Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Front lever - pomoc w ułożeniu planu
#21

(2016-02-21, 20:55)zwiru napisał(a):  W półtorej tygodnia z paru sekund do 15 w straddle ? Pochwal się tym planem.

Sam układałem ten plan, może zawiera błędy itp., ale mnie to nie obchodzi, bo wiem, że na mnie działał.

Poniedziałek/Środa - A
Wtorek/Czwartek/Piątek - B

A (lżejszy trening)
Advanced tuck front lever - 5x3 po 15 sekund
Wznosy do front levera - 5x5
Negatywy front levera ze zwisu przerzutnego - 5x3 (min. 3 sekundy opuszczania)
Plank gimnastyczny - 3x maks.

B (cięższy trening)
Half straddle - 3x maks.
Przejścia z Advanced tuck front levera do front levera z przytrzymaniem - 3x3 (min. 2 sekundy przytrzymania)
Advanced tuck front lever - 5x3 po 25 sekund
Wznosy do front levera - 5x5
Advanced tuck front lever - 2x maks.
Plank gimnastyczny - 3x maks.

Ale od dzisiaj będę korzystał z innego planu, bo chcę zmniejszyć liczbę treningów pod front levera do 2-3 w tygodniu, więc plan musi być cięższy. Plan który dzisiaj zaczynam robić:

Half straddle - 3x maks.
One leg front lever - 8x maks. (po 4 serie na jedną nogę)
Advanced tuck front lever pull up's - 5x maks.
Negatywy front levera ze zwisu przerzutnego - 5x3 (min. 3 sekundy opuszczania)
Wznosy do front levera - 5x5
Plank z wyprostowanymi rękoma w pozycji hollow body - 3x maks.

Może i nie są to za dobre plany według was, ale na mnie działają, więc dalej będę z nich korzystał. Wink
#22

Full front lever osiągnięty już tydzień temu, trzymam go teraz 5 sekund z w pełni poprawną formą. Jak myślicie ile sekund da mi solidną bazę pod podciąganie w tej pozycji?
#23

Gratulacje Smile
Ja bym szlifował go i dążył do dwucyfrówki..niewiem 20-25sek.
A narazie podciągaj się w rozkroku lub wcześniejszej progresji.
To tylko moje sugestie.Może ktoś mądrzejszy się wypowie Smile
#24

Skurcz izometryczny trzymany kilkadziesiąt sekund nie jest najzdrowszy. Zamiast tego skupiłbym się na pracy w pełnym zakresie ruchu. Jeśli będziesz w stanie w kontrolowany sposób opuścić się do wagi, zejść do zwisu przodem a następnie z powrotem podnieść do wagi i do zwisu przerzutnego, to będziesz mógł powiedzieć, że wagę przodem masz opanowaną.
#25

wznosy prostego tułowia z nogami w zwisie do zwisu przerzutnego jest lepszym ćwiczeniem niż durne podciąganie się w wadze przodem.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#26

Żeby znowu nie było, że nie chce mi się szukać na forum, czy coś, ale skoro tak piszecie, że to podciąganie takie jest durne moglibyście uzasadnić dlaczego? Ja się na tym aż tak nie znam, do tej pory same bazowe treningi więc wiedzy w tym zakresie mam na prawdę minimum i będę musiał to zmienić. Wiele ludzi którzy są dla mnie motywacją wykonuje podciąganie w wadze przodem, np. Nik Asinimov i uważam że skoro oni tak robią to ja też powinienem do tego dążyć. Moim głównym celem jest póki co (może zmienię zdanie jak mi powiecie dlaczego macie o tym takie złe opinie) właśnie to podciąganie, a potem będę zabierał się za ćwiczenia które pomogą mi w przyszłości z planche, czyli stanie na rękach, back lever i przy okazji ludzką flagę.
#27

Chodzi o to, że każde ćwiczenie powinno czemuś służyć i w zależności od celu to samo ćwiczenie może być "durne" albo "mądre". Na przykład jeśli chcesz utrudnić sobie podciąganie, to wykonywanie go w wadze może być dobre. Ale nie wymasterujesz dzięki niemu wagi. Do prawidłowego wykonywania wagi ważne są proste i zablokowane w łokciach ręce a jeszcze ważniejsza jest praca w pełnym zakresie ruchu. Tymczasem pociągając się w wadze masz ciało cały czas w jednym położeniu.
#28

Oni tak robią bo po pierwsze uznają siłę za czynnik najważniejszy, po drugie jak się nauczył wagi przodem to tak naprawdę nie wie co dalej może z nią zrobić. I de facto kończy się jego rozwój, dlatego w gimnastyce mało kto się skupia na tym elemencie, bo jest mało rozwojowy. Co możemy Ci dalej rozwojowego zaproponować to wznosy prostego tułowia z nogami w zwisie do zwisu przerzutnego jak ćwiczeni wzmacniające plecy i barki nic poza tym. Kolejnym po wadze przodem ćwiczeniem jest rozpięcie, a potem przejście z wagi przodem do rozpięcia ( Pineda ). Do tego trzeba mieć potworną siłę.

Co do Street workoutu to tutaj nie ma reguł tak naprawdę i każde nowe ćwiczenie jest w cenie i uznawane za kreatywność, skoro robię wagę przodem to mogę się podciągać w niej, skoro to potrafię to mogę na jednej ręce itd. W gimnastyce dawno temu od tego się odeszło z powodu zasady symetrii, muszą być ćwiczenia symetryczne by ciało rozwijało się harmonijnie. Stąd brak aprobaty z Naszej strony dla takich ćwiczeń ze względu na to, że rzadko kiedy następuje ugięcie ramion w ćwiczeniach gimnastycznych, więc nie ma ono sensu jeżeli wymagana jest siła prostych ramion, która jest trudna do uzyskania

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#29

Zahir właśnie o to mi chodzi, o utrudnienie normalnego podciągania i z czasem zastąpienie go przez podciąganie w wadze przodem, równocześnie będę doskonalił moją wagę przodem i z czasem wprowadzę wznosy do zwisu przerzutnego i potem przytrzymanie w wadze kilka-kilkanaście sekund i powolne zejście w dół. Rozumiem, że waga to mało rozwojowe ćwiczenie, ale ja chcę dzięki niej uzyskać większą siłę najszerszych grzbietu i po prostu ta pozycja gimnastyczna wydała mi się najlepsza na sam początek. Dzięki za wasze opinie, pomogliście mi bardzo, teraz już wiem jak będą wyglądały moje kolejne treningi. Za jakiś czas znowu napiszę, może wstawię jakiś filmik, czy coś, jeszcze zobaczę, a tymczasem jeszcze raz dziękuję za pomoc. Smile
#30

Waga jest rozwojowym ćwiczeniem jeśli nauczysz się pracy w pełnym zakresie ruchu. Wówczas będziesz mógł przez wagę przechodzić do innych pozycji.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości