Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plan treningowy do oceny i kwestia regeneracji
#11

Przy podnoszeniu nóg do drążka wypowiadałem się wiele razy, akurat w tym przypadku lepiej wykonywać ćwiczenie przy drabinkach z racji tego, iż w wielu przypadkach w gimnastyce bardzo mocno zwraca się uwagę by nie przeciążać odcinka lędźwiowego by nie był zaangażowany w ruchu. W związku z czym raz, że na drabinkach o wiele trudniej podnieść nogi, dwa stabilizuje Ci sylwetkę, trzy nie uaktywnia lędźwi w celu stabilizacji sylwetki i przyspieszenia wznosu nóg. Zalecam jeśli już podciągasz kolana do klatki na drabinkach zrobić to tak by odrywać lędźwie ( wtedy jest pełna praca mięśni brzucha - maksymalne skrócenie ) a jak to idzie za łatwo zacząć mając ugięte nogi z poziomu. I taka sama alternatywna sytuacja wznosy prostych nóg na drabince do głowy z podniesieniem lędźwi i jak to będzie za łatwe to z poziomki wznos nóg do głowy.

A no widzisz w tych detalach tkwi szczegół choćby obciąganie palców daje naprawdę sporo choćby w staniu na rękach jednocześnie obciągnięte palce mają spore znaczenie w zamachach i nie tylko dużo można byłoby zalet obciągniętych palców wymieniać choćby estetycznych. A na to się nie zwraca uwagi, tak samo trzymanie lędźwiami wielu figur typu waga tyłem lub przodem.

Nagraj filmik i pokaż nam jak opanowałeś być może da się jeszcze coś poprawić.

Front i side to podejrzewam, że chodzi o wagę przodem i flagę to są już na ten temat rozpisane progresje i ćwiczenia, do flagi nie jest idealny ale wiele ćwiczeń może pomóc.

Co do Crossfitu niestety ten brak wychodzi, ale tam jest inny cel, oczywiście technika jest ważna ale liczba powtórzeń wymusza robienie na siłę i przekraczanie granic obciążeń co niestety w gimnastyce szybko doprowadza do kontuzji.

Z punktu widzenia gimnastyki podciąganie się na jednej ręce nie jest sprawnością pożądana z powodu dysproporcji jakie potem w sile wychodzą podczas treningu w takim podciąganiu. Brak symetrii siły powoduje przeciążenie lewej/prawej strony ciała i doprowadza do bolesnych przykurczów ( akurat ja właśnie się z tym borykam ). Sprawność w naszym mniemaniu to kontrola ciała a nie uzyskiwanie wskaźników mocy po przez dźwignie. Również sprawność w gimnastyce to umiejętność przejścia np. ze statycznego elementu dynamicznym elementem do statycznego i do tego utrzymanie eleganckiej sylwetki i estetyki ruchu. Definicja sprawności blednie przy tym jeśli tylko zwrócimy uwagę na siłę. Siła jest tylko jedną składową jeszcze jest wytrzymałość, gibkość, siła-wytrzymałościowa, kondycja, koordynacja ruchowa, skoczność, koordynacja czaso-przestrzenna, dodałbym jeszcze a często się pomija psychika czyli odwaga. Jak widzisz z punktu widzenia gimnastyki siła to mało to tylko jeden aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#12

Przepraszam Newcio alr dopiero w poniedziałek podeślę Ci filmik z bl ponieważ dopiero w pon idę na plac jak zapewne zauważyłeś wziąłem słowo opanowalem w cudzysłów, ponieważ daleko brakuje mu do poprawności.W pełni się z Tobą zgadzam jeśli chodzi o to co wymieniłeś. Dla mnie jako przyszłego żołnierza ważna jest kondycja i wytrzymałość dlatego zacząłem ćwiczyć bieganie. Koordynacja i psychika to wybrania się w sztukach walki między innymi w krav maga.Siła i sprawność to akurat chcę ćwiczyć całkowicie dla siebie bo to moja pasja. Jeśli chodzi o podciąganie na jednej ręce to chciałbym być w stanie to zrobić niekoniecznie żeby to było ćwiczenie mojego treningu jeśli mówisz ze podciąganie jedną ręką jest kontuzjogenne to czym mógłbym zastąpić je podciagniec z obciążeniem ? Mam jeszcze pytanie czy trening dzielony jest faktycznie taki zły? Czy np nir można jakoś połączyć treningu dzielnego dodać sylwetki i robić obwody skoncentrowane. Pisze to nie dla tego, że ignoruje wasze porady (są mi niezwykle cenne ) ale ponieważ lubię skoncentrować się na określonym ćwiczeniu a poza tym trening całościowy mógłby trwać bardzo długo a w roku szkolnym nie mam aż tak dużo czasu.Co do wznosow nóg mam ten problem że ćwiczę na dworze i nie mam możliwości robić tego przy drabinkach.I mam pytanie jeśli chodzi o wzosy nog czy ręce muszą być idealnie proste? Czy lekkie ugięcie łokci mocno eliminuje skuteczność ćwiczenia piszę to dla tego że z racji dość słusznego wzrostu (186cm ) często nie mam możliwości wykonywać tego ćwiczenia w pełnym zwisie.
pozdrawiam
#13

(2015-08-01, 20:46)KARLBAR napisał(a):  Przepraszam Newcio alr dopiero w poniedziałek podeślę Ci filmik z bl ponieważ dopiero w pon idę na plac jak zapewne zauważyłeś wziąłem słowo opanowalem w cudzysłów, ponieważ daleko brakuje mu do poprawności.W pełni się z Tobą zgadzam jeśli chodzi o to co wymieniłeś. Dla mnie jako przyszłego żołnierza ważna jest kondycja i wytrzymałość dlatego zacząłem ćwiczyć bieganie. Koordynacja i psychika to wybrania się w sztukach walki między innymi w krav maga.Siła i sprawność to akurat chcę ćwiczyć całkowicie dla siebie bo to moja pasja. Jeśli chodzi o podciąganie na jednej ręce to chciałbym być w stanie to zrobić niekoniecznie żeby to było ćwiczenie mojego treningu jeśli mówisz ze podciąganie jedną ręką jest kontuzjogenne to czym mógłbym zastąpić je podciagniec z obciążeniem ?

Nie jest kontuzjogenne lecz może lub nie doprowadzić do dysproporcji a co za tym idzie przykurczy i nadmiernej rozbudowanej masy mięśniowej z jednej strony.

Jeśli koniecznie chcesz się podciągać na jednej ręce to musisz pamiętać by tyle samo ćwiczeń zrobić na drugą

(2015-08-01, 20:46)KARLBAR napisał(a):  Mam jeszcze pytanie czy trening dzielony jest faktycznie taki zły? Czy np nir można jakoś połączyć treningu dzielnego dodać sylwetki i robić obwody skoncentrowane. Pisze to nie dla tego, że ignoruje wasze porady (są mi niezwykle cenne ) ale ponieważ lubię skoncentrować się na określonym ćwiczeniu a poza tym trening całościowy mógłby trwać bardzo długo a w roku szkolnym nie mam aż tak dużo czasu.

Ale rób jak uważasz, pytasz się nas o zdanie i napisałem jak my do tego podchodzimy. Możesz robić sprawność po swojemu, ale z czasem zauważysz że robiąc coraz więcej elementów i zyskując więcej umiejętności nagle wchodzisz na ścieżkę gimnastyki. I aby iść dalej trzeba sięgnąć porad gimnastyków. Ta ścieżka ma ponad sto lat Wink

Lubisz się koncentrować na ćwiczeniu to skoncentruj się na staniu na rękach i masz jedno kompleksowe ćwiczenie na całe ciało. Możesz sobie dzielić ciało jak uważasz, ale to co się u nas sprawdza wygląda tak a nie inaczej.

Nieprawda obwód kompleksowy który my robimy na koniec treningu trwa przy dobrych wiatrach 15 minut

(2015-08-01, 20:46)KARLBAR napisał(a):  Co do wznosow nóg mam ten problem że ćwiczę na dworze i nie mam możliwości robić tego przy drabinkach.I mam pytanie jeśli chodzi o wzosy nog czy ręce muszą być idealnie proste? Czy lekkie ugięcie łokci mocno eliminuje skuteczność ćwiczenia piszę to dla tego że z racji dość słusznego wzrostu (186cm ) często nie mam możliwości wykonywać tego ćwiczenia w pełnym zwisie.
pozdrawiam

powinien ktoś Ci przy tym pomóc, trudno w zwisie wyeliminować zamach z lędźwi, chyba że będziesz dźwigał ugięte kolana z poziomu. A no widzisz lekkie ugięcie już mi dużo sugeruje, że w podciąganiu nie opuszczasz się do pełnego wyprostu stąd ten dyskomfort i lepiej Ci kiedy są lekko podkurczone ramiona, bo tutaj masz ten odcinek podciągania wyćwiczony Wink zalecam się podciągać z pełnego zwisu wtedy problem podnoszenia kolan z pełnego zwisu zniknie

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#14

Jeśli chodzi o trening gimnastyczny to na pewno zastosuje się do Waszych porad a już na pewno jeśli chodzi o sylwetki.Jeśli chodzi o wzosy nóg to tu Cię zaskocze ponieważ nie jest to spowodowane złym nawykiem w podciąganiu (zawsze podciagam się do prostych rąk inaczej nie zaliczają powtórzeń na egzaminie do woja a nawet słyszałem już to o czym Ty wspominałeś czyli o zmniejszaniu mobilności ,oczywiście kosztem tego jest podciąganie ze zgietymi kolanami co niestety wyklucza podciąganie w sylwetce )problem tkwi niestety w drazku a właściwie w tym na jakiej jest wysokości .otóż nie jestem w stanie swobodnie zawisnac i proszę Cię o odpowiedz na pytanie :Czy opłaca się robić to z lekko zgietymi rękami czy dać sobie spokój i poszukać innego miejsca na trening brzucha.
Dziękuję Ci za jasne i przejrzyste odpowiedzi
pozdrawiam
#15

Ja bym powiedział, że za niski drążek to plus przy wznosach nóg bo nie będziesz się bujał. Opuszczaj proste nogi do momentu aż będą minimalnie nad ziemią.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#16

Dzięki chłopaki za wszystkie Wasze odpowiedzi.Temat do zamknięcia
pozdrawiam
#17

zawsze można opuszczać się i nogi dać do poziomki a wraz z podciągnięcie opuszczamy nogi do sylwetki Wink

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości