Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pierwszy plan.
#1

Witam, chciałbym spróbować swoich sił w treningu z masą własnego ciała. Coś tam kiedyś ćwiczyłem troszkę, ale bardzo nieregularnie...niestety. Ułożyłem zarys planów i prosiłbym o ocenę, poprawki, cokolwiek, aby w przypadku błędów nie brnąć w to dalej Wink Z góry dziękuję!

1
Klatka – Program 100 pompek
Plecy – Podciąganie neutralnym nachwytem 3s / Podciąganie neutralnym podchwytem 3s
Barki – Pseudo planche 3s
Triceps – Pompki Francuskie 3s

2
Klatka – Program 100 pompek
Plecy – Podciąganie wąskim nachwytem 3s / Podciąganie wąskim podchwytem 3s
Barki – Pompki Pike?
Triceps – pompki diamentowe

Biceps / Nogi
Tutaj ułożyłbym sobie jakiś plan ze sprzętem, który akurat w domu posiadam Wink
Na brzuch, leciałbym z ABS II, chyba że lepiej coś swojego ułożyć?
#2

Każdy plan zaczyna się od określenia celów. To co napisałeś wygląda na totalnie wyrwane z kontekstu i karze mi przypuszczać, że forum nie przejrzałeś. A to niedobrze bo tyle co się chłopaki tutaj porozpisywali na różne tematy to głowa mała. Pod spodem masz pierdyliard ogólnorozwojowych planów treningowych jak i takich ukierunkowanych na rozwój danych elementów + tematy w innych działach, które pomogą Ci w ułożeniu własnego.

Od siebie dodam tylko, że mięsień naramienny ("barki"), jak i cały staw barkowy jest dosyć delikatną konstrukcją i bodźcowanie go na początek planszą nie jest najlepszym pomysłem. Do tego jest mięśniem trójaktonowym pełniącym w zależności od aktonu i stopnia odwiedzenia różne funkcje. Tylko część środkowa pełni czynności odwiedzenia w postaci czystej tj. odwiedzenie w bok. Część przednia działa synergistycznie z m. piersiowym wielkim, cz. tylna głównie z najszerszym grzbietu (tj. w zależności od ustawienia odwodzi... a potem przywodzi). Całość, a szczególnie część boczna nie przepada za dużymi ciężarami i łatwo ulega kontuzji tak więc dużo (powtórzeń), a mało (ciężaru).

Poszukaj na forum informacji o sylwetkach (m.in hollow body), podporach (tzw. planki, deski) oraz obwodach gimnastycznych.
#3

Przejrzyj forum zanim wrzucisz tutaj swój plan treningowy i określ swoje cele bez tego nie doradzimy Ci

Ps pompki nie są na klatę

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#4

No tak, cel, zapomniałem o nim. Ogólnie rzecz ujmując chciałbym wzmocnić swoje ciało, nie zależy mi na wielkiej muskulaturze, chciałbym również poprawić ogólną sprawność. Szczytem marzeń chyba byłoby wykonanie figur typu planche. Co do planu, wczoraj posiedziałem nad nim trochę dłużej i skleiłem coś na styl FBW, lecz wykonywałbym go obwodami.

Nogi - Przysiady z wyskokiem
Łydki - Wspięcia na palce
Plecy - Podciąganie neutralnym nachwytem
Klatka - Pompki szerokie? - tutaj biorąc pod uwagę to co napisał Newcio zupełnie nie mam pomysłu na inne ćwiczenie, jeśli chodzi o klatkę...
Barki - Pseudo planche
Biceps - Uginanie ramion ze sztangą
Triceps - Pompki w podporze tyłem
Brzuch – Nożyce pionowe lub Deska

Co do sylwetek gimnastycznych, znalazłem to:

https://www.youtube.com/watch?v=z9PsgZfc4IE

I tu pytanie, czy rzeczywiście mógłbym wykonywać je przed treningiem po rozgrzewce, po wcześniejszym dostosowaniu czasu/powtórzeń poszczególnych sylwetek do mojego poziomu sprawności.
#5

Ale miałeś poszukać i poczytać na forum jak zbudować plan treningowy. Wszystko masz opisane ogólna sprawność = roziąganie + sylwetki + obwody + ćwiczenia ogólnorozwojowe np. w podporach

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#6

1) sylwetki wykonuje się jako rozgrzewkę
2) w gimnastyce nie wyróżniamy ćwiczeń na poszczególne części ciała
3) cel masz taki, że nadal nie wiem co chcesz osiągnąć. Waga w podporze przodem to element siłowy, więc trochę mięśni się by przydało.
4) co rozumiesz przez sprawność ogólną? Bo jak dla mnie ogólna oznacza, że powinieneś zapisać się na basen, chodzić z kumplami grać w piłkę, czy kosza, zacząć biegać, brać udział w biegach terenowych (survival race itp. itd.), zacząć jeździć na rowerze, rozciągać się.
5) jak wyglądają pompki w podporze tyłem? O.o
6) poczytaj forum
6a) zaprzyjaźnij się z wyszukiwarką


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości