Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4,2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ćwiczenia statyczne
#21

(2013-09-02, 21:26)Mrowek napisał(a):  Aktualizacja:
Zwis wagą tyłem (Back lever)
Podpór wagą przodem (Planche)
Zapraszam Smile

Gdzie to, bo jakis niekumaty jestem? Big Grin
#22

w pierwszym poście

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#23

Jeśli chodzi o porady odnośnie flagi:
http://gimnastycy.pl/forum/watek-flaga-s...-lodz-2013

Postaram się w miarę możliwości uzupełniać i poszerzać wątek. Smile
W zwisie wagą przodem barki powinny być ściągnięte do tyłu i opuszczone w dół, chwyt na szerokość barków.
#24

Zwis przerzutny to zwis głową w dół?
Zwis przewrotny to ta pozycja gdzie ze zwisu głową w dół przechodzimy w stronę brzucha do swobodnego zwisu?
#25

(2013-09-04, 12:01)User napisał(a):  Zwis przerzutny to zwis głową w dół?
Zwis przewrotny to ta pozycja gdzie ze zwisu głową w dół przechodzimy w stronę brzucha do swobodnego zwisu?

Na 90% jest tak jak mówisz.
zwis przewrotny = skin the cat = german hang
A przy zwisie przerzutnym powinna być trzymana pozycja hollow (zresztą jak praktycznie w każdej pozycji gimnastycznej? Big Grin)
#26

Złączyłem to jak robię i jak to mogłoby wyglądać i doszedłem do takiego wniosku. Nie wiem jak to jest podane w książce i chcę się upewnić, czy dobrze rozumuję by na przyszłość wiedzieć "profesjonalną" nazwę Smile
#27

(2013-09-04, 12:01)User napisał(a):  Zwis przerzutny to zwis głową w dół?
Zwis przewrotny to ta pozycja gdzie ze zwisu głową w dół przechodzimy w stronę brzucha do swobodnego zwisu?

Tak. Zwis przewrotny to German hang
#28

Zwis przerzutny - pozycja o pionowym położeniu ciała głowa w dół o wyprostowanym tułowiu i nogach.

Przy okazji znalazłem swoje artykuły/rozdziały z BTGB http://www.sfd.pl/Gimnastyk__Building_th...15467.html. cHCECIE, UŻYJCIE.
#29

Ok, dziekuję za rozwianie wątpliwości.
#30

Ta rozpiska mrowka fajna ale i tak bez obrazkow nic nie czaje Big Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości