Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

sierpniowy street :)
#1

Jako że w sierpniu nie ma zajęć na sali, muszę coś wykombinować w temacie treningu.
Miejscówkę mam już upatrzoną z drążkiem, poręczami i miejscem na kółka (ok 3.5m wysokości).
Trzeba jeszcze ułożyć plan treningowy... Oprę go o zasady Stevena Low (choć nie do końca)

cele:
skill - HS 60 sekund, (pół)szpiczaga ze stania w rozkroku, powolna i kontrolowana (to jeszcze nie powinno być jako skill tylko push)
pull - FL 5 sekund, BL 10 sekund
push - freestanding HeSPU 5 powtórzeń, advanced tuck planche 10 sekund

trzeba wybrać ćwiczenia pod te cele po 2-3 typu pull i push i robić je w najtrudniejszej progresji jaką jest się w stanie poprawnie wykonać.

trening:
skill: 15 min HS (włączając przerwy), elevated press HS x10
pull 1: FL -> BL 3x8
push 1: Pseudo Planche Pushups 3x8
pull 2: BL [zmierzyć max i robić 60-70% serie]
push 2: wall HeSPU 3x8
pull 3: FL [zmierzyć max i robić 60-70% serie]
push 3: planche [zmierzyć max i robić 60-70% serie]

na koniec rozciąganie.

trening 3 razy w tygodniu, stanie na rękach i rozciąganie codziennie.
szacowany czas treningu 1,5h.
plan jest na 4 tygodnie.

macie jakieś sugestie?
#2

Fajnie by było gdybyś napisał jeszcze długości przerw wypoczynkowych. Wielu osobom ( w tym mnie) by to pomogło.Smile
#3

Przerwy 2 min jeżeli robiłbym naprzemiennie 1 seria pull i 1 seria push.
Ewentualnie 3 minuty jeżeli robiłbym najpierw wszystkie serie danego ćwiczenia.
Celem FL i BL jest pełna waga 10 sekund a ćwiczenia są w wersjach łatwiejszych dlatego 15sekund
#4

Dodał bym solidną porcję mięśni brzucha i lędźwi, dodatkowo jakieś obwody w celu redukcji tłuszczyku Smile

Jeśli chcesz ćwiczenia pod wagi proponuje więcej ćwiczeń na mięśnie grzbietu, podciąganie na jednej ręce (z pomocą), plus ćwiczenia na klatkę czyli pompki. Zawsze możesz zastosować ćwiczenia z wagą czyli podciąganie w wadze przodem, przejścia z zwisu tyłem wagą do zwisu postawnego i odwrotnie Smile, olbrzymia ilość możliwości.
Pozdrawiam.
#5

Rafał nie ma co redukować Big Grin
#6

Wolałbym na razie nic nie redukować z racji tego że ważę 68-69kg przy 180cm. Jakbym zredukował do rozsądnego poziomu bf to ważyłbym z 65kg i wyglądał jak kościotrup Smile raczej trochę masy by się przydało najpierw zrobić.

Mięśnie brzucha i grzbietu - wg Stevena Low dodatkowe ćwiczenia na core są zbędne bo w większości ćwiczeń w treningu pracują one wystarczająco a dodawanie dodatkowych ćwiczeń wydłuża trening

Ilość możliwości olbrzymia ale czas treningu jest ograniczony i trzeba coś wybrać Wink
#7

(2013-07-03, 22:17)rafal napisał(a):  Wolałbym na razie nic nie redukować z racji tego że ważę 68-69kg przy 180cm. Jakbym zredukował do rozsądnego poziomu bf to ważyłbym z 65kg i wyglądał jak kościotrup Smile raczej trochę masy by się przydało najpierw zrobić.

Mięśnie brzucha i grzbietu - wg Stevena Low dodatkowe ćwiczenia na core są zbędne bo w większości ćwiczeń w treningu pracują one wystarczająco a dodawanie dodatkowych ćwiczeń wydłuża trening

Ilość możliwości olbrzymia ale czas treningu jest ograniczony i trzeba coś wybrać Wink

Nie stwierdziłem żeby ktokolwiek, kto sumiennie przechodzi rozgrzewkę na zajęciach miał jakieś braki w ćwiczeniach core, albo mi nie mówią po prostu Big Grin
#8

po wczorajszym treningu muszę zmienić cel treningowy z "min 1 freestanding HeSPU" na "5 freestanding HeSPU" bo udało się zrobić jako-takie 2 pompeczki w staniu na rękach Smile
#9

gratulujęSmile
#10

dzięki Smile
trzeba jeszcze nieco zmodyfikować statyczne - 4x15s zmienię na odpowiednią ilość serii i czasów na podstawie testów maksymalnych trzymań. To tak a propos tego wątku Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości