Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Do góry nogami" konfrontacje październik 2015
#11

(2015-10-15, 20:09)Mrowek napisał(a):  
(2015-10-15, 19:07)Satetsu napisał(a):  Nie wiem skąd się wzięło to dotykanie czołem i stopami w staniu na rękach przy ścianie, bo i Yuri Marmerstain i Sommer uczą tak żeby górna część klatki piersiowej, górna częśc ud oraz stopy dotykały ściany, a oczy patrzą na dłonie "przez brwi". W Handstand One jest to dobrze pokazane na zdjęciu i na filmiku, a całkiem niedawdno Yuri wrzucił na swoj kanał na YT krótki filmik poświęcony takiemu staniu na rękach. Myślę, że takie stanie jak zaleca Sommer i Yuri bezpośrednio przekłada się na wolne stanie, a to o czym piszesz zahir pozwala bardziej wymusić pozycje hollow czyli jest to zaawansowanie ćwiczenie sylwetkowe w staniu. Ja jakbym uczył kogoś stania to właśnie tak jak Sommer i Yuri, a zamiast tego dotykania czołem i stopami dałbym to co się nazywa po angielsku Wall Long Hollow Hold czyli odchodzimy dosyć daleko od ściany rękami, stopy obciągnięte oparte o ściane i przyjmujemy pozycje hollow bez patrzenia na dłonie.

No właśnie w tym problem ,że naśladowanie ślepo ćwiczeń czy negowanie ich skuteczności nie znając ich celu jest trochę nie na miejscu.
Wprawek do stania na rękach jest bardzo dużo, dlatego należy wybrać około 6-8 różnych wprawek i je stosować w swoich treningach. Ja osobiście bardzo sobie chwalę sylwetkę w które głowa i stopy przylegają do ściany ponieważ uczy ona...
No właśnie czy wiece jaki jest jej cel ? Smile

To o czym piszesz Satetesu to stanie w odejściu też bardzo fajne i przydatne np. przy nauce olbrzyma na drążku Smile
Ja nie neguję tego ćwiczenia, napisałem, że moim zdaniem jest to ćwiczenie sylwetkowe hollow, które na pewno ma jakiś cel (pewnie w różnych elementach ciało jest tak ustawione), ale po prostu uważam, że jeśli chodzi o nauczenie kogoś wolnego stania to lepiej stać przy ścianie tak jak napisałem czyli imitować ułożenie ciała w wolnym staniu i jednocześnie robić inne ćwiczenia sylwetkowe. Wiadomo, że żaden ze mnie specjalista ze szkoły francuskiej, nazwijcie to teoretyczna szkoła Satetusa poparta własnym doświadczeniem oraz wiedzą z internetu ; p

W ogóle to jeszcze ciekawa jest sprawa ze staniem "handbalancerskim"/cyrkowym. Tam nie chodzi o maksymalne napięcie ciała i pozycje hollow, ale o to żeby nie być ani zbyt luźnym ani zbyt napiętym i zamiast hollow jest tzw. dish hold. Pozwala to trzymać handstandy przez kilkanaście minut jednocześnie robiąc różne figury.
#12

Ok ok Big Grin
Już tłumaczę, jest to oczywiście sylwetka ustawiająca ciało w odpowiedniej pozycji, pomaga na osobie ćwiczącej odpowiednie ułożenie barków a także całej reszty ciała. Przez co stosuję ją bardzo często właśnie przy nauce stania na rękach.
Tutaj nie chodzi o jakąkolwiek szkołę, ponieważ każda sylwetka odpowiednia za inny element.
#13

Aleś rozwinął temat Big Grin
#14

(2015-10-15, 10:18)zahir napisał(a):  W każdym konkursie jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząćWink

No to jedziemy Smile



Ćwiczenie 1Tongueoziomka 4/5 technika, ogólnie 4/10
Czas utrzymania:0/5
(Nogi opadły przed 15 sekundami, nie wiem czy to napisałem i się zrozumieliśmy, ale za to jest 5 punktów tzn. za sam czas tzn. trzymanie. Dużo nie brakuje, więc spokojnie dasz radę, proszę następnym razem jeśli da radę kamerę pod mniejszym kątem, bardziej z boku, bo przy końcu tyłów widać pod kątem, a nogi teoretycznie proste ale kąt jest dość duży)
Głowa neutralnie +1
Łopatki opuszczone +1
Łokcie zablokowane +1
Kolana zablokowane +1
Palce obciągnięte 0 (do poprawy, proszę się bardziej postarać, bardziej palce w dół po ang. tzn. bliżej tutaj "demi pointe" niż pełnego obciągnięcia palców, ale i tak widzę że było próbowane, więc duży plus, ale poprawić)

Ćwiczenie 2: Skłon 4/4 technika, ogólnie 10/10
Czas utrzymania: 5/5
Brzuch wciągnięty: jest
Miednica dobrze ustawiona:jest
Głowa neutralnie: jest
kolana zablokowane są

Bardzo ładny skłon.

Co do stania na rękach, bardziej mi zależy na linii, obojętnie jak kto jest to w stanie zrobić, choć nie jestem zwolennikiem zbytnio leżenia na całej ścianie, bo niedoświadczone osoby często się za bardzo rozluźniają jeśli mają duże oparcie. Ale można kombinować. Głową też nie chcę żeby dotykać z tego względu, że zamiast jednego punktu oparcia/odniesienia robią się dwa, co ułatwia, choć akurat dlatego o tym piszecie, że poprawia linię i ułatwia, więc Satetsu, zahir, Mrówek i ja. Wszyscy mamy sporo racji i są to różnice w szczegółach i wykonaniu. Moim zdaniem wszystkie poprawne i jest czas i miejsce na wszystkie z tych wersji. Więc niech każdy wrzuci jak uważa(technika się nie zmienia w żadnej, zawsze jest to samo, więc ocenianie będzie sprawidliwe, obojętnie jak się zrobi.

Dziękuję, za otwarcie konfrontacji, widzę że mało chętnych albo każdy się na koniec miesiąca szykuje

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal
#15

Wrzucam poziomkę i skłon.
Sorki za światło przy skłonie mam nadzieję ,że będzie coś widać Tongue
#16

(2015-10-18, 16:55)Mrowek napisał(a):  
Wrzucam poziomkę i skłon.
Sorki za światło przy skłonie mam nadzieję ,że będzie coś widać Tongue
Ćwiczenie 1Tongueoziomka 5/5 technika, ogólnie 5/10
Czas utrzymania:0/5 Naliczyłem 8 sekund, a dopiero za 15 jest 5pkt, za mniej jest 0.
Głowa neutralnie +1
Łopatki opuszczone +1
Łokcie zablokowane +1
Kolana zablokowane +1
Palce obciągnięte +1
Próbuj machnąć 15 sekund, technika jest idealna.

Ćwiczenie 2: Skłon 4/4 technika, ogólnie 10/10
Czas utrzymania: 5/5
Brzuch wciągnięty: ciężko powiedzieć, choć patrząc po dłoniach to jest jak powinno być(plus)
Miednica dobrze ustawiona:jest
Głowa neutralnie: jest
kolana zablokowane są

Czekam na dalsze ćwiczenia.

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal
#17

Aaa myślałem ,że 10s jest Smile ok poprawie się zaraz

Jednak nie nakręcę za mały mam pokój i niema miejsca żeby dobrze ująć całą sylwetkę. Jutro na sali ogarnę
#18

No to jedziemy dalej Smile
#19

(2015-10-25, 15:18)zahir napisał(a):  No to jedziemy dalej Smile
Ćwiczenie 3:Stanie na rękach brzuchem do ściany 9/10
Palce obciągnięte
nogi złączone
kolana zablokowane
PPT
brzuch wciągnięty
barki otwarte(barki nad nadgarstkami)

łopatki uniesione
głowa neutralnie
łokcie zablokowane

palce szeroko(nie widać) -1 [ujmę tylko jeden punkt łącznie za to, że ręce są szeroko, celem jest żeby były na szerokości barków, wtedy nie męczymy się przy wolnym staniu na rękach, bo każdy staw jest nad sobą]

"Bro what kind of muscles you have? No! Bro what kind of patterns you have? can you flip, can you invert, can you crawl or is it just aesthetics" - Ido Portal
#20

Moja próba, zabierałem się do tego od początku miesiąca udało sie dopiero dzisiaj Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości