Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podwieszenie na belkech co metr
#1

Witam wszystkich.

Nie wiem czy to dobry dział, ale mam pytanie odnośnie podwieszenia kółek gimnastycznych. Ćwiczyłem trochę wcześniej korzystając z ramy którą miałem powieszoną na suficie. Było to w bloku.

Obecnie będę mieszkał w mieszkaniu które miało być ceglane ale okazuje się że wnętrze jest z belek. To znaczy podłoga i sufit, wykładane gipsem czy jakoś tak. Belki mają być w odległości jakiegoś metra. Miedzy nimi są też zwykłe deski. Trzeba się wwiercać i wyczaić czy wbiłem się w belkę (tzn czy cały czas jest opór). Ma być to jakieś kilkanaście centymetrów (czy 20) a grubość belek to chyba 8-10 cm. Jeszcze nie wiem szczerze mówiąc.

OK. To przechodząc do meritum sprawy. Czy ktoś ma jakiś pomysł na czym je podwiesić. Zdaje się ze belki będą szły wzdłuż. Tzn nie wiem czy będę miał dostatecznie dużo miejsca. I co jeśli belki są co metr...? Kółka chcę mieć na standardową odległość 50 cm. Czy dobrze jeśli podwieszę na ścianie jakąś blachę na której przymocuję wejścia na kółka? Blacha musiałaby być metrowa a na środku podwieszenia w odległości 50 cm. Jest takie coś? Czy zabiję się?

Czy po prostu wbić na jedną belkę jednak? I nie będę mógł się prostować jeśli będzie zbyt blisko ściany.

Miałem mocowanie na kółka gimnastyczne TRX Crossfit firmy elite EG games. chciałem kupić ramę MTIDEA i zmienić na kółka z mocowanie Cobra, bo miałem sufit tylko 2,5 metra a tamto mocowanie jest na haki, tzn łożyska obrotowe 20 cm długość ale teraz mam wysoko bo to kamienica. Może przepołowić na pół? Zostawić same te końcówki dwie z miejscem na podwieszanie? Tylko do czego to przytwierdzić. Bo jak pisałem odległość belek to jakiś metr z tego co się dowiedziałem.

Proszę o pomoc, bo się nie znam na tym. I tak pewnie komuś zapłacę bo nie wiem czy będę miał wiertarkę a tym bardziej długie wiertła. Ale nie wiem co przytwierdzić na suficie żeby nie zostać kaleką.

Znalazłem np coś takiego http://allegro.pl/power-hook-hak-sufitow...93257.html Tylko że te belki w ścianie mam chyba po kilkunastu centymetrach w głąb. To jak bym dostał do tego jakieś 20 cm śrubki to byłoby OK? Jakbym nie mógł w belkę bo nie ma miejsca to belkę (stalową lub drewnianą) na długość ściany wmontować i na niej dopiero mocowanie?
#2

Nie znam się na budowlance, więc za wiele nie pomogę, ale skoro chcesz mieć kółka 50cm od siebie, to nie możesz się wwiercić w jedną belkę?

Olsoł - MTIdea chyba dodaje uchwyty do kółek, więc chyba wystarczyłby zwykły hak.

Łoboże. SW to gimnastyka bez zasad... W sumie wiesz jak to brzmi? Jak sztuki walki bez zasad. Kopnij go w jaja, wybij mu oko, wyrwij zęba, no o co wam chodzi? Przecież my się bijemy tak samo jak i wy, dlaczego nas dyskryminujecie, my też robimy sztuki walki! Tylko że takie bez zasad.
Neta
#3

Ja też wiedziałbym się na 1 belce. W drewno wkręcił bym hak są takie specjalne do drewna - gwintowane.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości