Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ćwiczenia na kółkach, podstawy cz. 1
#21

Zahir, to 50% to jest uogólnienie. Miałem napisać o tym artykuł ale nie mam ostatnio czasu Sad W każdym mięśniu jest różna liczba włókien mięśniowych danego typu. I tak (podaję procent wł. wolnokurczliwych) np:
w tricepsie jest 28-48%
w klacie 33-53%
w bicepsie 45-65%
w najszerszym 55-75%
a w barkach nawet 90% wł. wolnokurczliwych.
W nogach sytuacja jest najbardziej złożona bo tam co mięsień to ma inny skład.

Wynika stąd, że podawane przez wszystkich ilości powtórzeń są też uogólnieniem lub liczbą wyjściową i należy dobrać je pod siebie doświadczalnie. Bo załóżmy, że ktoś ma w bicku i tricku skrajne wartości: w bicepsie 65% wolnokurczliwych a w tricepsie 28%. Rozbieżność jest duża i na tricpes powinien na masę robić mniej powtórzeń np 5-6 z większym oporem, a na bicka więcej ale z mniejszym oporem np. 12-15.
Właśnie z powodu sporej przewagi włókien wolnokurczliwych barki, łydki czy przedramiona lubią duże ilości powtórzeń.

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#22

Zgadzam się z Tobą. myślę, ze warto by jednak skrobnąć o tym artykułSmile
#23

Mrowek, dziekuje bardzo za super film.

Kiedy mozna sie spodziewac kolejnych czesci?

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#24

Przejściowy problem opóźnił wydawanie poradników, ale już wracamy do rytmu i postaramy się co tydzień wydawać nową produkcję.
#25

Super! Trzymamy Cię za słowo Smile

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#26

Mrówek, świetna wiadomość i czekam na kolejną lekcje Wink

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#27

Rewelacja. Dzieki pierwszej lekcji trafilem na to forum.
Nie wiem czy zauwazyles, ale jak sie na yt wpisze w wyszukiwaniu "gymnastics rings basics" to wyrzuca Twoj filmik na pierwszej stronie propozycji.

Jakbys mogl na ktoryms przy okazji wytlumaczyc jak prawidlowo zrobic false gripa, gdy kolka sa wysoko zawieszone i trzeba do nich podskoczyc to bylbym bardzo wdzieczny.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#28

Tutaj mamy dwa rozwiązania : Współćwiczący trzymając nas od tyłu za biodra, pomaga doskoczyć do kółek i podtrzymuje nas dopóki nie ułożymy odpowiednio rąk.

Drugie wskakujemy i poprawiamy ręce, pojedynczo lub obie naraz.
#29

Mamy jeszcze trzecie, najlepsze rozwiązanie Smile


Załączone pliki Obrazki
   
#30

Dzieki za porady. Zdjecie mnie rozwalilo Big Grin

To teraz czekac na kolejny tutorial.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości