Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Weryfikacja planu i pomoc w udoskonaleniu.
#1

Siła ogólna 2 x tydzień:
- rozgrzewka
- pseudo planche push ups 3 x 5
- HSPU (faza negatywna z obciążeniem) 5 x 5 / HSPU 1 2 3 1 2 3 - wariant ćwiczenia w zależności od dnia
- Podciąganie jednorącz (faza negatywna) 3 x 3 / Podciąganie jednorącz z pomocą ręcznika 3 x 3
- Pompki jednorącz 3 x 3
- Core ( sylwetki, kołyski, inne ćwiczenia )
- Przysiady jednonożne 3 x 5 lub 5 x 5

Siła Specjalistyczna / Technika 2 - 4 x tydzień:
Iron Cross:
- rozgrzewka
- Faza negatywna na trenażerach 4 x 4
- Faza negatywna z użyciem gumy 3 x 3
- Trzymanie pozycji 3 sec x 5 - 10
- Samodzielne próby utrzymania elemntu
- Cross Press 3 x 3 - 4

Maltese:
- rozgrzewka
- dumbell press 12.5 kg 4 x 4
- parallete pushups 5 x 4
- block malteses 5 x 4
- próby wychylenia do maltese 5 x 4
- butterfly pushups 3 x 5

Handstand:
- rozgrzewka
- Handstand z dodatkowym obciążeniem +5kg
- Piruety w staniu na rękach
- Chodzenie w staniu na rękach
- HS jednorącz przy ścianie

I teraz kilka kwestii : D sylwetki i ogólnie CORE katuję każdego dnia.
Oprócz tego jeszcze robię treningi akrobatyczne i na nich również nogi ostro katuję ćwiczeniami dynamicznymi.
Znam podejście ludzi tutaj i wiem, że będzie mi zalecane zacząć od podstawowych elementów z tym, że jestem osobą która zawsze próbuje robić coś inaczej niż to zakłada ogólny schemat. Taki sobie w tym wypadku postawiłem cel i nie ważne ile czasu poświęcę ja to wypracuję a jestem już coraz bliżej.

Ogólnie proszę o wszelkie propozycje zmian, udoskonalenia lub przebudowania planu i może jakieś wskazówki jak wypracować wejście do stania na rękach z zablokowanymi łokciami : )
#2

Polecam przeczytać nowe podpięte wątki :)
http://gimnastycy.pl/forum/forum-metodyka

Handstand:

- Handstand z dodatkowym obciążeniem +5kg !!! - odpada :P
- Piruety w staniu na rękach - pół obroty :D

Zamiast stosować dodatkowe obciążenia popracuj nad staniem w różnych ustawieniach:
Tyłem do ściany
Przodem do ściany
Podpór przodem w odejściu
Stanie w mocnym wygięciu
"Dochylenia" barków przodem i tyłem
Pompki w barkach w staniu
#3

(2015-04-28, 12:09)Mrowek napisał(a):  - Handstand z dodatkowym obciążeniem +5kg !!! - odpada Tongue

A właściwie dlaczego? Przyznaję, że nie wpadłbym na to (niekoniecznie widzę w tym cel poza ewentualnym zyskiem na sile), ale dlaczego odpada? Na innych kończynach (tzn. nogach Tongue ) ćwiczenia z obciążeniem to norma.
#4

(2015-04-28, 12:09)Mrowek napisał(a):  Polecam przeczytać nowe podpięte wątki Smile
http://gimnastycy.pl/forum/forum-metodyka

Handstand:

- Handstand z dodatkowym obciążeniem +5kg !!! - odpada Tongue
- Piruety w staniu na rękach - pół obroty Big Grin

Zamiast stosować dodatkowe obciążenia popracuj nad staniem w różnych ustawieniach:
Tyłem do ściany
Przodem do ściany
Podpór przodem w odejściu
Stanie w mocnym wygięciu
"Dochylenia" barków przodem i tyłem
Pompki w barkach w staniu
Czytałem te wątki i nowe sprawdzam na bieżąco : D
Ogólnie stanie na rękach już mam opanowane, małe detale do poprawy zostały.
Kolejny cel związany z handstand to pompki w pełnym zakresie oraz wejścia siłowe.


(2015-04-28, 13:29)Wylfryd napisał(a):  
(2015-04-28, 12:09)Mrowek napisał(a):  - Handstand z dodatkowym obciążeniem +5kg !!! - odpada Tongue

A właściwie dlaczego? Przyznaję, że nie wpadłbym na to (niekoniecznie widzę w tym cel poza ewentualnym zyskiem na sile), ale dlaczego odpada? Na innych kończynach (tzn. nogach Tongue ) ćwiczenia z obciążeniem to norma.

Siła była celem ale nie jedynym. Po prostu stwierdziłem, że jeśli będę panował nad chodzeniem, obrotami i ogólnie staniem w miejscu z pięcio kilówką to po jakimś czasie samo ciało już nie będzie w ogóle ważyć. Powiem, że mi pomógł ten sposób. Podobnie robię przy Back Lever - tylko tu daję 2.5 kg.
#5

Mi się wydaje, że bardzo ciekawa metoda. Kontuzji od takiego czegoś się raczej nie łapie, a każda metoda jest dobra o ile działa Big Grin
#6

Moim zdaniem ciężary w gimnastyce są dla zaawansowanych osób. Jest wiele różnych sposób utrudnienia samego stania dzięki czemu ciężary uważam za ostateczność.

Jak możesz wrzuć filmik jakiś z treningu.
#7

W staniu na rękach nie wyrabia się siły. ciężar można dorzucić mając opracowaną technikę, po to by nie musieć stać strasznie długo. Dodanie obciążenia nie poprawi stania, więc nie ma sensu.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości