Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Książki akrobatyka/gimnastyka najmłodszych
#1

Witam.

Potrzebuję jak w temacie. Pracuję jako instruktor akro/gim/pływanie dla dzieciaków i dołożono mi grupy dzieci 3-6 lat. Chciałbym maksymalnie zebrać informacje o metodyce nauczania takich dzieciaczków Smile Swoje poszukałem i znalazłem ale może ludzie z większym doświadczeniem mają jakieś ciekawe pozycje w literaturze czy internecie. (z naciskiem na akrobatykę)

Dziękuję i pozdrawiam.
#2

Ciężki temat. Są tylko stare książki z lat 50 a sporo w zakresie zarówno metodyki, jak i techniki się zmieniło. Jesli chodzi o wiedzę, to jesteśmy w stanie Ci ja przekazać ale z książkami gorzej Sad
#3

To prosiłbym o tytuły mimo wszystko może coś znajdę gdzieś Smile

A jeśli ktoś ma jakąś wiedzę tu do przekazania to także będę bardzo wdzięczny Smile
#4

Takich dzieci się nie trenuje, z takimi dziećmi się bawi. Wink Najważniejszy jest ruch i zaszczepienie "miłości" do sportu. Tak więc zamiast szukać książek o metodyce nauczania akrobatyki nieskoordynowanego wiotkiego trzylatka, którego możesz uszkodzić łapiąc za rączki do asekuracji, skupiłbym się na pozycjach dotyczących gier i zabaw oraz rozwoju ontogenetycznego dziecka.

Jeśli chodzi o same książki, polecałbym skorzystać z http://karo.umk.pl/Karo/ w celu znalezienie pozycji, które mogłyby Cię zainteresować. Osobiście na szczęście nie miałem okazji współpracować z trzylatkami jednak wiedza o rozwoju takiego dziecka, o rozwoju motoryczności dużej i małej, zmianach proporcji ciała, mielinizacji, pojemności płuc i wyrzutowej serca, etapach kostnienia i posturogenezy imo ma znaczenie jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo dzieci i przy okazji oszczędzić nerwy bo dzieciak czegoś nie umie lub nie rozumie.
#5

Dzięki predi za post Smile

Zdaję sobie oczywiście sprawę, że z takimi dziećmi to zabawa Smile Jednak są ode mnie wymagane konspekty, w których będą jakieś wprawki do akro. A dobra książka nigdy nie jest zła uważam Smile
#6

Kumam, jak będę na awfie (prawdopodobnie przyszły tydzien) to rzucę okiem co tam było wartościowego z tych staroci. Wink
#7

Tak jak wspomniał kolega Predi - z takimi dziećmi się trzeba bawić Smile Jeśli chodzi o wprawki z akro w konspektach... Po prostu znajdź jakąś zabawę, zmodyfikuj ją według uznania, dodając wprawkę i et voila! Smile

Ogromny spis gier i zabaw ruchowych stworzyli kiedyś Bondarowicz, Staniszewki i Trześniowski, stąd polecam ich:
* Bondarowicz M.: Zabawy i gry ruchowe. Warszawa 1992
* Bondarowicz M., Staniszewski T.: Wielka Księga Gier i Zabaw Ruchowych (tom I i III) wyd. BK Wrocław 2003
* Trześniowski R.: Zabawy i gry ruchowe. Warszawa 1995

Z typowych książek gimnastycznych polecam Mazurek L.: Gimnastyka podstawowa - obowiązkowa lektura studenta AWF, haha Big Grin

Niestety, nie ma właśnie typowych książek "gotowców", gdzie będziesz miał zabawy od razu z wprawkami gimnastycznymi. "Ciężko jest lekko żyć" Tongue Nawet zwykłego berka możesz zmodyfikować na tysiące sposobów, wystarczy pomyśleć Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości