Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Front lever - pomoc w ułożeniu planu
#51

(2016-03-28, 13:48)zwiru napisał(a):  Wydaje mi się, że moment siły się zwiększa -> dłuższe ramię.

no to trudniej

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#52

Nie rozumiem, wydłużenie ramienia zwiększy moment siły. Spróbuj odkręcić koło króciutkim lewarkiem a potem długim. Siatkarz z taką samą siłą ale dłuższą ręką uderzy mocniej itp. We froncie zwisając na palcach wydłużasz swoje ramię więc zwiększasz moment siły czyli jest łatwiej.
#53

mylisz dynamikę ze statyką

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#54

No to wyobraźmy sobie statyczną sytuację, chcesz otworzyć drzwi, ja nie chcę Ci na to pozwolić. Więc będę pchał w drzwi przy klamce na dłuższym ramieniu niż przy zawiasach. Czy taka praca statyczna czy dynamiczna atakującego siatkarza zawsze będzie łatwiej na dłuższym ramieniu.

Żaden ze mnie fizyk, biomechanikę zdaję na 3 ale jak ktoś mnie oświeci, że nie mam w tym racji to proszę jakiś konkretny argument a nie szcżątkowe odpowiedzi w stylu 'mylisz się' XD

Jakoś to musi działać bo faktycznie jest łatwiej na tych palcach, masa osób to potwierdza. Dziwie się, żę wy o tym nigdy nie słyszeliście Tongue
#55

(2016-03-28, 16:18)zwiru napisał(a):  No to wyobraźmy sobie statyczną sytuację, chcesz otworzyć drzwi, ja nie chcę Ci na to pozwolić. Więc będę pchał w drzwi przy klamce na dłuższym ramieniu niż przy zawiasach. Będzie to praca statyczna.

Zawsze będzie Ci łatwiej na dłuższym ramieniu nie ważne czy dynamika czy statyka.

Gdyby tak był to najlepsi gimnastycy na kółkach nie mieliby po 156-165 cm, im krótsze ramię tym łatwiej utrzymać pozycje nie mówiąc już o długości ciała.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#56

Może nie potrafiliby wtedy przyłożyć odpowiedniej siły do długiego ramienia ? Na zasadzie wyrośnięte dzieci w podstawówce biegają wolniej od kurdupli a gdy przyjdzie moment gdy dojdzie im odpowiednio siły prześcigają ich. Na kosmicznym poziomie gimnastyki irona czy maltese wysoki człowiek po prostu nie ma szans by zrównoważył długości ciała siłą, takie dywagacje Tongue

Czekam dalej na jakieś logiczne wyjaśnienie tego Big Grin
#57

(2016-03-28, 16:30)zwiru napisał(a):  Może nie potrafiliby wtedy przyłożyć odpowiedniej siły do długiego ramienia ? Na zasadzie wyrośnięte dzieci w podstawówce biegają wolniej od kurdupli a gdy przyjdzie moment gdy dojdzie im odpowiednio siły prześcigają ich. Na kosmicznym poziomie gimnastyki irona czy maltese wysoki człowiek po prostu nie ma szans by zrównoważył długości ciała siłą, takie dywagacje Tongue

Czekam dalej na jakieś logiczne wyjaśnienie tego Big Grin

właśnie sobie odpowiedziałeś długość ramienia i ciała ma wpływ na utrzymanie pozycji. Musi wygenerować większą siłę, stąd jest trudniej

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#58

No wiem, tylko zależy jaką siłę musi wygenerować. Możliwe, że we froncie ta siła nie musi być tak duża i ramię pomaga. Oczywiście ciężko tu dywagować bo np dłuższe ramię to z reguły dłuższe np nogi. Ale w przypadku gdy lekko wydłużamy ramię generujące siłę robiąc fl na palcach przy tej samej sile i nie zwiększeniu wymiarów ciała (nóg) może to pomagać.

W gimnastyce wysoki zawodnik odpada bo ogólnie jest duży i za ciężki, a może np niska osoba z nieproporcjonalnie długimi rękoma miałaby lepiej Smile Trza to dać na forum fizyczne xd

Jedno jest pewne: ja oczywiście moge nie mieć racji ale jakoś to fizycznie musi działać skoro działa w praktyce Smile
#59

F1*r1=F2*r2 (możecie wygooglować jak nie wiecie o co chodzi)

w tym przypadku 1 tyczy się górnej części ciała, natomiast 2 dolnej części ciała

Jak zwiększysz r1 (trzymanie palcami), to:
-skracasz r2 (długość ciała się przecież nie zmienia),
-aby był taki sam wynik F1*r1, potrzebna jest mniejsza siła.
#60

F1*r1=F2*r2 dotyczy tylko pozycji w linii poziomej musisz jeszcze dodać sinus lub cosinus dokładnie nie pamiętam kąta pracy w wadze przodem, więc to nie takie proste. Faktycznie wychodzi na to im dłuższe ramiona i krótszy tułów tym łatwiej utrzymać mój błąd

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości