Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plan trenignowy do oceny :)
#11

Pod sztuki walki obwód
http://gimnastycy.pl/forum/watek-trening-obwodowy-mma
Obwód
http://gimnastycy.pl/forum/watek-obwod
Tutaj jeszcze więcej
http://gimnastycy.pl/forum/watek-trening...48#pid1948

Trening obwodowy to trening składający się z kilku ćwiczeń występujących po sobie, obwody rozróżniamy na podstawie partii mięśniowych które będziemy "atakować" (staramy się dobierać tak ćwiczenia aby używać jak największą ilość mięśni), charakterystyczną cechą obwodów jest fakt ,że ćwiczenia wykonujemy w czasie, oczywiście można stosować obwody na ilość powtórzeń wtedy nazywamy je obwodem stacyjnym, których celem jest wykonanie ćwiczenia wg. wzorcu i dopiero po spełnieniu liczby powtórzeń możemy przejść dalej.

Tak więc najważniejszym czynnikiem obwodów jest czas !
#12

Czyli na przykład tak:
4-6 obwodów:
1 stacja: przysiady 30 sec
2 stacja: wznosy nóg na brzuchu 30 sec
3 stacja: dipy 30 sec
4 stacja: wznosy kolan w zwisie 30 sec
5 stacja: pike push up 30 sec
6 stacja: podciąganie 30 sec

Bez odpocznyków między seriami, ewentualnie czas przejścia z jednej stacji do drugiej Smile
Odpoczynki między obwodami 3-4 min.

Tak ma to wyglądać? Czy może dodać więcej sekund ćwiczen?
#13

Tak. Choć ja osobiście jestem zwolennikiem robienie ćwiczeń "na ilość", a nie "na czas". Tzn. zamiast 30 sek ugięć zdecyduj, że chcesz ich robić np. 8 w serii.

Jeszcze tylko odnośnie kolejności, którą podał Mrówek, to ugięcia (dipy) powinny chyba być na końcu Smile
#14

Tak dokładnie o to chodzi !
Pamiętaj ,że ćwiczenia mają być na około 60% twoich możliwości Smile.

Oczywiście Wylfryd jest to zależne od naszych celów Smile.
#15

(2015-04-26, 21:02)Mrowek napisał(a):  Oczywiście Wylfryd jest to zależne od naszych celów

Mógłbyś dokładniej wyjaśnić? Moim głównym celem jest właśnie wytrzymałość i poprawa sylwetki (ale w sensie przybranie masy ciała, a nie odwrotnie Tongue)
#16

(2015-04-27, 17:25)xbday napisał(a):  
(2015-04-26, 21:02)Mrowek napisał(a):  Oczywiście Wylfryd jest to zależne od naszych celów

Mógłbyś dokładniej wyjaśnić? Moim głównym celem jest właśnie wytrzymałość i poprawa sylwetki (ale w sensie przybranie masy ciała, a nie odwrotnie Tongue)

To zacznij przerzucać żelastwo Tongue
#17

(2015-04-27, 22:02)Wylfryd napisał(a):  
(2015-04-27, 17:25)xbday napisał(a):  
(2015-04-26, 21:02)Mrowek napisał(a):  Oczywiście Wylfryd jest to zależne od naszych celów

Mógłbyś dokładniej wyjaśnić? Moim głównym celem jest właśnie wytrzymałość i poprawa sylwetki (ale w sensie przybranie masy ciała, a nie odwrotnie Tongue)

To zacznij przerzucać żelastwo Tongue

No ale tamtego lata ćwiczyłem z masą własnego ciała i kilka kg w góre + o dużo lepszy zarys mięśni Smile
#18

Wracam po kilku tygodniach tych obwodów. Myślę, że moje mięśnie i ścięgna już się zaadoptowały Wink

Teraz mogę znów zacząć trenować według tego planu?

FBW
-podciąganie drabina 1-8
-dipy drabina 2-12
1. nogi – 4-5x:
-wykroki – po 10 na nogę
-przysiady – 10
-przysiady eksplozywne – 10
-krzesełko – 30sec
2. brzuch – 2-3x
-wznosy nóg leżąc – 15
-wznosy kolan w zwisie – 10
-wznosy nóg w zwisie - 5
3. lędźwie i prostowniki – 2-3x
-mostek krótki - 15
-wznosy nóg na brzuchu - 10
-wchodzenie i schodzenie do mostka - 5
#19

Ktoś coś podpowie?
#20

Jeśli mogę coś podpowiedzieć to polecam wznosy kolan z poziomu w stronę klatki..mega angażuje brzuch! Krotki ruch ale treściwy Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości