Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

iron cross
#41

(2013-11-03, 19:19)zahir napisał(a):  Rafał, podziwiam w Tobie żyłkę majsterkowicza. Smile

trzeba się jakoś wyżyć po pracy przy komputerze. Zwykle załatwia to trening, ale akurat w sobotę trening przepadł więc spożytkowałem energię montując narzędzie tortur na kolejne treningi Smile
Przy okazji może natchnę kogoś do zrobienia własnego sprzętu i treningu pod IC

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#42

Mnie już natchnąłeś. Teraz tylko jeszcze parę lat szlifowania formy ;D
#43

crash testy zaliczone, jakby ktoś chciał coś takiego zrobić to radzę użyć kleju do drewna dodatkowo, bo paliki lubią się kręcić na samych śrubach. Ogólnie sprzęt sprawny i znowu mnie bolą cycki... znaczy że działa jak powinno Wink

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#44

Z przyrządami typu Cross Trainer spotkałem się już wielokrotnie i ćwiczę na nich od długiego czasu, ale żadne z nich nie były aż tak proste w użyciu jak te wychodzące spod ręki Rafała! Prostota wykonania, piękno wykończenia i mnogość ćwiczeń przekonały mnie do korzystania ze sprzętu tworzonego przez naszego kolegę moderatora, a widoczny po paru pierwszych treningach progres bardzo motywuje do dalszych ćwiczeń, każdy powinien tego spróbować chociaż raz! Wspaniały sprzęt, 10 na 10!
Polecam:
Cezary Graban

(mam nadzieję, że nie dostanę bana za kryptoreklamę produktu którego nawet nie ma, co?;D)
#45

(2013-11-06, 18:24)orpuwupetup napisał(a):  Z przyrządami typu Cross Trainer spotkałem się już wielokrotnie i ćwiczę na nich od długiego czasu, ale żadne z nich nie były aż tak proste w użyciu jak te wychodzące spod ręki Rafała! Prostota wykonania, piękno wykończenia i mnogość ćwiczeń przekonały mnie do korzystania ze sprzętu tworzonego przez naszego kolegę moderatora, a widoczny po paru pierwszych treningach progres bardzo motywuje do dalszych ćwiczeń, każdy powinien tego spróbować chociaż raz! Wspaniały sprzęt, 10 na 10!
Polecam:
Cezary Graban

(mam nadzieję, że nie dostanę bana za kryptoreklamę produktu którego nawet nie ma, co?;D)

brakuje jeszcze twojego zdjęcia z fitnessowym uśmiechem i kciukiem w górę Wink

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#46

Czarek, bana nie masz, masz repa za recenzjęSmile ale jak to tego produktu nie ma?! Jest! Widziałem na forumWink
#47

(2013-11-03, 21:37)zahir napisał(a):  Mnie już natchnąłeś. Teraz tylko jeszcze parę lat szlifowania formy ;D

Jacek mi 10 aby starczyło będę zadowolony, bo Iron Cross stawiam na samiutkim szczycie.


Fajna recenzja Czarek. Świetna robota Rafał
#48

Julo prosił o wymiary, może jeszcze ktoś się pokusi o wykonanie bo sprzęt jest mega przydatny w wielu ćwiczeniach.

zakupy w castoramie:
8zł - 1m palik sosnowy r=14mm,
10-15zł - sznurek r=5mm x ok 5m (wytrzymałość ok 290kg), ja mam jakiś grubszy chyba
4,88zł - otulina na rury r=25mm/9mm (potrzebne ok 40cm ale w castoramie po 2mb sprzedają).
20-30zł - 4 karabińczyki - 4x ok 5-7zł
sklejka 8-10mm - ja użyłem z odzysku, raczej mniej niż 20zł powinna kosztować
trochę kleju do drewna, 8 wkrętów, 4 gwoździki
sprzęt potrzebny: piła do drewna, wiertarka z wiertłem 10mm do drewna

łączny koszt ok 70-80zł
efekt końcowy widać tu http://gimnastycy.pl/forum/watek-iron-cr...42#pid5742

szybki szkic wymiarów (na obrazku pomyłka - długość palika ok 14cm a nie mm):
[Obrazek: ldL8Uq.png]

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#49

Rafał dziękuje, wszystko ładnie opisane i objaśnione Wink
Co do naszego tematu to nie dzwoniłem bo troche spraw miałem, jutro zadzwonie i fajnie gdybyś na priv mi podesłał o co nam dokładnie chodzi.

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#50

Fajne te cross trenery czy jak to sie tam zwieSmile ale skoro ktoś sie zabiera za rozpięcie to podejrzewam ze jest w posiadaniu kółek, a gdy te są zamocowane na pasach z klamrami, wszystko jedno jakimi to najlepiej sprawdza sie taki patent jak Jordan wykonuje na poniższym filmiku w 0:25 sekundzie:


Polecam, świetna progresja, naturalnie wymuszona sylwetka i prawidłowe położenie ramion na kółkach. Fajnie przystosowuje łokcie do prze-prostu. Mi pomogło w momencie wykonywania samego rozpięcia lecz nie takiego książkowego(idealnego) lecz gdy bez problemu trzymałem ale z zbyt dużym garbem i nie do końca prostymi rękami w łokciach(mam naturalny lekki przerost) .Można też zwiększać trudność przez zmianie położenia pasa aż do praktycznie uchwytu głębokiego.

Dobrze też sprawdza się przy treningu samolotu (maltese) czy przejść azarianem do rozpięć w samolocie czy zwykłym rozpięciu. Najlepiej uczyć sie już potem samego crosa na kółkach zaieszonych na bardzo długich linach, dłuższych od tych 3m z ramy.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości