Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podsumowanie "Przez mięśnie do głowy".
#1

Wczoraj mieliśmy przyjemność organizacji kursu z zakresu rozciągania przy współpracy z Jackiem Jankiewiczem "Apaczem" i Robertem Witkowskim "Czajnikiem".
Dostaliśmy kolejny zastrzyk olbrzymiej wiedzy uświadamiający mnie osobiście jak jeszcze wiele nauki zostało i jakże ogromny tematem jest rozciąganie a także praca nad naszym ciałem.

Kurs był bardzo fajnie zorganizowany w formie warsztatowej, dzięki czemu po każdej prezentowanej technice mogliśmy przetestować ją na sobie, a w następnej kolejności był czas na pytania i odpowiedź w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.

Bardzo fajny opis podstawowych technik rozciągania czyli:
PIR - czyli rozluźnienie mięśnie po wcześniejszym ich napięciu w celu zwiększenia zakresu ruchu.
Rozciąganie odprężone - rozciąganie polegające na ustawieniu naszego ciała w takiej pozycji aby siła grawitacji lub partnera powodowała rozciąganie. Dzięki odpowiedniej pracy nad relaksacją i oddechem możemy osiągnąć bardzo fajne wyniki Smile
Rozciąganie aktywne - rozciąganie za pomocą mięśni antagonistycznych a także z wykorzystaniem gum itp.

Opisanie działania neuromobilizacji czyli "ślizgania" się po układzie nerwowym, które pozwala na zwiększanie naszego zakresu ruchu w bardzo krótkim czasie.

Mobilizacja czyli wykorzystywanie wszystkich przyborów takich jak wałki czy piłeczki do lacrosse w celu relaksacji mięśnia i osiągania jeszcze lepszych efektów podczas rozciągania.

Krótki i zwięźle na temat stabilizacji, która jest bardzo ważnym czynnikiem o którym często zapominamy podczas rozciągania.

Podczas kursu każdy dosłownie każdy po pierwszych 14min zwiększył swój zakres w skłonie w przód. Niektórym nawet udało się dotknąć podłogi dłoni gdzie wcześniej dotykali ledwo palcami.

Pamiętajcie "przez mięśnie do głowy" i w drugą stronę!

Podsumowując był to bardzo dobrze i profesjonalnie przeprowadzony kurs, który oznacza ,że jeszcze nie raz zawitamy do Wrocławia w celu odwiedzenia Czajnika i Apacza Smile.

[Obrazek: 5SCA10I28Rem2pqCAMyjxOJ6SZuNjKOYHkH0g5UR...35-h401-no]
#2

Była tam spora grupa osób jak narazie relacje i wrażenia znam tylko od trzech
Czyżby reszta nie miała ochoty wypowiedzieć sie na forum - trochę to ignoranckie podejście
Koledzy czy możemy spodziewać sie wiecej jakis informacji merytorycznych o rozciąganiu po tym kursie Smile

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#3

To nawet nie jest cała grupa Smile myślę ,że większość osób czeka na publikację notatek z kursu. Niestety opóźni się to z faktu moich problemów z komputerem Sad.
#4

Czekam z niecierpliwoscią
Pracuje nad rozbiciem swego betonu
I każde info sie przyda
Niestety czeka mnie ciężka praca Smile

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości