Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Hollow body
#11

A dlaczego praca koncentryczna jest również tak ważna?
#12

bo i tej pracy nie wolno zaniedbywać, zwiększa gęstość mięśnia dywersyfikuje pracę mięśniową, zwiększa dynamikę ruchu

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#13

Wielkie dzięki za świetny artykuł, nie dość że merytorycznie świetnie to jeszcze coraz ciekawiej piszesz. Mam też prośbę, mógłbyś rozebrać następnym razem "scyzoryki" na czynniki pierwsze bo różne wersje spotkałem. Najbardziej chodzi mi o to czy przy rozciągnięciu dopuszczalne jest wygięcie lędźwi w stronę lordozy, czy trzymamy cały czas pozycję hollow i czy ręce i nogi mogą dotykać podłoża - jak np. tutaj

#14

z pełnego wyprostu do ugięcia, teoretycznie nogi i ręce powinny dotknąć podłoża, ale można utrudnić to ćwiczenie nie dotykając kończynami do podłoża.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#15

(2015-02-22, 14:50)Newcio napisał(a):  Z tego co mówił trener Wodyk, wypadałoby na końcu jeszcze utrzymać z 5-10 sekund sylwetkę, ale to jego podejście do treningu. Co trener to inne podejście, dla mnie to brzmi logicznie

Takie samo podejście miał trener Dobryń w Nysie. I na materiałach które nam pokazywał dokładnie w ten sam sposób postępowali najlepsi europejscy trenerzy.
#16

Newcio, bardzo dziękuję za odpowiedź o przyczynę bólu przy hollow body.
Wychodzi, że miałeś super pomysł z tą piłeczką tenisową. Czuje dokładnie te same miejsca, co przy hollow więc to kwestia przeciążenia, pewnie z uwagi na spędzanie po 10h/dzień przed kompem.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#17

możliwe, albo szarpiesz się na elementach i zbyt dużo powtórzeń robisz np. wagi tyłem. Przytrzymujesz miejsce najbardziej bolące utrzymaj się na piłce tyle ile możesz, drugiego dnia będzie już mniej boleć, jak będziesz regularnie robił powinno przejść. Tylko nie wolno od razu brać się i znowu szarpać na trudne elementy trzeba stopniowo dochodzić, bo znowu wróci napięcie mięśniowe i blokada mięśnia

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#18

Dzięki !!!

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#19

A czy przy skłonach w odcinku piersiowym powinienem dociskać przez cały czas lędźwie do podłoża?Smile

Taki zestaw izometria,koncentryka,izotonika i na koniec znów izometria niszczy Big Grin
#20

tak cały czas lędźwie w podłożu

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości