Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Front lever - pomoc w ułożeniu planu
#1

Witam, niedawno zapragnąłem nauczyć się front levera, nie wykonywałem nigdy żadnych treningów pod tą pozycję, ale od 10 miesięcy trenuję kalistenikę i wydaje mi się, że mam dosyć sporo siły. Nie wiem, czy jest to potrzebne, ale zamieszczam tutaj mój aktualny plan treningowy, aby przedstawić na jakim etapie siłowym jestem:
Poniedziałek
Podciąganie szerokim nachwytem 3x11, 3x10
Podciąganie nachwytem na szerokość barków 3x11, 3x10
Podciąganie wąskim podchwytem 3x11, 3x10
Podciąganie podchwytem na szerokość barków 3x11, 3x10

Wtorek
Pompki na poręczach 3x11, 3x10
Pompki diamentowe 3x11, 3x10
Pompki z nogami na wysokim podwyższeniu 3x11, 3x10
Pompki zwykłe 3x11, 3x10
Dragon flag 6x10 s.
Wznosy kolan na drążku 6x15
Wznosy prostych nóg w zwisie do pozycji "L" 6x15
Brzuszki 6x30

Środa
Martwy ciąg 5x5
Przysiady ze sztangą 5x5
Przysiady zwykłe 6x15
Wspięcia na palce na dwóch nogach z obciążeniem 6x30
Wykroki 6x20
Sprint 5x100m

Czwartek
Podciąganie nachwytem na szerokość barków 5x5 +25 kg.

Piątek
Pompki na poręczach 5x5 +25 kg.

Problem w tym, że nigdy nie chciałem uczyć się żadnych tricków i nie edukowałem się w tym kierunku, nie wiem ile razy w tygodniu ani jakie ćwiczenia wykonywać, aby osiągnąć mój cel. Byłbym wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Smile

Aktualny poziom: utrzymuję straddle front lever przez ~2-3 sekundy, advanced tuck front lever przez 15 sekund. W straddlu nie zawsze uda mi się utrzymać z wyprostowanymi łokciami, ale to zapewne z powodu braku odpowiedniej siły którą mam nadzieję za niedługo zwiększę.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Smile
#2

temat o wadze przodem: http://gimnastycy.pl/forum/watek-waga-pr...a-warszawa
btw w poniedziałki robisz 252 podciągnięcia na jednym treningu czy ja źle czytam tą rozpiskę?

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#3

(2016-02-04, 22:50)rafal napisał(a):  temat o wadze przodem: http://gimnastycy.pl/forum/watek-waga-pr...a-warszawa
btw w poniedziałki robisz 252 podciągnięcia na jednym treningu czy ja źle czytam tą rozpiskę?
Tak w ubiegły poniedziałek mój trening składał się z 252 powtórzeń podciągania tymi 4 rodzajami które opisałem w temacie. Smile

Co do tematu z twojego linku, nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, bo tak jak pisałem nigdy nie interesowałem się treningiem pozycji i praktycznie nic o nim nie wiem. Jeżeli będą jakieś błędy proszę interweniować. Tongue
Oto co wyniosłem z tego tematu:
Trening siłowy:
Advanced tuck front lever 3x3 powtórzenia po 10 s.
waga z pomocą z leżenia przerzutnego 3x3 powtórzenia po 3 sekundy
wychylenia w wadze z pomocą - 3x3 powtórzenia po 3 sekundy w tylnim wychyleniu i w przednim
waga na gumie 3x3 powtórzenia po 10 sekund wytrzymać
waga od dołu z pomocą za nogi 3x3 powtórzenia po 3 sekundy

Trening dynamiczny:
w zwisie dźwiganie prostego tułowia 3x10
Ze zwisu wznosy tułowia o ugiętych nogach do wagi kucznej 3x10
Z pomocą za stopy wspierania do połowy o prostych ramionach i powrót do wagi ciągle asekurując za stopy 3x10
Gumy na drążku powiesić i i ściągać gumy z przodu za plecy 3x10 powtórzeń

Wszystko byłoby super tylko, że nie mam gumy i nic co by ją zastąpiło, dysponuje jedynie drążkiem, poręczami równoległymi i niskim drążkiem (1,25m), moglibyście mi jakoś pomóc zastąpić te ćwiczenia do których potrzeba sprzętu którego nie posiadam?

Edit:
Ile razy w tygodniu mam wykonywać trening dynamiczny i siłowy?
Czy mam wykonywać te treningi od razu po sobie, czy w inny dzień, a może jeszcze inaczej?
Jak progresować w ćwiczeniach? Dodawać serii, czy czasu przytrzymania?
#4

Odpowie mi ktoś, byłbym wdzięczny. Smile
#5
Thumbs Up 

Ładnie olewacie ludzi, trzymać tak dalej. Brawo! Dodgy
#6

Wszystko jest na forum Wink
#7

(2016-02-08, 18:02)Mateusz01 napisał(a):  Ładnie olewacie ludzi, trzymać tak dalej. Brawo! Dodgy

Kolego, z całym szacunkiem ale to my czujemy się olani. Masz dokładnie opisany ten temat na forum, co kosztowało naszą kadrę wiele pracy.Ty natomiast logujesz się i nie zadajesz sobie nawet trudu by poszukać co na ten temat zostało napisane. Jedyny post jaki tu napisałeś to Twój plan który według Ciebie mamy obowiązek z Tobą szczegółowo omówić.
#8

(2016-02-09, 15:24)zahir napisał(a):  
(2016-02-08, 18:02)Mateusz01 napisał(a):  Ładnie olewacie ludzi, trzymać tak dalej. Brawo! Dodgy

Kolego, z całym szacunkiem ale to my czujemy się olani. Masz dokładnie opisany ten temat na forum, co kosztowało naszą kadrę wiele pracy.Ty natomiast logujesz się i nie zadajesz sobie nawet trudu by poszukać co na ten temat zostało napisane. Jedyny post jaki tu napisałeś to Twój plan który według Ciebie mamy obowiązek z Tobą szczegółowo omówić.

Mam dokładnie opisany temat i wykorzystałem go do utworzenia planu, nic więcej od was nie chciałem, ale mam problem z tym planem, bo do większości ćwiczeń które tam są jest wymagany dodatkowy sprzęt którego nie posiadam. Nie znam się na tym co podkreśliłem w pierwszym poście i zapytałem was, czym można zamienić podane ćwiczenia, nie ma tego na forum, więc pytam, a wy nie odpisujecie, chyba, że bronicie tego forum - wtedy od razu odpowiedzi... Nie chcę się z nikim wdawać w takie dyskusje, ale nie najeżdżaj na mnie bez powodu, nie ma takich informacji na forum więc grzecznie prosiłem o odpowiedź której się nie doczekałem ostatecznie.

@Edit:
A jeżeli jest na forum taki temat w którym podane są ćwiczenia bez dodatkowego sprzętu do progresowania front levera to mógłby ktoś podać link, bo jak zauważyłeś jestem tutaj nowy, a działów mało nie macie, nie wiem gdzie go szukać. Chyba po to jest to forum żeby choć trochę nakierować kogoś kto szuka tutaj informacji, czyż nie?
#9

Cytat:Ile razy w tygodniu mam wykonywać trening dynamiczny i siłowy?
ile czujesz się na siłach Smile zacznij może na przemian siła i dynamika z jednym dniem przerwy. w razie potrzeby/możliwości zwiększ częstotliwość. sam musisz obserwować progres i dostosowywać sobie treningi.

Cytat:Czy mam wykonywać te treningi od razu po sobie, czy w inny dzień, a może jeszcze inaczej?

jak wyżej, sprawdź sam co się sprawdzi najlepiej. zacznij lżej żeby się zaadaptować do nowego treningu.

Cytat:Jak progresować w ćwiczeniach? Dodawać serii, czy czasu przytrzymania?
moje zdanie jest takie, żeby przede wszystkim starać się zwiększać czas przytrzymania. jak to się nie uda powiedzmy przez 3 treningi to można dołożyć sobie jedną serię żeby objętość treningu była większa albo próbować innych metod wyjścia ze "stagnacji".

jak nie masz gum to wybierz sobie inne ćwiczenia, jest ich sporo w podlinkowanym wątku.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#10

wybierz ćwiczenia bez gum, więcej będziesz musiał się nadźwigać, chyba że masz kogoś kto Ci delikatnie przytrzyma, wtedy jest to wartościowsze ćwiczenie niż z gumą. Element jest rozpisany tak by móc samemu się go nauczyć. Ćwicząc z kimś szybciej się go nauczysz

Poza tym nie jest moją winą, że nie masz sprzętu, gumy na przykład nie tylko do tego Ci się przydadzą, więc warto zainwestować pieniądze w ten sprzęt.


Od szukania tematów, które są na forum jest przycisk szukaj i nie sugeruj się angielskimi nazwami, posługujemy się polską nomenklaturą

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości