Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3,33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wspieranie ciągiem / Muscle Up - najczęstsze błędy
#11

Spróbuję na dniach zrobić u mnie w piwnicy. Niestety też wysokość nie jest zbyt duża. Drążek tylko trochę wyżej wisi od mojej głowy.
Właśnie ja mam zrobione kółka gimnastyczne z pasów transportowych Wink
#12

(2013-06-26, 14:54)zahir napisał(a):  Jak nie przekręcisz, to nie będziesz w stanie wypchnąć klaty pomiędzy przyrząd. dokładnie tak, jak pokazywał Mrówek w tutorialu.

Ja właśnie przekręcam i tu zaczyna brakować siły.
Trochę innym sposobem będę próbował. Delikatnie podskakuje i wtedy robię MU, a wracając powoli się opuszczam. Mam nadzieję, że jak to z dwa tygodnie potrenuję to dam radę. W podciąganiu samo opuszczanie dużo pomaga może tu też tak będzie Big Grin
#13

Slysz, oczywiście, że pomaga. Jest to jeden ze sposobów dochodzenia do muscle up (zarówno podskakiwanie, jak i negatywy). Przy przekręceniu kółek dbaj o to, by były blisko ciała, praktycznie pod pachami.
#14

Dzięki za rady !!! Jeszcze pozostaje mi dopracować plan treningowy - o tym oddzielny temat Wink
#15

12mm średnicy to trochę mało bym dobrze złapał false gripem. A do dodatku to trojkąty, a nie kółka. No, ale od lipca dodam elementy gimnastyki po treningu z ciężarami to będę próbował na tym co mam.
#16

Swietny tutorial, ze smiechem i o to chodzi:-).Kolejny film do bibliotek z technikaliami, duzy rep Mrowek !

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#17

Film super, brawa na stojąco Smile
#18

instruktaż dobry, ale mam problem.
nie jestem w stanie zrobić muscle up ani na drążku ani na kółkach.
na kółkach wygląda to mniej więcej tak że jestem w pierwszej fazie, dobry chwyt (tak mi się wydaje) ręce skręcone do siebie (nadgarstki na zewnątrz) na wysokości barków. kiedy zaczynam fazę wspinania się ręce mam bardzo blisko klatki piersiowej i ... stopa chyba brakuje mi siły na wybicie się. Pytanie zatem: jak poprawić ów siłę?
chciałem także zaznaczyć że mam kółka zamontowane na drążku w futrynie więc za dużo miejsca nie mam, czy to może też problem?
#19

Brakuje siły w pozycji przejscia z dołu do góry lub dobrego rozciągnięcia w barkach. Są 2 sposoby treningu, albo z podporu schodzisz jak najwolniej do zwisu (negatywy) oraz z pozycji głębokiego ugięcia na kółkach wyjmujesz kółka przed siebie i wracasz z powrotem na górę. Można wykonywać również wskoki na kółka zawieszone powyżej głowy, z odbicia próbujesz zrobić wspieranie, po czym stopniowo podnosisz kółka, jednak to ćwiczenie raczej jest niewykonalne w futrynie, trzeba by kółka zawiesić gdzieś na drążku na dworze.
#20

Czyli jak dobrze rozumiem to coś podobnego robić jak dipsy? To podskakiwanie to kojarzy mi się z tutorialem do muscle upów na drążku.
Czy w takim wypadku lepiej zacząć od muscle upów na drążku?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości