Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czysta siła
#11

Dodałbym również trening z odważnikami kulowymi pod okiem kogoś kumatego. Kettlebell to świetne narzędzie do budowania wszechstronnej siły ale trzeba wiedzieć jak nimi trenować i absolutnie nie ograniczać się jedynie tylko do nich.

[Obrazek: logo.png]
#12

(2015-04-15, 21:50)Somnifer napisał(a):  Chciałbym poruszyć temat treningu siłowego. Eksperymentuje z treningiem pod kątem siły ok pół roku, wcześniej liznąłem trochę kalisteniki i podstaw gimnastyki. Póki co skupiłem się jednak na budowaniu siły.

Miałem kolegę - był mistrzem Polski Juniorów w dwuboju, w nieistniejącej już kategorii wagowej ciężkiej II - zdaje się że było to do 110 kg. Mówił mi, że pierwszy rok to był wyłącznie trening ogólnorozwojowy w tym czasie nawet gryfu od sztangi nie dotykał. Fakt, że zaczął ćwiczyć w wieku 14 lat, w późniejszym wieku można trochę taki okres pewnie skrócić.
#13

Robert ja też trenowałem dwubój (Polonia Częstochowa) i powiem Ci że u Nas było trochę odmiennie.Tz że w pierwszym roku miałem opanowaną technikę rwania i podrzutu jak i innych ćwiczeń "pośrednich" martwy..przysiady i ciągi rwaniowe.. Ale fakt że pierwsze miesiące to rurka i jazda Smile Technika,technika,technika! Bez tego nie ma dźwigania dużych ciężarów.Co do ćwiczeń pod sporty walki to podrzut,zarzut na pewno się bardzo przydadzą.Podciąganie,przysiady z wyskokiem,rwanie sztangielki,wykroki itp.Ale pamiętaj że fighter z dużą siłą bez wytrzymałości i szybkości jest poprostu słaby.
#14

Absolutnie nie chce tutaj wywyższać trening z kettlami nad dwubój, ale z własnego doświadczenia i doświadczenia wyniesionego z pracą z moimi podopiecznymi jestem większym zwolennikiem odważników. Już uzasadniam, mianowicie dwubój choć jest piękną dyscypliną wnoszącą masę korzyści do każdego niemalże treningu jest dyscypliną bardzo wyspecjalizowaną i trudną. Opanowanie odpowiedniej techniki jest ogromnym wyzwaniem oraz wymaga bardzo dobrze przygotowanego ciała (głównie pod kątem mobilności). Nie każdy ma czas i możliwość poświęcać większość swoje treningu na szlifowanie techniki na kiju od szczoty. Kettle mają tu tą przewagę, że oferują bardzo zbliżone korzyści a o wiele łatwiej jest przyswoić sobie poprawną i bezpieczną technikę. Osobiście jestem zdania, że nadają się świetnie jako "regresja" dla dwuboju... Dzięki nim można sobie wypracować świetne podstawy pod prace na sztandze.

Ale i tak nic nie przebiję rozsądnego i wszechstronnego eksplorowania swoich możliwości ruchowych niemal bez żadnych ciężarów zewnętrznych. Pisałem już to wielokrotnie ale pozwolę to sobie przypomnieć (pewnie i tak jeszcze nie raz to zrobię):
Zanim sięgniecie po ciężary zewnętrzne, najpierw nauczcie się panować nad ciężarem własnego ciała. Smile

[Obrazek: logo.png]
#15

(2015-04-16, 21:25)Marcin88 napisał(a):  Ale pamiętaj że fighter z dużą siłą bez wytrzymałości i szybkości jest poprostu słaby.
Czyli tym bardziej trzeba się skupić na treningu ogólnorozwojwym Smile.
#16

(2015-04-16, 23:27)BeF1990 napisał(a):  Opanowanie odpowiedniej techniki jest ogromnym wyzwaniem oraz wymaga bardzo dobrze przygotowanego ciała (głównie pod kątem mobilności).
Zgadzam się w 100% I generalnie popieram treść całego tego posta.
Ćwiczenia z dwuboju to już nie przelewki, a niebezpieczna zabawa jeżeli nie mamy solidnych podstaw i wsparcia kogoś z doświadczeniem w tej dziedzinie.
#17

(2015-04-16, 23:39)Robert napisał(a):  
(2015-04-16, 21:25)Marcin88 napisał(a):  Ale pamiętaj że fighter z dużą siłą bez wytrzymałości i szybkości jest poprostu słaby.
Czyli tym bardziej trzeba się skupić na treningu ogólnorozwojwym Smile.

Jak najbardziej!Smile Nie wolno się zamykać bo fighter musi być bardzo wszechstronny.Trening nastawiony na ogólny rozwój ale w poszczególnych okresach można klasc nacisk na daną cechę.Trening fightera powinien wyglądać jak walka czyli być dynamiczny..to na pewno.
Seth,Bef zgadzam się z tym co napisaliście wyżej Smile
#18

cwiczenia izometryczne (czyli na pewno niedynamiczne) tez sa elementem przygotowania fizycznego fajtera.

kp
#19

ubus, to oczywiste, zwłaszcza, że jeśli walka toczy się w zwarciu lub parterze izometria będzie bardzo przydatna.
#20

Macie racjęSmile Myślałem bardziej nad treningiem uderzacza.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości