Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Grupa Instruktorska luty - podsumowanie
#1

Podzielę się moimi spostrzeżeniami z tego seminarium. Po trenerze Bogusie spodziewałem się bardzo dużo i ... nie zawiodłem się Big Grin Metodyka, metodyka i jesz ze raz metodyka. To zadziwiające że tak młody facet ma tyle doświadczenia. Przed tym seminarium koń z łękami wydawał mi się nie do przejścia - w końcu jest najtrudniejszym przyrządem w gimnastyce. Po nim zmieniłem zdanie i zakochałem się w koniuSmile Najlepsze jest to, że trener pokazał jak robić WSZYSTKIE elementy na podłodze!!! Tak więc brak przyrządu w niczym nie ogranicza! Koordynacja ruchowa wspaniała, doznania również. Ćwiczenia na podłodze to duży krok do przodu w stosunku do raczkowania święcącego ostatnio triumfy w branży fitness jako "odkrycie". W gimnastyce były stosowane od zawsze w rozgrzewce ale dopiero nauka kół na podłodze to zaawansowana praca koordynacyjna.

Na seminarium było tez bardzo dużo czasu na doskonalenie innych umiejętności i każdy mógł "wykorzystać" trenera, by nauczył go tego, nad czym akurat pracuje. Klaudia i Paulina pracowały nad fiflakami, ja poprawiłem zamachy na kółkach i zrozumiałem błędy jakie popełniam w zamachach na drążku, poza nami chyba każdy nad czymś pracował korzystając z wiedzy trenera.

Niewątpliwym plusem był udział zawodników Pałacu Młodzieży w Katowicach. Patryk Rabstain pokazał nam światowej klasy elementy na koniu. Podobnie Filip i Kacper. Ciekawostką jest, że Patryk zrobił wspólnie z nami swój trening zaliczając wszystkie stacje (oczywiście na zupełnie innym poziomie niż my). Poza tym pomagał w treningu, asekurował, dzielił się wiedzą. To świetne doświadczenie, bo przecież nie co dzień trenuje się z Mistrzem PolskiSmile

Na zakończenie dodam, że byłem pod wrażeniem umiejętności kolegów: Mrówek i Tullar robili olbrzymy, Rysiu (Stary Człowiek i Może) zaprezentował układ na kółkach zakończony rozpięciem w poziomce a Damian Musioł wykonał wspieranie rozpięciem! Umiejętności grupy instruktorskiej idą więc do przodu bardzo szybko.

Trudno nie wspomnieć o naszych stypendystkach Klaudii i Paulinie, podopiecznych Mira Spartana, które zaprezentowały nam jeden ze swoich układów.

Reasumując: To było bardzo udane seminarium i naładowało mnie olbrzymią dawką pozytywnych emocji. Jedynym minusem są bolące do dziś barki (za dużo zamachów).

A oto wspomniany wyżej układ Ryśka:

https://www.facebook.com/video.php?v=648...nref=story
#2

Świetny kurs, wspaniali ludzie! Smile
#3

Nic tylko czekać na kolejne seminarium u trenera Michała ! Smile
#4

znakomita metodyka! dopiero w swietle profesjonalizmu trenera Michala (nadal jestem pod wazeniem) widac, ze na codzien wiekoszosc nas blaka sie jak dziecko we mgle.
Slowem - z trenerem o.... niebo szybszy rozwoj. Bez - spotkania takie niezbedne.
Dzieki za mozliwosc uczestnictwa i podpatrywania.

kp
#5

(2015-03-05, 09:25)Kubus Puchatek napisał(a):  znakomita metodyka! dopiero w swietle profesjonalizmu trenera Michala (nadal jestem pod wazeniem) widac, ze na codzien wiekoszosc nas blaka sie jak dziecko we mgle.
Slowem - z trenerem o.... niebo szybszy rozwoj. Bez - spotkania takie niezbedne.
Dzieki za mozliwosc uczestnictwa i podpatrywania.

kp

To bardzo miłe usłyszeć coś takiego od trenera z takim stażem jak Ty Smile Wprawdzie chwalisz prowadzącego ale jako organizator też jestem dumnySmile
#6

Tobie tez serdcznie dziekuje za mozliwosc udzialu w tym spotkaniu. Robisz kupe dobrej roboty Smile

kp
#7

Jak zawsze trener Bogus stawia poprzeczkę na najwyższym poziomie, pokazując całkowicie odmienne spojrzenie na gimnastykę ! Bazujące na występach zawodników z najwyższej półki światowej !
Jedna z większych ciekawostek kursu była ilość oddechów wykonana przez czołowych zawodników w trakcie całego układu na koniu ! Smile


Już nie mówiąc o magicznej liczbie 5 kół!

Wracając jednak na ziemie i skupiając się na rzeczach osiągalnych dla zwykłego śmiertelnika, obszerne przygotowanie, fizyczne i techniczne. Pozawala na wykonywanie treningu na koniu z łękami nawet przez całkowitych laików. Oczywiście dojście do układu jak na filmiku wyżej trwa latami, to marzenie o pierwszych elementach na grzybku może spełnić się już na pierwszym treningu.
Dodatkowo każde ćwiczenie zostało obszernie omówione i pokazane przez zawodników trenera Michała co pozwoliło idealnie połączyć nasze wyobrażenia z rzeczywistością a na koniec jak zwykle mogliśmy sami spróbować wszystkich wprawek !

Przez mięśnie do głowy !

Już nie mogę się doczekać kolejnego kursu !
#8

Jest jakaś szansa na zaprezentowanie tych wprawek do konia na podłodze na forum ewentualnie o omówienie ich na seminarium bardziej na północy Polski?
#9

Jasne Robert. Będziemy propagować ćwiczenia na koniu, więc na pewno będą stałą częścią naszych tutoriali i konkursówSmile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości