Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening na start
#1

Witam na początek małe przedstawienie mojej osoby.
Imię Tomasz
wiek 29
wzrost 180
waga 100kg
dieta nie liczę kalorii ale odżywiam się w miarę racjonalnie
I atakując moje zapytanie czy stworzony program przeze mnie nadaje się? Ogólny staż treningowy jaki taki posiadam nie była to co prawda zabawa kettlami a ćwiczenia pod 3 boj siłowy

trening A
TGU 5xl i 5xp strona
Dip 5x5
pompki 2x10
podciągania 3x3 (staram się robić progresje do 5x5)
3x plank po 1 min

trening B
przysiad 5x5
swing 5x10
wyciskanie żołnierskie 5x5
stanie na głowie ( progresja skazanego do pompek w staniu na rekach)


jako rozgrzewkę robię halo kettlem i progresje do mostku według skazanego oraz zabawa z walkiem rehabilitacyjnym i ćwiczeniami według Pavla Tsatsouline z książki super stawy
aha jako sprzęt (ćwiczę w domu) posiadam 2 odważniki kulowe 16kg stacje do pompek szwedzkich i drążek z kul zakupie jeszcze na pewno 2x24 i 2x32
Prosiłbym o opinie ewentualnie podpowiedzi ten plan jest przewidywany na 2 miesiące potem będzie zmiana bądź dodanie innych ćwiczeń jak snatch itp
#2

Temat powinien leżeć planach treningowych Smile
#3

Czy taki plan nadaje się do czego? Pod kątem siłowo sylwetkowym z grubsza się nadaje. Pod gimnastyczno sprawnościowym brak mu wszechstronności.
#4

Przepraszam ze nie w tej zakładce ale myślałem ze skoro kettlami coś macham to tutaj mogę pisać ^^ a chodzi mi o to żeby zyskać sile funkcjonalna i ogólna sprawność, tutaj na pewno dojdzie w końcu pompki w staniu na rekach snatche pełne mostki, ale czy z taki zestawem mogę zaczynać czy coś pozmieniać? w planach jeszcze mam zakup bądź zrobienie kołek gimnastycznych
#5

Zakup kółek to na pewno dobry pomysł Smile Dodaj koniecznie sylwetki gimnastyczne bo atakują ciało wszechstronnie. Nie wiem na jakim poziomie jesteś ale przed hspu koniecznie dobre stanie na rękach.
#6

Mostek, podobnie jak inne techniki rozciągania dodaj od razu. Są dużo ważniejsze niż budowanie siły. Trening siłowy skraca włókna mięśniowe co w konsekwencji może doprowadzić do ograniczeń w zakresie ruchu. Dlatego właśnie trzeba się rozciągać. Jeśli zaczniesz budować siłę na rozciągniętym mięśnie więcej "upakujesz". Dbaj o pełny zakres ruchu by wzmocnić mięśnie na całej długości.

Koniecznie dodaj sylwetki gimnastyczne, by zadbać o stabilizację kręgosłupa.
#7

(2015-03-29, 17:50)Zbrozło napisał(a):  Witam na początek małe przedstawienie mojej osoby.
Imię Tomasz
wiek 29
wzrost 180
waga 100kg
dieta nie liczę kalorii ale odżywiam się w miarę racjonalnie
I atakując moje zapytanie czy stworzony program przeze mnie nadaje się? Ogólny staż treningowy jaki taki posiadam nie była to co prawda zabawa kettlami a ćwiczenia pod 3 boj siłowy

trening A
TGU 5xl i 5xp strona
Dip 5x5
pompki 2x10
podciągania 3x3 (staram się robić progresje do 5x5)
3x plank po 1 min

trening B
przysiad 5x5
swing 5x10
wyciskanie żołnierskie 5x5
stanie na głowie ( progresja skazanego do pompek w staniu na rekach)


jako rozgrzewkę robię halo kettlem i progresje do mostku według skazanego oraz zabawa z walkiem rehabilitacyjnym i ćwiczeniami według Pavla Tsatsouline z książki super stawy
aha jako sprzęt (ćwiczę w domu) posiadam 2 odważniki kulowe 16kg stacje do pompek szwedzkich i drążek z kul zakupie jeszcze na pewno 2x24 i 2x32
Prosiłbym o opinie ewentualnie podpowiedzi ten plan jest przewidywany na 2 miesiące potem będzie zmiana bądź dodanie innych ćwiczeń jak snatch itp

nie bardzo rozumiem jaki cel jest tego treningu
Książka skazany przynajmniej w moim mniemaniu nie jest dobrą książką z której warto czerpać informacje

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#8

Cel? żeby nie zgnuśnieć żeby czuć się jak 10 lat temu, żeby być sprawnym za następne 10 20 i 50 lat ^^
#9

Więc jeśli celem jest sprawność plan powinien zawierać elementy kondycyjne, rozciągające, koordynacyjno - zręcznościowe, skocznościowe itp.
#10

to skoro tak ma być to zapraszam do lektury naszego forum. Trzeba poszukać informacji o rozciąganiu, o sylwetkach, o obwodzie ćwiczebnym i o tym jak powinien wyglądać trening, jest również temat. Dodać jeszcze cele jakich chcesz elementów się nauczyć, gimnastyka nie polega na robieniu dużej ilości pompek i podciągania, wszystko ma swój cel i po coś robimy. Wtedy na podstawie tego co przeczytałeś spróbuj zbudować trening, a my Ci pomożemy go poprawić i uzupełnić

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości