Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plan Treningowy
#1

Witam od ponad roku cwicze kalistenike w domu. W ostatnim czasie stosowalem trening 5x5 . przez co zaniedbalem wytrzymałośc.
Obecnie potrafie wykona 8 podciagniec nachwytem i 13 dipow.
Moim celem jest 20 podciagniec nachwytem i 30 dipow. Zastanawialem sie nad planem Armstronga.Mozna wykonywac go tez do dipow? Jak to pogodzic z cwiczeniami cora, nóg progresja stania na rekach? A moze jakis obwód? Jakiego rodzaju trening rozwija definicje mięśniową? Niechcial bym zaniedbywac innych parti ciala i nie wiem jak to ulozyc.A może znacie cos lepszego niz trning Armstronga? Moj plan wygladal tak :
Poniedzialek :
Rozgrzewka
Sylwetki gimnastyczne
Progresja stania na rekach
Podciaganie 5x5
Dipy 5x5
Rozciaganie
Wtorek :
Rozgrzewka
Sylwetki gimnastyczne
Progresja stania na rekach
Wznosy kolan do drazka 5x5
Pistolety 5x5
Rozciaganie
Środ:
To samo co w poniedzialek tylko 2s po 5pow
Czwartek :
To samo co we wtorek tylko 2s po 5pow
Piątek :
To samo co w poniedzialek
Sobota:
To samo co we wtorek
Niedziela :
wolne
Przerwy po miedzy seriami i czwiczeniami to 3minuty. Do dyspozycji mam drążek w futrynie, porecze, hantle moge cwiczyc 6 razy w tygodniu po 1,5godz.
Prosze o pomoc. Pozdrawiam
#2

1. definicję mięśniową rozwija trening izometryczny, wytrzymałościowy i wytrzymałościowo-siłowy, trening o zmiennym charakterze pracy
2. Jak chcesz zwiększyć liczbę podciągnięć i ugięć ramion to stosuj trening amstronga
3. Wpierw zrób rozgrzewkę, ćwiczenia sylwetkowe , stanie na rękach, trening amstronga, i możesz na sam koniec zrobić nogi
4. Przerwy powinny być jak najkrótsze w końcu rozwijasz wytrzymałość a nie siłę

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#3

Ta zasada5x5 jest poprawna i rozwija sile o ile te 5 powtorzen sprawia ci jakies dosc odczuwalne trudnosci. jezeli robisz 13 ugiec to watpie zeby 5x5 cie meczylo.

Chyba ze wprowadzasz bardzo dlugi ruch albo bardzo krotkie przerwy, ale zasada 5x5 jako rozwoj sily nie przewidujle bardzo dlugich ruchow czy krotkich przerw i to bedzie zmiana tej zasady w strone wytrzymalosci i mysle ze duzo lepiej wprowadzic wiecej powtorzen.A ruch wydluzac czy kombinowac dopiero jak skonczy sie progres


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości