Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Plan treningowy do wglądu :)
#11

jak na razie utrzymanie sylwetki w probach stania na rekach (fakt, ze nie przykladam sie do tego jakos nadzwyczajnie) - to najtrudniejsze dla mnie zadanie. I wciaz to odkladam na "potem". Wiec dzieki Jacku za te dwie rady, a zwlaszcza za te druga.

pozdrawiam
kp
#12

wszelkie rady się zawsze przydają Smile
#13

Sam się ostatnio szykuje do stania na rękach. Na kanale youtube "gymnasticbodies" aktualnie są krótkie filmiki, jest ich już ponad 30, wprawek do stania na rękach i różnych ćwiczeń i sylwetek. Wygląda to bardzo solidnie, ja bym zaczął od tego ... i pewnie zacznę Big Grin
#14

dawaj link.
kp
#15

https://www.youtube.com/user/GymnasticBodies/playlists

tu masz 2 playlisty:
1. January 2015 GB Handstand Challenge
2. GB New Year Challenge

to są filmiki z wydarzenia na facebook'u. W styczniu był Handstand Challenge a teraz jest GST (Gymnastic Strength Training) Challenge, który kontynuuje ćwiczenie stania na rękach a mają być również ćwiczenia rozciągające i siłowe.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#16

Kolega mnie uprzedził ;o) O to chodziło.
#17

Co do powtórzeniowych wyzwań, to zastosuj smarowanie gwintów. W kilkanaście dni dojdziesz to 5 powtórzeń. To jest naprawdę bardzo efektywna metoda w budowaniu "ogólnej siły maksymalnej" w ćwiczeniach z obciążeniem własnego ciała, może nie ma cech typowego treningu gimnastycznego, ale bardzo dobrze go uzupełnia.
Co do poziomki, to też możesz pójść w smarowanie gwintów, ale dobrym pomysłem będą też progresje z wątku. Polecam również bardzo praktykowane przeze mnie kiedyś jakby "dynamiczne ćwiczenia w poziomce". Np. naprzemiennie prostujemy nogi do poziomu, druga noga w zgięciu przy klatce. Albo zginamy nogi i prostujemy je w średnio-szybkim tempie. To jest o tyle przydatne, że korpus musi dużo bardziej stabilizować sylwetkę, triceps jest bardziej obciążony (też stabilizacją), ale i uda od ciągłych wyprostów dostają ładny bodziec. Większość osób (w tym ja) przy długotrwałym trzymaniu poziomki największy problem ma właśnie z niewytrzymującymi skurczu izometrycznego czworogłowymi uda, dlatego nie wolno o tych mięśniach zapominać.
Pozdrowienia i powodzenia!
#18

Pozwolę sobie podczepić się pod temat, aby nie zakładać nowego (tak odnośnie zwiększania liczby powtórzeń). Smile

Mam takie pytanie. Ogólnie mam w planie treningowym m.in. podciąganie i ugięcia (dipy) w trzech seriach po 3-8 powt. Chciałem oba robić na kółkach, ale niestety okazało się, że na kółkach zrobię ok. 5 i więcej nie da rady. I tu rodzi się moje pytanie - lepiej wrócić na drążek/poręcze (robię tam ok. 10 powt.), czy męczyć kółka? Jeśli wracać, to zwiększać liczbę powtórzeń, czy po prostu jeszcze przez jakiś czas robić 3x8?
#19

może po prostu zrób pompki na niskich kółkach ? i potem np. dać nogi wyżej kółka niżej i znowu pompeczki, a tak to generalnie metodą gimnastyczną się robi w ten sposób że ktoś Ci pomaga dojść do większej liczby powtórzeń niż 5 i z czasem mięśnie się zaadoptują

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#20

(2015-02-07, 00:34)Newcio napisał(a):  może po prostu zrób pompki na niskich kółkach ? i potem np. dać nogi wyżej kółka niżej i znowu pompeczki, a tak to generalnie metodą gimnastyczną się robi w ten sposób że ktoś Ci pomaga dojść do większej liczby powtórzeń niż 5 i z czasem mięśnie się zaadoptują

Pompki na niskich kółkach mam jako osobne ćwiczenie.
W sumie, to jutro wrzucę cały swój plan, bo wytworzyło się jeszcze kilka pytań. Smile

W każdym razie - dzięki za odpowiedź Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości