Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

zapomniany combat
#11

Trochę odgrzebuję temat, Combat 56 wciąż żyje a nawet się rozwija ;-) cały czas pod okiem Arka Kupsa.
Niestety prawdą jest że system przyćmiewa wszech obecne teraz MMA i popularne BJJ o systemie nie jest tak głośno i barierą jest wiek - wymagana pełnoletność.
Ja po 15 latach treningów combatu postanowiłem spróbować MMA i dostałem niezłe manto - to zupełnie inne bajki - tzw patentów stosować nie wolno, ale w ogóle trudno jest je wykorzystać w walce sparingowej z w miarę wyszkolonym zawodnikiem - nawał ciosów jest ogromny - przynajmniej ja na taki egzemplarz trafiłem ;-) to uczy pokory ...
Cały czas staram się rozwijać obecnie w MMA i kalistenice.
#12

Patrząc na filmiki to ćwiczą strasznie nierealistycznie - standardowy problem takich treningów to atakujący, który zostaje zamrożony po pierwszym ruchu. Stąd wynikał Twój problem w sparringu, a nie z tym że nie można stosować patentów.

Pokazywane techniki na przeciwnika z nożem tj. takie kopnięcie działa tylko, gdy przeciwnik stoi jak kamień tak jak na filmie.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#13

(2016-06-12, 17:30)Darren napisał(a):  Patrząc na filmiki to ćwiczą strasznie nierealistycznie - standardowy problem takich treningów to atakujący, który zostaje zamrożony po pierwszym ruchu. Stąd wynikał Twój problem w sparringu, a nie z tym że nie można stosować patentów.

Słuszna uwaga Rolleyes


Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
#14

Myślę, że w każdym systemie typu combat nie można zapominać o normalnych sparingach, bez tego techniki zadziałają tylko z zaskoczenia. Dlatego jeśli ktoś chce się rozwijać w takich systemach, to musi dołożyć do nich coś "sparingowego" u mnie tę rolę pełnił boks ale może być też Muai Thai, judo, MMA itp.
#15

Być może na którymś ze staży Combat 56 w Spale byliśmy razem. Ja uczestniczyłem w 2 ostatnich, później staże regionalne odbywały się w Pucku i Toruniu .W Pucku nie byłem a w Toruniu mieszkam więc starałem się brać w nich udział.
W Toruńskiej sekcji wprowadziliśmy sparingi, mimo wszystko czułem niedosyt dlatego postanowiłem zapoznać się z MMA.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
#16

Na pewno byliśmy razem Smile
Dokładnie wiem o czym mówisz, bo miałem podobnie. Jednak regularne sparingi + patenty combat dają świetne rezultaty Smile

Tak przy okazji, w sobotę jesteśmy w Toruniu, realizujemy event dla Kinder Joy na rynku. Serdecznie zapraszam, może uda się zamienić słówko Smile
#17

Jaka godzina i gdzie dokładnie ?Postaram się zajrzeć ; -)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
#18

Rynek Nowomiejski godz. 10.00 - 19.00 Jeśli masz, to weź ze sobą dzieci Wink
#19

Zahir, jest szansa na jakiś filmik ze sparringów?

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#20

Nie wiem czy 20 letnia córka będzie zainteresowana

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości