Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Drążek wolnostojący
#1

Witam.

Chciałbym kupić drążek do podciągania. Niestety mieszkanie tylko wynajmuję i nie mam możliwości zamontowania drążka w ścianie. To samo w drzwiach, które są wąskie, a futryna zrobiona ze sklejki. Dlatego właśnie szukam wolnostojącego.
Czy ktoś z was robił sobie taki drążek? Pytam ponieważ ceny tych z allegro są odstraszające :-)

Pozdrawiam.
#2

Nie dadzą ci zrobić kilku dziur w suficie np? jakbyś dobre kołki zasadził to powinny trzymać, a materiału wyszłoby tyle co nic.
(2015-01-24, 17:34)parura napisał(a):  Czy ktoś z was robił sobie taki drążek? Pytam ponieważ ceny tych z allegro są odstraszające :-)
Nie robiłem ale wszystko można wymyśleć, tylko nie wiadomo jakich porad szukasz.
Sam będziesz wszystko robił? Ile masz sprzętu i jak bardzo umiesz spawać?

Co chcesz na tym robić? Tylko podciaganie? może także dipsy? Może jakieś Muscle upy?
Teraz kwestia tego jak szerokie masz wejscie do mieszkania, jak bardzo duże to najprosciej byłoby zaspawać wszystko do siebie i wnieść. Jeżeli nie to już komplikacje, musiałbys się bawić we wkładanie jednej czesci do drugiej, skręcanie.

Sam materiał będzie pewnie kosztował więcej niż 150 zł (i to pewnie najprostsza wersja), do tego trochę cięcia, spawania, nawiercania, gwintowania, malowania i skręcania. Nie wiem jak cenny jest twój czas i jakie są twoje umiejętnosci w tym zakresie Big Grin

Ja ostatnio sobie zrobiłem wkręcaną do sciany rurę dodatkowo z uchwytami pod human flag, jakby ktoś chciał wiedzieć jak to wyglada, czy jak to robić to może coś doradzę.
#3

Że spawaniem nie będzie problemu. Drążek chce wykorzystać do podciągania i elementów statycznych. Jeśli dałoby się na niego zakładać kółka było by idealnie.
#4

no to ja bym pewnie zrobił dwa stojaki przykładowo znalazłem coś takiego, tylko bez worka i tej gornej czesci i raczej masywniejsze. Wysokość tego czegoś może 0.5 metra? Nie wiem jaka stabilnosc ci potrzebna i ile miejsa ale te odnogi to bym dał może metr w obydwie strony w które możesz się bujać i moze po pół w kierunku wzdłóż drążka - zalezy jak usztwywnisz skręceniem drązka.
No i żeby w ten stojak w srodek dało się włożyć mniejszą kwadratową rurę, długą na jakieś 2 metry, a w tej rurze kwadratowej wysoko byłaby dziura by wlozyć drążek i czymś zakręcić. Najlepiej to tak wyciąć i dobrać żebyś niemalże musiał wbijać te rury w siebie, wtedy na pewno nie bedzie ci nic latało. Szczególnie złe byłyby luzy między stojakiem a tą wysoką rurą.
Co do kółek to : możesz zrobić trochę wieksze odnogi stojaka dla pewnosci w jedną stronę (w poprzek drążka) i w tą stronę wypuścić jakieś dwa haczyki z tej wysokiej kwadratowej rury, i tam byś mocował kółka. Te haczyki to może być jakiś pręt dobrze wygięty na koncu albo jakoś podspawane rurki, do tego możesz dać zabezpieczenie jakąś śrubą by nie wyskoczyło z tego twojego haka, nie wiem skąd takie coś wziąć żeby było bezpiecznie Smile
#5

Ja używam takiego zakładanego na futryne drzwi
Ściany mam z karton gipsu drążek swietnie sie spisuje
http://allegro.pl/drazek-do-podciagania-...33389.html
Jeżeli chcesz cos wolno stojącego to najlepiej samemu cos zaprojektować i wystawać w jakimś warsztacie

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#6

Chyba tak będę musiał zrobić. Jeśli już ktoś zrobił sobie taki drążek byłbym wdzięczny za jakieś zdjęcia. Mogą mi pomóc w utworzeniu własnego drążka.
#7

Podpatrz poręcze które mozna kupić na allegro i wykonaj taki jeden ale wysoki

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#8

Jeszcze jedno pytanie. Jaki materiał do wykonania tego polecacie?
#9

Jak to jaki materiał ! Amelinum! Big Grin

Stal przecież a najlepiej to takie "kwadratowe rury" na stojaki (ewentualnie grube płaskowniki na odnogi) i drążek w przekroju okrągły polecam Big Grin
#10

http://allegro.pl/porecze-do-cwiczen-nog...19437.html

tutaj jakis wzor drazka wielofunkcyjnego wolnostojacego

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości