Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Front lever - pomoc w ułożeniu planu
#11

I o to mi chodziło, nie można było tak od razu? Dziękuję za odpowiedzi, przydadzą mi się bardzo żeby to jakoś sensownie ułożyć w plan treningowy. Wykonywałem treningi na czuja, robiłem to co uważałem za słuszne i nie wiem, czy to za sprawą tego, że w dzień sprawdzania poprzednich czasów byłem zmęczony, bo cały dzień bawiłem się tucked front leverami i advanced tucked front leverami, czy mam aż tak szybki progress, ale dzisiaj mój maks. w pozycji advanced front lever wyniósł 30 sek., a straddle nadal tylko kilka sekund. Chętnie kupiłbym gumy, ale mam teraz w planach inne wydatki też dotyczące treningów, sądzę, że gumy nie są niezbędne, bo wiele osób bez nich osiągnęło tą pozycję. Niemniej jednak jeszcze raz dzięki za odpowiedzi, nie wiem dlaczego od razu tak nie mogliście, nie byłoby takich nieprzyjemnych sytuacji. Smile
#12

Jak ci nie idzie straddle mimo 30s adv tuck to może spróbuj z jedną nogą prosto, wydaje mi się że jest łatwiejsza niż w rozkroku. Można też z tzw open tuck prostować najpierw pojedynczo nogi do rozkroku a później obie naraz na 1,2 czy 3 sekundy i powrót do open tuck. Open tuck to taka kuczna w rozkroku.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#13

Myślałem, że zanim będę mógł przejść do straddle front lever to muszę najpierw trzymać adv. tuck 1 minutę. Ale napewno spróbuję tego o czym mówisz, może to mi pomoże z trzymaniem straddle. Dzięki za zainteresowanie. Wink
#14

Minuta adv to przesada, jak robisz serie po 30s to zdecydowanie wystarczy. Z kolei rozkroczną dążyłbym do 15 sekund w serii. Przypomniało mi się,że jest jeszcze progresja half straddle, może ta ci podpasuje.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#15

Dodałem tą wersję half straddle i już ładnie ją utrzymuję, więc za niedługo powinienem przejść na pełne straddle. Przy negatywach ze zwisu przerzutnego do full front levera daję radę już utrzymać tą pozycję przez sekundę albo troszkę więcej, a jeszcze tydzień temu nie było o tym mowy. Ogólnie większość ludzi mówi, że tak trudno idzie z pozycjami statycznymi itp., a ja w tydzień już potrafię half straddle, progres idzie mi szybko i bardzo się z tego cieszę, mam nadzieję, że w trudniejszych pozycjach będzie podobnie. Big Grin
Jaką jeszcze pozycję polecilibyście żeby ostatecznie wzmocnić się przed treningiem pod planche? Stanie na rękach i pompki w staniu na rękach dużo mi pomogą w późniejszym treningu planche, czy są jeszcze jakieś lepsze ćwiczenia? Smile
#16

(2016-02-11, 19:59)Mateusz01 napisał(a):  Dodałem tą wersję half straddle i już ładnie ją utrzymuję, więc za niedługo powinienem przejść na pełne straddle. Przy negatywach ze zwisu przerzutnego do full front levera daję radę już utrzymać tą pozycję przez sekundę albo troszkę więcej, a jeszcze tydzień temu nie było o tym mowy. Ogólnie większość ludzi mówi, że tak trudno idzie z pozycjami statycznymi itp., a ja w tydzień już potrafię half straddle, progres idzie mi szybko i bardzo się z tego cieszę, mam nadzieję, że w trudniejszych pozycjach będzie podobnie. Big Grin
Jaką jeszcze pozycję polecilibyście żeby ostatecznie wzmocnić się przed treningiem pod planche? Stanie na rękach i pompki w staniu na rękach dużo mi pomogą w późniejszym treningu planche, czy są jeszcze jakieś lepsze ćwiczenia? Smile

opcja szukaj --> waga w podporze

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#17

Cytat:Ładnie olewacie ludzi, trzymać tak dalej. Brawo! Dodgy

Cytat:I o to mi chodziło, nie można było tak od razu? [...] Niemniej jednak jeszcze raz dzięki za odpowiedzi, nie wiem dlaczego od razu tak nie mogliście, nie byłoby takich nieprzyjemnych sytuacji. Smile

To efekty bezstresowego wychowania, czy co?

Nie wiem skąd w Tobie teoria, że ludzie z forum mają jakikolwiek OBOWIĄZEK odpowiadać na tematy, udzielać rad, siedzieć i się głowić nad cudzymi planami... To jest tylko i wyłącznie w kwestii uprzejmości forumowiczów. Nie jest to finansowane, nie dostają za to żadnej zapłaty i mają prawo mieć inne priorytety - np. realne życie.
A jeżeli chcesz mieć możliwość obsypywania kogoś pretensjami, że Ci nie doradza w treningu, to idź do prywatnego trenera... 100-300 zł i przez godzinę będziesz mógł wymagać od niego 100% uwagi.

Strasznie irytujące jest to, że się ludziom wydaje, że im się wszystko wszędzie należy, oczywiście za darmo. Smile Nieprzyjemnej sytuacji to można by uniknąć, gdybyś sam wypowiadał się w mniej roszczeniowym tonie.
Faktycznie Twój post dał pożądany skutek - lawinę odpowiedzi. Ale za to jaki niesmak...
#18

(2016-02-13, 21:38)Neta napisał(a):  
Cytat:Ładnie olewacie ludzi, trzymać tak dalej. Brawo! Dodgy

Cytat:I o to mi chodziło, nie można było tak od razu? [...] Niemniej jednak jeszcze raz dzięki za odpowiedzi, nie wiem dlaczego od razu tak nie mogliście, nie byłoby takich nieprzyjemnych sytuacji. Smile

To efekty bezstresowego wychowania, czy co?

Nie wiem skąd w Tobie teoria, że ludzie z forum mają jakikolwiek OBOWIĄZEK odpowiadać na tematy, udzielać rad, siedzieć i się głowić nad cudzymi planami... To jest tylko i wyłącznie w kwestii uprzejmości forumowiczów. Nie jest to finansowane, nie dostają za to żadnej zapłaty i mają prawo mieć inne priorytety - np. realne życie.
A jeżeli chcesz mieć możliwość obsypywania kogoś pretensjami, że Ci nie doradza w treningu, to idź do prywatnego trenera... 100-300 zł i przez godzinę będziesz mógł wymagać od niego 100% uwagi.

Strasznie irytujące jest to, że się ludziom wydaje, że im się wszystko wszędzie należy, oczywiście za darmo. Smile Nieprzyjemnej sytuacji to można by uniknąć, gdybyś sam wypowiadał się w mniej roszczeniowym tonie.
Faktycznie Twój post dał pożądany skutek - lawinę odpowiedzi. Ale za to jaki niesmak...
Źle mnie zrozumiałaś. Smile Ale żebyś tak o mnie nie myślała to bardzo przepraszam, że tak to wyglądało z twojej perspektywy. Smile
#19

Efekty przychodzą szybko, z planu jednak nie skorzystałem, ułożyłem swój własny który na mnie zadziałał. Myślę, że już niedużo brakuje mi do front levera. Aktualne moje rekordy:
Straddle front lever - 15 sek.
One leg front lever - >30 sek.
Half straddle - 20 sek.

Czytałem, że trudno przejść ze straddle/one leg front lever do pełnej wersji, nie chciałbym żeby to się ciągnęło tygodniami i postanowiłem już coś na to poradzić żebym nie miał problemów z przejściem. Będę wykonywał Straddle i w trakcie będę łączył na chwilę nogi i potem znowu je rozłączę i tak kilka razy, a przy wersji z one leg front lever będę zamieniał nogę która jest wyprostowana, a potem coraz bardziej prostował tą która jest w pozycji tuck front lever. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Smile
#20

W półtorej tygodnia z paru sekund do 15 w straddle ? Pochwal się tym planem.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości