Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przyczepność kółek metalowych- porady
#1
Question 

Cześć!

Posiadam metalowe kółka gimnastyczne. Utrzymanie chwytu głębokiego było niewykonalne w swobodnym zwisie a co dopiero gdy dochodziła do tego jakakolwiek dynamika. Postanowiłem, że potnę na cienkie paski dętkę i owinę nimi kółka. Cienkie paski posmarowałem jeszcze klejem i w miarę możliwości równo okleiłem połowę kółek. Przyczepność zwiększyła się zauważalnie, jednak to jeszcze nie moment w którym myśli się o ćwiczeniu, a nie żeby zaraz ręka nie wysunęła się z chwytu.
Myślałem o oklejeniu ich tejpami sportowymi. Nie wiem jednak czy to się sprawdzi. Czy ktoś posiada może inny pomysł, aby zwiększyć przyczepność takich kółek poprzez owinięcie ich czymś? Magnezje oczywiście też stosowałem. Nie próbowałem ćwiczyć w jakichś gumowych rękawiczkach, bo wolę czuć kółka pewnie w dłoni i nie spać na pysk Smile
#2

W takim razie najlepsze wyjście to inwestycja w kołka..drewniane.
Najlepsze czucie i bezpieczeństwo Smile Moim zdaniem oczywiście.
#3

Teraz o tym wiem. Gdybym mógł cofnąć czas Smile Niestety, gdy je kupowałem nie wiedziałem jak się będą sprawdzały. Oglądałem ludzi, którzy ćwiczą nawet na samoróbkach i czymś je owijają, że w końcowym efekcie dają rade.
#4

A próbowałeś plaster taki co jest w aptece do kupienia na szpulce?
#5

(2016-03-21, 18:25)adriano435 napisał(a):  A próbowałeś plaster taki co jest w aptece do kupienia na szpulce?

Myślałem o tym, ale wydaje się że tejpy są bardziej porowate i magnezja by się lepiej w nie wtarła. To jednak na razie tylko moje domysły
#6

Teraz w Lidlu były tejpy w dobrej cenie Smile
Myślę że warto spróbować,najważniejsze że coś robisz !
#7

(2016-03-21, 22:58)Marcin88 napisał(a):  Teraz w Lidlu były tejpy w dobrej cenie Smile
Myślę że warto spróbować,najważniejsze że coś robisz !

W najbliższym czasie zajrzę do apteki. Jeśli będą mieli tejpy w rozsądnej cenie to kupię i zdam relację czy coś pomogło Smile
#8

(2016-03-21, 18:32)BaRtHeZ napisał(a):  
(2016-03-21, 18:25)adriano435 napisał(a):  A próbowałeś plaster taki co jest w aptece do kupienia na szpulce?

Myślałem o tym, ale wydaje się że tejpy są bardziej porowate i magnezja by się lepiej w nie wtarła. To jednak na razie tylko moje domysły

Wybrałem właśnie taki materiałowy plaster. Strukturą przypominał tejpa, a był tańszy. Co prawda tejp jest szerszy, ale przylepca wystarczyło na oklejenie kółek w newralgicznym punkcie. Sam plaster odrobinę pomógł, ale wtarcie w niego magnezji dało pożądany skutek. Powyższy zabieg plus biały proch na rękach= w końcu pewny chwyt. Polecam każdemu kto ma problem z śliskością kółek.


Załączone pliki Obrazki
   
#9

Dla chcącego nic trudnego Smile magnezja na ręce i powinno działać elegancko.
#10

Ja od początku stosuję te materiałowe plastry na drążek i na moje własnorobione kółka. Robi robotę szczególnie gdy używa się magnezji : p


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości