Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mój plan do oceny
#1

4-5 razy w tygodniu ciężary (3x5), podciąganie na jednej ręce po 1-2 razy na trening, ale odchodzę od tego na rzecz ćwiczeń na linie.


1 Dzień
5 serii:
Mostek wznoszony 3-5
Pełne wznosy flagi (+ zatrzymania izometryczne) x1-2
Waga przodem
Tuck planche na kółkach

Pierwszą i ostatnią serię łatwiejsze wersje ćwiczeń.
Lina: kilka wejść na samych rękach
Kółka 3x L-Sit ile dam radę.

2 Dzień
Pompki na rękach bez podparcia 10-15
Balans na czymś niestabilnym
Stanie na jednej ręce lub z asystą piłki przy ścianie
Spiczaga 2-3 serie
Ćwiczenia karku 2-3 serie
Lina: 2x waga przodem 1 noga, 1x w rozkroku, 2x w L-Sit (poziomka?), 2x w kucznej,

3 Dzień
Wskoki na skrzynie jednonóż 3x5
Skoki jednonóż w dal z odbiciem w górę 3x3
Podskoki do klatki piersiowej na 1 nodze 3x5
Skok wzwyż 3x5
Kołyska w hollow body 3x15 i kołyska przodem 3x15

Wiem, że powinno być więcej sylwetek, ale dopiero niedawno zacząłem je dodawać do treningu ew. robię wieczorem, jeszcze ich nie poznałem i nie wiem jak ich używać. Na kółkach robię jedynie Tuck Planche, L-Sit i Wagę. Trening z ciężarami to martwy ciąg + wyciskanie (dlatego nie robię pompek). Co byście zmienili, co byście dodali?
#2

jaki jest cel Twojego treningu, nie mam pojęcia co chcesz osiągnąć przez te ćwiczenia i po przez ten plan

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#3

Uzupełniam tak trening sztuk walk, więc celem siła i gibkość. Elementy gimnastyczne (typu waga czy stanie na rękach) ćwiczę głównie dla przyjemności, ponieważ przeniesienia na skuteczność w ringu nie ma.

Jeśli chodzi o cele sportowe, to flaga na linie, waga w podporze (planche) i krzyż na obręczach.

Cele ogólne to sprawność i przyjemność z rozwoju.
#4

(2015-12-02, 13:45)adamo napisał(a):  Elementy gimnastyczne (typu waga czy stanie na rękach) ćwiczę głównie dla przyjemności, ponieważ przeniesienia na skuteczność w ringu nie ma.
No jak nie ma? Przecież to też jest siła.
#5

Jakii...chodzi mu o przeniesienie skuteczności na ring, to zadnego przełożenia nie ma w tym przypadku. W sztukach walki inne cechy sie rozwija aby byc skutecznym na ringu.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka


"Bieganie to coś więcej niż sport, to styl życia!"
"Gry wymagają zręczności. Bieganie wymaga wytrzymałości, charakteru, dumy, odporności psychicznej. Bieganie jest testem, a nie grą. Testem wiary, przekonań, woli i pewności siebie."
#6

Nie twierdzę, że nie ma ŻADNEGO wpływu (nie wiem, stabilność barków czy generowanie napięcia), ale gdybym kierował się wyłącznie tą "skutecznością na ringu" odpuściłbym te ćwiczenia, ponieważ w czasie potrzebnym na ich opanowanie mógłbym zrobić coś bardziej pożytecznego. Nie twierdzę, że nie czuję się dzięki nim silniejszy, ale że nie sprawiają żebym lepiej walczył Smile

Może źle sformułowałem zapytanie - zależy mi na opini czy w treningu nie brakuje jakiegoś newralgicznego elementu, pomijam jakąś grupę mięśniową, może powinienem zmienić kolejność ćwiczeń. Czy np. dodać więcej ćwiczeń danego rodzaju któregoś dnia albo zmienić całą istotę treningu i np. codziennie robić to samo tylko mniejszymi porcjami.
#7

(2015-12-02, 14:29)Seth napisał(a):  
(2015-12-02, 13:45)adamo napisał(a):  Elementy gimnastyczne (typu waga czy stanie na rękach) ćwiczę głównie dla przyjemności, ponieważ przeniesienia na skuteczność w ringu nie ma.
No jak nie ma? Przecież to też jest siła.

Stanie na rękach , czy waga ( w każdej postaci) to nie tylko siła, lecz także ćwiczenia równoważne. Jako takie są ćwiczeniami specjalistycznymi, czyli nie do zastąpienia sztangą.

Równowaga jest jednym ze zmysłów człowieka i jej poprawa ma kolosalne przełożenie na skuteczność w walce, szczególnie w sportach "chwytanych". Jej poprawa na pewno nie zaszkodzi też "uderzaczowi" i poprawi standard życia (chroniąc przed upadkiem czy kontuzją) zwykłemu człowiekowi.
#8

(2015-12-02, 13:45)adamo napisał(a):  Uzupełniam tak trening sztuk walk, więc celem siła i gibkość. Elementy gimnastyczne (typu waga czy stanie na rękach) ćwiczę głównie dla przyjemności, ponieważ przeniesienia na skuteczność w ringu nie ma.

Jeśli chodzi o cele sportowe, to flaga na linie, waga w podporze (planche) i krzyż na obręczach.

Cele ogólne to sprawność i przyjemność z rozwoju.

jeżeli chcesz zwiększyć siłę i gibkość pod sztuki walki, to zacznij się rozciągać a nie bardziej przykurczać przez wagę w podporze i inne statyczne elementy. Siłę pod sztuki walki robisz ciężarami z dużym obciążeniem niewiele powtórzeń. Ale pewnie masz na myśli siłę wytrzymałościową to powinieneś stosować po treningu obwody ćwiczebne, są one podobne jak w gimnastyce, tylko zamiast 4-5 jak wpisałeś to zastosuje z 10-15 ćwiczeń zaczynając od najbardziej angażujących całe ciało np. wchodzenie na linę. Jeżeli chcesz osiągnąć konkretne elementy to musisz robić zestaw ćwiczeń pod te elementy, większość elementów, które rozpisałeś są już dawno opisane na forum co trzeba robić, wystarczy wykorzystać wyszukiwarkę i wpisać waga przodem, waga w podporze, rozpięcie itd. Jeżeli chcesz mieć silne proste ramiona, to musisz robić różne wariacje wjazdów i rozjazdów z kółkami niski będąc w podporze przodem, lub różnych ugięć ramion. Mając podpór przodem w kółkach od razu dochodzić czynnik niestabilnego oparcia co przekłada się na niestabilny chwyt/uderzenie na ciele przeciwnika

Jestem zdania, że elementy wymienione przez Ciebie wcale nie będą miały przełożenia na trening poza podporami na kółkach.

Jeżeli robisz dla własnej przyjemności to tym bardziej określić kilka elementów, które chcesz zrobić poszukaj tematów do nich i zacznij robić jak najwięcej ćwiczeń pod dany element

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#9

(2015-12-02, 16:59)adamo napisał(a):  Nie twierdzę, że nie ma ŻADNEGO wpływu (nie wiem, stabilność barków czy generowanie napięcia), ale gdybym kierował się wyłącznie tą "skutecznością na ringu" odpuściłbym te ćwiczenia, ponieważ w czasie potrzebnym na ich opanowanie mógłbym zrobić coś bardziej pożytecznego. Nie twierdzę, że nie czuję się dzięki nim silniejszy, ale że nie sprawiają żebym lepiej walczył Smile
Nie, no ja się nie czepiam, ani nic, no offence Tongue
Nawet nie mam pojęcia o sportach walki, ale wydaje mi się, że mocny korpus to chyba dość istotna kwestia Tongue
#10

W KAŻDEJ sztuce walki podstawą jest koordynacja ruchowa i kondycja! Do tego odpowiedni timing i wyczucie dystansu. Mocny korpus oczywiście też jest ważny, choć już nie tak. Podobnie jest z siłą. W każdej sztuce walki bardzo ważna będzie wytrzymałość oraz siła eksplozywna. I wspomniane wyżej wyczucie równowagi.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości