Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kółka i ich mocowanie w bloku
#1

Witam serdecznie, jestem nowy na forum i mam nadzieje, że niebawem rozpocznę swoją przygodę z gimnastykąBig Grin

Tak jak każdy na początku najpierw zastanawiałem się nad kółkami i po przeczytaniu wielu tematów i postów na tym forum prawdopodobnie wybiorę te:
http://sklep.gimnastycy.pl/kolka-gimnast...asami.html
Cena jest przyzwoita i o jakość chyba nie muszę się martwicBig Grin Zastanawia mnie jedynie "szerokość pasów: 1.5”(~3,81cm)" - czy nie będzie to jakimś utrudnieniem? No i czy takie kółka nie będą ograniczały na późniejszym etapie. Moje umiejętności są żadne jednak nie wiadomo jak bardzo się człowiek wkręci - oczywiście mówimy jedynie o poziomie amatorskimBig Grin

Teraz przejdźmy do największego problemu czyli mocowania. Mieszkam w bloku, prawdopodobnie jest to blok z "dużych płyt", sufit z tego co słyszałem jest kiepskiej jakości. Zastanawiałem się nad użyciem takiej ramy:
http://allegro.pl/mocowanie-uchwyt-kolka...29355.html
Mocowanie jest 6 punktowe z tego co widziałem jest to identyczna rama do tej z EG. Nie wiem natomiast jak ją zamocować do sufitu - czytałem wątek o kotwach i kleju nie wiem czy to się nada do tego sufitu i tej ramy. No i co wy sądzicie o takim mocowaniu? Może jakieś prostsze i bardziej niezawodne znacie? Najbardziej obawiam się o twarz oraz o sąsiadów, żeby z wysokości do mnie nie spadli Big Grin
#2

A masz w mieszkaniu drążek? Bo najprościej to po prostu na nim jest wieszać :p
#3

Rysiu (Stary człowiek) poruszał już w jednym wątku dokładnie temat wieszania kółek. Polecam odkopanie tamtego wątku.
#4

Ja kupiłem własnie takie mocowanie, mam strop ceglany wiec na zwykle kolki nie da rady. Bede robił kotwy chemiczne. Ty możesz tez cos takiego zrobić, choc w betonie pewnie wystarcza specjalne dobre korki rozporowe do betonu.

W tym mocowaniu średnica otworu to 10mm. Pod kolek 10-12mm i wewnętrzną śrubę 8mm w sam raz. Trzeba tylko dodać podkładki na gore, miedzy łeb śruby a stelaż metalowy.
#5

Drążka nie mam niestety, może by dało rade zamocować, ale jeśli mam już sufit naruszać to wolę kółka zamocować, bo w drzwiach nie mam możliwości.

Przeczytałem ten temat gdzie Rysiu radził, tyle że nie wiem czy bym ogarnął klejenie tych kotw, no i do tego mocowania chyba nie trzeba aż 6 kotw klejonych?
Inne rozwiązanie które mi przyszło dziś do głowy to zamocowanie kółek na takich uchwytach do worków bokserskich:
http://archiwum.allegro.pl/oferta/hak-uc...94600.html
1 uchwyt - 2 kołki/kotwy - 1 kółko gimnastyczne.

Takie rozwiązanie jak Ty mówisz mpac bym mi odpowiadało, w sensie ten uchwyt + 6 kołków dobrej jakości, pytanie czy to wystarczy, bo w tym temacie gdzie doradzał Stary człowiek to odradzano kołków do kółek ze względu na obciążenia dynamiczne.
#6

To czy użyć kleju zależy tylko i wyłącznie od tego jaki masz strop. Jeśli jest to beton, to zwykły kołek starczy, natomiast jeśli podłoże jest niestabilne, trzeba użyć kleju. Nie jest to wcale takie skomplikowane.
#7

Dokładnie, tak jak napisał zahir, użycie kołków na klej/kotw chemicznych podyktowane jest jakością podłoża - stropu, jeśli jest to zwykły beton, niekruszący sie, dziury sa równe, nie za szerokie w stosunku do kołków to dobre, dedykowane kolki wystarcza. Ale postawiłbym na 6 sztuk dla pewności.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości