatego w gimnastyce zawsze dbamy o pełny zakres ruchu. Dodatkowo wiele ćwiczeń robi się np. na prostych ramionach. Dobrym przykładem jest tu rozpięcie na kółkach. Jeżeli będziemy wykonywali je na ramionach zgiętych, to ramiona praktycznie cały czas będą się uginać i może dojść do kontuzji lub w najlepszym wypadku do spadnięcia z pozycji. Natomiast ramię proste i zablokowane w stawie łokciowym jest bezpieczne i nie zmienia swojej długości. Oczywiście do takich obciążeń trzeba przygotować przyczepy mięśniowe i ścięgna i trzeba to zrobić mądrze i umiejętnie. Ale to już inny temat. Mam prośbę byście nie pisali w sposób autorytarny o czymś co jest mitem.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości